Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi mindenre használható egy...

Mi mindenre használható egy erősebb mobiltelefon?

Figyelt kérdés
Ma már egy telefon többet tud, mint az első gépem és elképzelni nem tudom, hogy mire lehet használni őket. Telefonáslás, netezés és néha gps. Ezért tartok okos telefont. Viszont ezt tudják az olcsók is. Miért vagy pontosabban mire jók a 200 ezres mobilok? Milyen funkciókat lehet használni rajta, ami ennyit ér? Ti mire használjátok őket?
2018. márc. 25. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Ugyanazokat a funkciókat lehet rajta használni. Ahogy ugyanazokat a funkciókat használod egy gyenge meg egy erős pc-n is.
2018. márc. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezek az újabb 200.000-es telefonok már többet tudnak mint a régebbiek.


Full hd kijelző vagy magasabb, 8 magos cpu, android 7 vagy android 8 fut rajta, stb.


Igazából amit így kapásból írnék az az internet, egy jobb kijelzőn jobb az internetezés, játékok jobbak, olyan játék fut rajta mint egy régebbi asztali számítógépen, fényképezés, videózás.


Pl. én már nem is veszek szerintem sima fényképezőt, a mostani mobilok hozzák azt a szintet.

2018. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Inkább mit nem tud egy olcsóbb.

Pl:Gyenge kamera,proci, szoftver,hardver,kijelző,nincs gyorstöltés,nem vízálló,stb.

Nekem S8+ van ami kiemelkedik a többitől az a Dex (számítógépet tudsz csinálni a mobil és egy tv között) Ezt csak az S8-tól felfele kompatibilis.Bixby ez pedig elég jövőbe mutat.

Igaz még nincs magyar nyelven.A telefon beszél hozzád és te is beszélhetsz hozzá.Reggel beszélve kelt stb..ezt az Iphone Siri-hez tudnám hasonlítani.

Amit még az olcsóbb nem tud pl nem futnak el komolyabb programok (szerkesztés).

2018. márc. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alex Fly ***** válasza:

Egy "okostelefon" egy komplett számítógép. Kb. ugyanazokat tudja, mint ami az íróasztalodon van. Ki mire használja, annak megfelelő igényekkel. Persze aki csak a legalapabb funkcióit használja, annak nincs szüksége annyi erőforrásra, mint aki a Big Bang atomi vektorait számolja vele.

A magam részéről úgy vagyok vele, hogy ha nem is használom ilyen célokra, akkor is jobban érzem magam, ha az adott app és a szükséges háttérfolyamatok futtatása nem köti le az összes erőforrását, hanem akad még tartalák...

2018. márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Igazából semmire.

Komolyabb számításokat, erőforrásigényes játékokat úgyis PC-n futtatnak az emberek.


A userek 99%-a a töredékét használja ki a telefonjuk elérhető teljesítményének.

A legviccesebb, hogy sokan fényképezésre és böngészésre használják a többszázezres mobiljukat, holott ennyi pénzből vehetnének egy profi fényképezőgépet meg egy átlag telót.

2018. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyjából én is úgy látom a dolgot, ahogy 5-ös. Némelyik telefonnak tényleg elég erős fényképezője van, de a profi fotózáshoz igazából az még mindig kevés, amit ezek nyújtani tudnak. Programot futtatni, filmet nézni, játszani meg pc-n szokott az ember, legalábbis a magamfajta. Köszi a válaszokat!
2018. márc. 25. 20:04
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

"Némelyik telefonnak tényleg elég erős fényképezője van, de a profi fotózáshoz igazából az még mindig kevés, amit ezek nyújtani tudnak."


Akkor ez a te véleményed.

2018. márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Így igazából semmi értelme a kérdésnek, mert úgyis megmagyarázza a kérdező, hogy hát neki akkor is elég arra amire.


Igazából alapvetően a kényelem, gyorsaság, minőségérzet az ami sokat dob az élményen. Tudok internetezni, fotózni, telefonálni a régi telefonommal is, csak épp agyvérzést kapok annyira lassú.


Nálam például fontos hogy relatív jó képeket készítsen egy telefon. Nem kell profi fotós minőség, de legyen szép a kép, adja vissza azt amit látok. Ráadásul egy 100+ ezres fényképezőgéppel ellentétben a telefon mindig nálam van, bármikor elő tudom venni és a képek is azonnal elérhetőek rajta.


Játékok szempontjából én is úgy voltam régen, hogy a "PC az igazi". Viszont mára teljesen megváltoztam. Nem játszok komolyabban, csak jó néha elütni az időt, ha unatkozom, tv-t nézek, pihenek. Ehhez elég egy egyszerűbb játék telefonon.


Filmet is szeretek telefonról nézni, főzés, mosogatás mellé jó betenni egy sorozatot. Vagy csak ágyban fekve fejhallgatóval nézni. Vagy ami vicc, hogy telefonon simán streamel az M4 sport, és végig tudok nézni egy forma 1-es futamot. Asztali gépen, laptopon meg szinte 2 percenként megszakad az adás.


Igazából nehezen megfogalmazható ez. Kicsit olyan, mintha autót nézne az ember. Egy régi SWIFT is ugyanúgy elvisz mint az új, mégis megveszik az emberek az újabbat, nagyobbat.

2018. márc. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazából a legfőbb, hogy az Oneplus 3T-m bármit akarok, azt azonnal, röccenés-döccenés nélkül végrehajtja. És akkor érzi igazán az ember a teljesítmény különbségeket, ha kézbe vesz egy sokkal gyengébb telefont.
2018. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sewas1975 válasza:
Támogatod vele a gyártót, önvédelem, nagyobb eséllyel sikeres segélyhívás, státuszszimbólum, jobb sebesség. Egyébként a mai telefonokat sem lehet már csak úgy hordozni, maradok a fényképezőnél, kisebb táskában elfér.
2019. okt. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!