Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung S8-assal melyik...

Samsung S8-assal melyik iPhone hasonló tudásban?

Figyelt kérdés
Nem árban érdekel, hanem olyan iPhone érdekel, ami hasonló tudásban a Samsung Galaxy S8-ashoz. Wireless töltés, felső kategóriás kamera, nagy felbontású kijelző, stb.

2017. okt. 5. 22:27
 1/9 Ttibo ***** válasza:
35%
3...2...1... Popcorn, kóla!
2017. okt. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező - itt össze tudod hasonlítani a kettőt:

[link]

Úgyhogy innen kezdve, nem kell másik embernek elvégezni helyetted a feladatot.

2017. okt. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Még a 8 is alatta marad :)
2017. okt. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az X.
2017. okt. 6. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Sokan le fognak valószínüleg pontozni, de a véleményem a következő:


A Samsung galaxy s8 szerintem hardverét, kijelzőét, és minden funkciójàt tekintve jobb még az iphone8-nàl is, az X van egyedül egy szinten vele.

Tébyleg mindent tud kedvezőbb àron, amit az iphone x tud. Nagyon jó kamaera, jó kijelző, kedvező üzemidő.


Egyetlen nagy baja van: androidos


Mondhat bàrki bàrmit, egy gsm boltban is közel 200 ezres telefontól nem megengedhető olyan hibaüzenet, hogy "xy működése leàllt". Màrpedig sajnos nem létezik még ezen a szinten sem olyan készükék, amin ne fordulna elő. Még az Oneplus 3t-n is lefagy a rendszer sokszor, és bezàrnak az appok, hiàba a 6 gb ram. Egyszerűen egy nyilt forràskódú rendszert ennyi eszközre nem lehet normàlisan optimalizàlni. Éppen ezért az iphone bàrmennyire is volt lemaradva hardveresen és innovàció terén, akkor is sokkal jobban hasznàlható, és felhasznàlóbaràtabb.


Őszintén mondom iphone hasznàlóként, hogy nagyon szeretnék Samsung galaxy s8-at hasznàlni, mert sokkal szebb és modernebb, mint bàrmelyik iphone, de én hibaüzenetet és appok leàllàsàt ezen a szinten nem tűröm el. Nem értem, hogy a samsung, aki ekkora nagy gyàrtó, miért nem fejleszt sajàt operàciós rendszert sajàt àruhàzzal. Àruhàza màr van is, csak több app kéne hozzà, és sajàt oprendszer. Szerintem sokkal jobb lenne. Hiàba első az eladàsok tekintetében, de azt is vegyük figyelembe, hogy sok típust àrul, ezért első.


Valahogy sajnàlatosnak tartom, hogy egy ekkora brand nem képes sajàt rendszert futtatni. Ha meglépné ezt, akkor nem kérdés, hogy jobb lenne, mint az iphone. Persze nyilvàn kelk egy kis idő, mire minden appot àtírnànak rà a fejlesztők, de sajàt rendszert jobb optimalizàlni sajàt készülékre, mint egy nyilt rendszert. Az android miatt én a Samsungot nem is rudom többe nézni egy Huaweinél, vagy akàr egy Xiaominàl. Mert ugyanazt a rendszert futtatja hiàba a nagy innovàció.

2017. okt. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó: iPhone-ban is leállnak a szolgáltatások, csak

nem írja ki neked. Ha láttál már system logot, akkor nem

kérdőjeleznéd meg. Csak iphone olyan, mint a windows ilyen

téren, hogy daemon figyeli, ha valamelyik szolgáltatás

leállna, és újraindítja. Az UI azért nem "fagy ki", mert

az csak egy híd a rendszer felé, az csak megjelenít.

Persze a storeból leszedett programok már más téma, de

ott az Apple nem felelős, ha gond lenne.


Aki pedig lepontozott: Tény, hogy az iPhone 8 hardware

gyengébb, mint az S8-é. Szinte minden tekintetben. Egye-

dül az Apple saját dolgai az, ami plusz, mert azt értelem-

szerűen nem tehetik bele. Ezzel nem szidtam az Applet,

csak a tényt írtam le. Ez pedig egyszerűen eldönthető

a specifikációk alapján, ami mindenki számára publikus.

