Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Új ROM-ot tettem a Xiaomi-mra,...

Új ROM-ot tettem a Xiaomi-mra, de ezt a hibaüzenetet írja ki. Segítség?

Figyelt kérdés

Szóval egy Mi Pad 2-ről volna szó. Használtam vettem, Multi ROM volt rajta, ami borzalmas volt. Nagyon merült, hozzányúltam 10 percre, lemerült 6%-ot, a hardveres fogyasztás 45%-át a a Wifi tette ki (ami szerintem nem normális), nem volt rajta updater stb. mindezt csak azért, hogy legyen rajta magyar nyelv.


Engem nem zavart a gyári szoftver az angol nyelvével, ezért innen letöltöttem a dev ROM-ot: [link] és kicsit nehezebben ugyan, de sikerült felimádkoznom rá.


Reboot után viszont mindig ezt írja ki:

"Bootloader error code 03


Your device has been altered from its factory configuration and is no longer in a locked or verified state.


If you were not responsible for these changes, the security of your device may be at risk. Choose FASTBOOT to change your device's state."


Itt hangerő fel gombbal simán elindíthatom, amit amúgy meg is tesz, éppen csak nem működik teljesen szabályosan. Pl. a Play Áruház crashel indításkor, ami gyakorlatilag használhatatlanná teszi. De ezen kívül gyakorlatilag megy szépen, a fogyasztási gond is megoldódott.


Hangerő le gombbal pedig be tudok lépni a Fastboot-ba, viszont nem tudom, mit kéne itt vele kezdenem. Csak áll a képernyő, PC-re is hiába teszem, mert nem ismeri fel sem a fájlkezelő, sem a MiFlash, sem a Mi PC Suite. (Habár a hangeffekt elhangzik le- és felcsatlakoztatáskor).


Tehát a segítségét kérném bárkinek, aki megoldással tudna szolgálni. Hogyan tovább?


Köszi előre is!



2017. nov. 4. 07:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Kinyitották a bootloadert, azért sír a szája. Elvileg nem kéne, hogy gondot okozzon a Play Store-nak.


Fastboot módban a MiFlash fel kéne ismerje, talán driver probléma miatt nem látja. Ebben az üzemmódban érdemes lehet megtolni egy stable rommal, hátha attól megjavul. Romot, leírást itt találsz:

[link]

2017. nov. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hali köszi, még egy kis szenvedés után sikerült majdnem teljesen jóra megcsinálnom. Raktam rá stabil romot. A Play store szerintem azért nem ment, mert rossz forrásból telepítettem, a Mi Flash is túl régi volt. Egy újabb verzióval már ment. Azóta raktam fel rá jó forrásból Google installert, és mostmár megy minden.


Egyedül ez az egy dolog maradt, hogy minden újraindításnál továbbra is írja ezt a hibaüzenetet és választhatok továbbmenetel és Fastboot mód között. Ezzel érdemes valamit kezdeni? Utánaolvastam, annyit írtak, hogy nyugodtan ignorálni lehet. Nem kell attól félnem, hogy lehalásszák az adataimat, vagy hogy egyéb rosszindulatú támadás ellen sebezhetőbb lesz?

2017. nov. 4. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:

A nyitott bootloader csak annyit jelent, hogy nem csekkolja induláskor, buherálták-e a kernelt. A kernel buherálása viszont csak akkor fordulhat elő, ha egy alkalmazás exploittal megrootolta a telefont. Ilyenről viszont sztem évek óta nem hallottam, kb. a Lollipop az utolsó Android verzió, ahol láttam ilyen exploitot működni, úgyhogy emiatt nem aggódnék. A másik sebezhetőség, hogy valaki rádugja a telefonodat a gépére, és ráflashel fastbootból egy mókolt kernelt. Ez megint csak nem valószínű, legfeljebb ha ipari titkokat tartasz rajta :)


Amúgy fastbootból elvileg lezárhatod a a bootloadert (fastboot oem lock), de ezt nem javaslom, mert akkor már fastbootból is nehezebb lesz visszaállítani, ha valami gebasz van. Meg láttam már olyat is, hogy a visszazárt bootloader nem ismerte fel gyárinak az egyébként gyári szoftvert, és külön sírt emiatt is minden induláskor, vagy épp nem engedte elindulni a telefont, újra kellett nyitni.

2017. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Fuhh, köszi, most megnyugtattál. Akkor hagyom így, ahogy van.
2017. nov. 7. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!