Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy újonnan vásárolt okostelef...

Egy újonnan vásárolt okostelefon hogy érdemes szakszerűen tölteni?

Figyelt kérdés
az interneten sok olyan cikket olvastam amiben azt írják hogy nem szabad teljesen lemeríteni és teljesen feltölteni én mindíg úgy csináltam ha 20 százalékon van a telefon akkor kikapcsolom és úgy töltöm ez mennyire jó
2017. nov. 1. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek semmi értelme de lehet más mást mond.


Régebben voltak a nikkel metál hibrid aksik, ott volt pl. memória hatás vagy mi, nem lehetett bárhogy tölteni a telefont.


De ezek lítium-os aksik, úgy töltöd ahogy akarod.


Ja és úgy is veszel újabb telefont míg tönkre megy az aksi, akkor meg sok értelme nincs.


Én 1 hónapja vettem egy Samsung s7 edge-t, össze vissza töltöm, van amikor lemerül 30 %-ra feltöltöm, van amikor már 86%-on feltöltöm este hogy reggelre 100% legyen stb.


Lehet ezeket tölteni ahogy akarod.

2017. nov. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"20 százalékon van a telefon akkor kikapcsolom"


nem kell ezeket ki be kapcsolgatni, este rakd be töltőre és kész, ennyi.

2017. nov. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Már vártuk a kérdésed.

Reméljük kielégitettek a válaszok, nem fogod tönkre tenni a vadonatúj telefonod. Meg nyugodtan tudsz aludni is.

2017. nov. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Konkrétan édes mindegy hogy töltöd.


Ha el akar romlani az aksi akkor el fog romlani bárhogy is vigyázol rá. Ha meg nem, akkor 3-4 év múlva is ugyanúgy fogja bírni. Azon túl meg nagy átlagban dobható kukába egy telefon.


Az én mottóm, hogy úgy töltsd, hogy mindig legyen benne szufla amikor szükség van rá.

2017. nov. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és akkor lehete úgy tölteni hogy hagyom lemeríteni és ugy töltöm föl?
2017. nov. 1. 11:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Tökmindegy hogy töltöd, nincs ilyen hogy szakszerűen.


Mondjuk annyi hogy nem meríteném le teljesen.


Ha alacsony a szint rakd be tölteni, ennyi.


Pl. ha 14% akkor töltés, vagy ha 5-6%.


De én a telefonjaim amiket mostanában vettem bármikor töltöttem és semmi baja nem lett.

2017. nov. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
és valahol azt ajánlották hogy ha 10 % alatt van akkor érdemes kikapcsilni és úgy tölteni ez mennyire igaz
2017. nov. 1. 11:50
 8/10 Captain Logic ***** válasza:
Te neked értelmezési problémáid vannak? Már ezerszer leírták, hogy teljesen mindegy, hogyan töltöd…
2017. nov. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy ideje elburjánztak a neten a kib@aszottul szakértő akkutöltő cikkek. És ahogy már te is felfedezted, ezerfélét írnak, mint a mennyországba nyílegyenesen vezető kizárólag használandó töltési stratégiák.

Amiket te is most írtál (kikapcsolás, százalékok) ezek felesleges spilázások. Amit meg kell értened, hogy telefonba épített töltésvezérlő eleve nem engedi az akkut lemerülni teljesen. És ugyanez a vezérlő lövi be a töltést és annak a végét. Pl. én pár hónapja vettem egy gyárinak kinéző új akkut a sok éves merülőforralómba, este bedugom, reggel megfogom és viszem. Ennél nagyobb spilázás csak a diliházba vezet :)

2017. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"és valahol azt ajánlották hogy ha 10 % alatt van akkor érdemes kikapcsilni és úgy tölteni ez mennyire igaz"


na jó van akkor.


Na figyelj.


Elmondom neked hogy kell autót tankolni. Beállsz a beniznkúzhoz, és mielőtt elkezded a tankolást, a két ablaktörlő lapátot felhajtod, és utána kezded el a tankolást. Érted? És ha megtankoltál akkor visszahajtod az ablaktörlőket.


Na volt értelme nem?

2017. nov. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!