Tehát a negatív mancsosok vagy nem tudnak olvasni, vagy

nem tudnak értelmezni egy termékleírást.


Egyébként TESZTEK ALAPJÁN az S8 kamerája veri az iPhone 8

kameráját, sokkal szebb, élesebb képet csinál azonos kö-

rülmények között, de RAW-ba nem ment (de az valójában

csak a profiknak kell, azok meg nem iPhone-al fényképez-

nek). Wireless töltés mindkettőnek van. S8 kijelzője

AMOLED, ami tökéletes feketét eredményez, az iPhoné

ezzel szemben IPS, aminél azért látszik a különbség.

Érdekesség, de a kijelző az iPhone-ban is Samsung

gyártmány :)


Tehát a hardwares összehasonlítás megvolt. Viszont

innentől felesleges továbbmenni, mert iOS és Android

között ég és föld a különbség működésileg (leszámítva

a közös alapot), minden máshogy van megoldva, így nem

lesz hiteles összehasonlítás soha.

2017. okt. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 5: Android optimalizáció. Ezen sok múlik, illetve a Samsung is beleteszi az egyedi megoldásait is.

Meg ok, hogy van véleményed, de azt elfelejted, hogy a Samsungnak két kísérlete is volt, a saját OS-re. Egyszerűen nem volt sikeres.

MS-el szerelt okostelefonjai is voltak, de azok sem voltak elég kelendőek.

Ott tartunk, hogy az Androidon kívül, külön OS - igazán - csak az iOS. MS-é sajnos a leejtőn megy, Blackberry meg beleívodott az Androidba. Voltak mások, de azok legkésőbb, 2016 végére, mar a kukában találták magukat.

Úgyhogy az Android még jobban előtérbe került, tényleg jó lenne egy másik OS, de sajnos sorra buktak el, úgyhogy marad az Android alá fejlesztés. Azért az Androidnál is megjelennek azok, amik tisztába teszik az OS-t, hogy sokkal stabilabb legyen.

2017. okt. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Nekem iphone SE-m van, még sose tapasztaltam vele semmilyen app leállást, akadást, szaggatást. Ellenben elég szomorú, hogy androidon még mindig van ilyen. Azt hittem már nincs, és egy időben én is gondolkoztam Samsung galaxy s7, vagy s8 vásárlásán, de ismerőseim, akik használják lebeszéltek róla, mondván, hogy még mindig szar a rendszer. Elhiszem, hogy nem túl könnyű full hibátlanra csinálni egy ilyen rendszert, de azért az évek alatt illett volna.


Arról ne is beszéljünk, hogy valaha Samsung telefon kapott-e 4 éven keresztül folyamatos frissítést, ellenben az Apple a mai napig frissíti még az 5s-t. Ez volt az utolsó frissítése, de 2013-as telefon, és még ezzel is megy, még ha kicsit lassabb is.


A kameráról annyit, hogy ez szubjektív dolog. Valaki szerint az iPhone kamerája csinál szebb képeket. Olyat is mondtak sokan, hogy a Samsung túlszaturált képeket csinál, nem olyat, mint amilyen a valóságban. Kinek melyik a szebb.


Az meg, hogy hardveresen alulmarad az iPhone a Samsunghoz képest nem igaz, hogy még mindig magyarázatra szorul, évekkel ezelőtt tisztázott téma.

Az iOS nem igényel nagy hardvert. Tehetnének bele nyolcmagos procit 6 gb rammal, de minek, amikor kevesebbel is sokkal stabilabban fut, mint egy android. Nem igaz, hogy valaki még mindig pusztán a hardvert nézi és nem az optimalizációt...


A kijelzőről meg annyit, hogy oké, hogy a mostani iPhonenak a Samsung szállítja a kijelzőjét, és akkor mi van? Valahogy aki ezzel jön azt nem tudom megérteni, hogy ezzel mit akar kifejezni? Hogy aki iPhone-t vesz, az Samsungot vesz, vagy mire fel kell ezt felhozni?

A Samsung az egy olyan vállalat, amelyiknek gyártórészlege is van. Nem tudom feltűnt-e, de gyártanak mosógépet, mikrohullámú sütőt, hűtőszekrényt, porszívót, meg mindenféle műszaki cikket.

