Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Gyorstöltőt (power bank)...

Nagy_Z kérdése:

Gyorstöltőt (power bank) lehet a mobiltelefonok hálózati adapteres kábeltöltőjével tölteni?

Figyelt kérdés

A részletek (bocs, nem értek annyira hozzá, ezért inkább megadok több dolgot):


A telefonok: Samsung Galaxy J5 (2016), 3100 mAh, (4.4 Volt), névleges feszültség 3,85 Volt (11.94 Wh)

A telefon hálózati adapterén:

5 Volt, 1,55 Amper


Samsung Galaxy J3 (2016), 2600 mAh, (4.35 Volt), névleges feszültség 3,85 Volt (9.88 Wh)

A telefon hálózati adapterén:

5 Volt, 1,0 Amper


A gyorstöltő:

Sony 10000mAh CP-V10A

input: 1,5 Amper,

output: 1,5 Amper, 6300 mAh, 32 Wh.


Mivel a gyorstöltőhöz nem adtak hálózati adapteres töltőt, csak USB-kábelt, amivel viszont nagyon hosszú idő lenne a bekapcsolt gépről a gyorstöltőt tölteni (a standard 22 órát nem várnám ki:-), nem is tudom, h. alvó állapotban lehet-e tölteni), felmerült bennem az alábbi.


Az okostelók töltőjét használnám erre a célra. Mivel a gyorstöltő inputja is 1,5 V-os és a telók töltője is nagyjából ennyi (az egyiké 1,55-ös), remélem, nem ártok.


Amúgy azt olvastam valahol, hogy az okosótelók és egyéb eszközök akksiját öregbíti kicsit, ha túl erősen töltik őket. Ez engem annyiban érint pl., a kisebbik, 1 Amperos okostelón kívül, hogy van egy GPS készülékem, ami 1200 mAh-os, és a töltője alapján szintén max. 1 Amperral lehetne tölteni (5 Volt). Erre nem biztos, h. jó ötlet a fent leírt Sony.


Előre is köszi!



2018. márc. 30. 00:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2018. márc. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyorstöltő és a power bank nem ugyanaz...

Power bank -ot (is) lehet telefon töltővel tölteni, ha 5V -os. Az áramerősséget ez esetben is a töltött eszköz szabályozza.

2018. márc. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon elkeveredtél.

A feszültségnek (Volt) meg kell egyezni a készüléknél és a töltőnél. Kisebb feszültséggel nem lehet tölteni, nagyobb feszültség pedig tönkreteszi az eszközt. 5V-s eszközhöz 5V-os töltő kell.

A töltő által leadott áram erősségének (Amper) legalább akkorának kell lenni, amekkorát az eszköz megkíván. Ha kisebb, akkor nem tudja tölteni, ha képes nagyobb áramot leadni, az nem baj, az eszköz úgyis csak akkorát vesz fel, amekkora kell neki. Tehát a készülékeidtől függően legalább 1A vag 1,5A leadására képes töltő kell, de ha nagyobbat is képes leadni, az nem baj, lehetpl. 2A-est is használni bármelyikhez.

2018. márc. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük tisztába a dolgokat.

Ahogy írták, a gyorstöltés is más tészta, meg a powerbankod is.

A megoldás a Sony terméktámogatás oldalon található:


1,5 A kimenet gyorstöltéshez

Okostelefonját ugyanolyan gyorsan töltheti, mint hálózati töltővel – a hagyományos hordozható töltőknél akár 3-szor gyorsabban (A hagyományos, 0,5 A áramerősségű töltőkhöz képest).


Tehát no para, a megfogalmazás csak marketing célú, de nem gyorstöltő képes a powerbankod.

Az pedig hogy a powerbankot mivel és mennyi idő alatt töltöd fel, az lényegtelen.

Egy sima mobiltelefon töltő megteszi, ami minél nagyobb áramot képes leadni.


A feszültségeket pedig nem érdemes belekeverni a témába.

Minden a maga helyén lesz kezelve, ki van ez találva rendesen.

Amin USB csatlakozó van és össze tudod dugni, abból nem lesz probléma.


Forrásanyag: [link]

2018. márc. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


Igen, elírtam, nem gyorstöltő, hanem Power Bank.


És 5 V-os a telefon töltője, tehát ugyanakkora, mint a Power Bank-é.


Amúgy számítógéppel is kipróbáltam (alvó állapot, ezért nem fogom a gépet járatni), érdekes, h. egy darabig töltötte, de utána már nem, nem tudom, h. akkor ezek szerint változó a számítógép ilyen állapotában az USB-kimenet működése.

2018. márc. 30. 08:34
 6/7 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne, mivel ide kapcsolódik.

Mivel a Power Bank töltőkábele elég rövid (bár amúgy elég masszív és jó minőségű), az általatok leírtak alapján használhatom-e "fordítva", tehát a Power Bankból a Samsung-ot töltve a Samsung töltőkábelét?Természetesen a Samu hálózati adapter dugvilláját előtte leveszem:-).


Ha pl. utazok, nekem könnyebb így.

2018. márc. 30. 09:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, ugyanolyan usb kábel.
2018. márc. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!