Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért raknak 8 magos CPU-t...

Kingdefender kérdése:

Miért raknak 8 magos CPU-t telefonba?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom egyszerre max 4 mag pörög a 4+4 magos telefonokon. Olvastam cikkeket de kielégítő választ nem kaptam. Nem lenne akkor elég 4 mag? Kivétel a valódi 8 magos telefonok.
2017. nov. 24. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt azt olvasni, hogy ezek segítenek kevésbé terhelni az akkumulátort.


[link]


"Having an octa-core or a deca-core mobile chip, then, is about energy efficiency and bumping up general performance without taking too much out of the battery, rather than massively boosting raw processing power."

2017. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az újabbak már tudják használni mind a 8 magot is egyszerre.

De a lényege az energiahatékonyság a 8 magnak, mert (általában) van 4 mag, ami nagy teljesítményű, meg van 4, ami kisebb teljesítményű, de energiahatékony. És amikor nem kell nagy mennyiségű teljesítmény (pl. háttérben futó alkalmazások, vagy csak zenehallgatás stb. ) azt a gyengébb magok is ki tudják elégíteni, viszont nem meríti annyira az akksit. Sok telefonon be is lehet állítani energiatakarékos módot is, és akkor csak a gyengébb energiahatékony magokat használja, a telefon lassabb lesz, viszont cserébe lassabban is merül le.

2017. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Így már értem. Akkor ezért van ha energiatakarékos módba használom lassabb mert csak a 4 gyengébb mag dolgozik.

Azt gondoltam hogy csak parasztvakítás ez a 8 mag. Köszönöm a kielégítő választ.

2017. nov. 24. 17:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem parasztvakítás és nem csak vagy-vagy alapon működik.

Folyamatosan együtt dolgozik a két processzortípus. Amikor épp csak a menüben lépkedsz, vagy üzenetet írsz, vagy ahogy előttem írták a háttér folyamatok futnak, akkor a gyengébb processzormag számol így kevésbé merül a telefon. Nagyobb hardver igénynél pedig az erősebb processzor van kihasználva cserébe jobban pörög az akku % is lefelé.

2017. nov. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!