Az apple egy informatikai vállalat. Elsősorban operációs rendszert fejleszt, és magát a készülékeket más cégekkel szerelteti össze. Nem ingyen kapta a samsungtól sem a kijelzőket, hanem fizet érte. Nem értem mi ezzel a baj, hogy nincs gyártósoruk, nem ők gyártanak le minden egyes alkatrészt.


Ennyi erővel meg akkor a Samsungra azt lehet mondani, hogy nincs önálló rendszere, mástól "lopja" az oprendszert.


Félreértés ne essék, nekem tetszenek a Samsung termékei, főleg az s8, és jó telefonnak tartom, de nekem elegem van abból, hogy egy telefon újraindul magától, folyamatosan leállnak az appok, akármennyi ramot tesznek bele, nem képes normálisan gazdálkodni vele, idővel teleszemetelődik a rendszer mindenféle sallanggal, lassul, nem kapja időbe a frissítéseket, vagy 1-2 év és egyáltalán nem kapja. Ha ezek nem lennének, akkor egyértelműen Samsungot vennék, mert amúgy a rendszer felhasználói felülete nagyon bejön, csak a kezelése már nem annyira.

2017. okt. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8:

Először is, amit elrontott mind iOS, mint Android, hogy

fogtak egy jól működő, többmagos, desktopra optimalizált

oprendszert, és portolták más hardware-re. Vissza kellett

butítani, majd utána újra hozzáadni az eszközök fejlődé-

sével a funkciókat.


Samsungból is van olyan telefon, ami több, mint 2 nagy

verziófrissítést élt meg. Androidnál általános, viszont

annak is meg van az oka: olyan hardwares fejlesztések

történtek, olyan új eszközöket hoztak forgalomba, amiket

már az új OS támogat, a régi hardware ezzel ellentétben

alkalmatlan rá. Kevés olyan funkció létezik, amit régebbi

OS-el képtelenség lenne megoldani (kivétel a hardwares

újítások). Csak itt a programozóknak kellene egy szemlé-

let, hogy támogassák a régebbi rendszereket is.

(Én speciel a mai napig úgy kell, hogy megírjam a prog-

ramokat, hogy 1.6+ támogatott KELL hogy legyen, igaz,

így van 5-6 verzióm, de minden működik mindegyiken)


Kameránál konkrétan pl GSMArena labortesztjeit néztem.

Mindkettő szép képet csinál, ha nem akarja valaki látni

a részleteket, bármelyik jó, de nagyítva az iPhone-é

nem kicsi elmosódott (nézd meg, ha nem hiszed). Viszont

tény és való, hogy ezen kívül nem létezik azonos körül-

mény, ezek függvényében változhat a kép megítélése.


A kérdésre válaszoltam, amikor azt írtam, hardwaresen

alulmarad. Ez tény. Viszont az is, amit írtál, hogy iOS

jobban optimalizált. Belülről ismerem a telefonos OS-eket,

ez igaz, sok dolgot teljesen máshogy kell benne csinál-

ni, de a log is árulkodó.


Csak azt akartam a kijelzővel írni, hogy mivel az Apple

mindent úgy vásárol, így magát a minőséget nem hozzá kell

írni. Egyébként a Samsung gyártja a legnagyobb tartály-

hajókat is...


Samsung nem lopja az oprendszert :) Olyan hardwaret ké-

szít, ami támogat egy adott oprendszert. Nem mindegy.


Nekem sincs semmi bajom sem az iPhone-al, sem a Samsung-

al, minkét típusom van, viszont saját magamnak egy Sony

E6883-as modelt tartottam meg, most cserélem G8142-re.

Érdekessége talán, hogy nálam nincs fagyás, újraindítva

3 hete volt OS frissítés miatt, előtte kb 1 évig nem,

mégsem lassult be, gyors, 2 simmel, aktív adatkapcsolat-

tal (LTE, nem wifi) 1 hetet bír az aksi úgy, hogy pl

Viber fel van rakva. Persze ehhez az kellett, hogy kicsit

belenyúljak a rendszerbe, kipucoljak pár packaget, 1-2

dolgot lecseréljek, pár órát szórakozzak vele, de megérte.

2017. okt. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!