Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ékezetek nélkül írni?

Ékezetek nélkül írni?

Figyelt kérdés

Az emberek 90%-a miért képtelen arra, hogy feltelepítsen a mobiljára a gyári helyett alternatív billentyűzetet, ahol van önálló gombja az ékezetes betűknek is (ha már egyszer arra lusta, hogy a gyáriból előcsalja)?

Írják itt is a sok zagyvaságot, pedig nem mindegy, hogy szárnyalás, vagy szarnyalas.


2018. márc. 21. 21:11
 1/7 anonim válasza:
Én is ezt mondom, de én inkább a gyári billentyűzetet használom. És lÁtod milyen szÉp Ékezeteket Írok?
2018. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ahh, végre valaki ezt kiírta! Csak mert engem is rohadtul zavar kibogarászni az írásokat hogy mit is akar mondani?
2018. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor írd le kérlek, hogy hogy kell. Samsung Android telefonra.
2018. márc. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
90%
Nem biztos hogy lusták. Manapság már rengeteg embernek van külföldről származó mobilja,laptopja és számítógépe is. Aztán sokan nem is tudják hogy vannak ilyen alkalmazások amiket említettél. Egyébként pedig tényleges előnye az ékezetek szándékos elhagyásának, hogy időt nyernek vele.
2018. márc. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Én sem értem.

Időt nyer vele? Azért vegye már a fáradtságot, hogy normálisan ír valamit, nem hiszem, hogy az a fél perc amit megspóról max. az annyira jelentős.

Még a legtöbb külföldi teló is tud ékezeteket, meg magyar nyelvet is.

Nekem egyik ismerősöm is így ír, ráadásul semmi ragozás, meg semmi vessző vagy pont vagy valami, szóval marhára idegesít, hogy nem lehet érteni mit akar.

Egyszerűen csak igénytelenek, ennyi.

2018. márc. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez egyrészt kijelző méret, másrészt igényesség kérdése. A 10"-es tabletemen van 3rd party ékezetes billentyűzet, a 4"-es telefonomon meg nincs (ha lenne, nem látnám, amit írok...). Az más kérdés, hogy ha magyarul írok rajta, ékezettel írok, hajlandó vagyok rászánni az időt, és ha nem megy, akkor inkább nem írok semmit (ha meg nagyon sürgős, akkor - mert végül is telefon - felhívom).


Lehet mentegetőzni, de ha valaki valamit is ad magára, akkor mindent elkövet, hogy helyesen írjon. "Le style c`est l`homme meme." :-)

2018. márc. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Mert az emberek 90%-a igénytelen és amúgy is pocsék a helyesírásuk. Sok embernek a telefonja okosabb, mint ő maga.

Különben meg a gyári billentyűzeteken is hosszú nyomással be lehet hozni az ékezetet, de ha még ezt nem is tudja az illető (sok ilyen van), a szótár úgyis felajánlja a szót. De hát, lustaság fél egészség.


Mindenesetre az ékezetek és írásjelek használata, valamint a helyesírás alapján következtetni szoktam az illető értelmi színvonalára és sok esetben helyesen.

2018. márc. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!