Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért adnak az emberek több...

Miért adnak az emberek több százezer forintot is egy okos telefonért?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 4. 23:44
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Mi a bajod azzal kérdező,ha valaki részletre vesz vlamit?!

Nem 1 dolgot vettem 0% thm-el 10-15 hónap futamidővel,rendbe kifizettem.

Hozzá teszem azért,mert nem akartam 1 hónapig pénz nélkül maradni,és megsem kottyant a havi részletet kifizetni

2018. ápr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

ma 00:20


Nekem semmi,csak én jó magam nem szeretnék adósságot.Ennyi.

2018. ápr. 6. 13:16
 33/41 A kérdező kommentje:

tegnap 21:41


Na te pl kihasználod,de pl sokan nem.Egy ismerősöm is vette mindig a legújabb s modelt a samsungtól,talán s7 ig jutott mire rá jött mi a francnak ilyen drága teló,most megelégszik egy samsung galaxy a5 2016 al is.Ő leginkább híreket olvas meg facebookozik rajta,meg ha részeg akkor általában hamar pókhálósodik az érintő rész :D

Nekem is van egy samsung galaxy j5 2016 én jó áron jutottam hozzá sérülten,vettem hozzá cuccot meg javítottam el akartam adni mert ez egy ilyen meg tudom csinálni meg még nyerek is rajta kicsit kezdeményezés volt de aztán meg tetszett így meg marad viszont én sem igazén használom ki.Leginkább jegyzetek részt,emlékeztetőt,ébresztőt ilyesmit használom rajta ergo ezt az 5310 esem is tudta.

2018. ápr. 6. 13:22
 34/41 anonim válasza:
Én is mindig ezt kérdezem drágatelefontvevő ismerőseimtől. Érdembeli választ sosem kapok. Én 40k HUF-nál többet nem adnék egy telefonért. Viszont a laptopomat nem olcsóért vettem, szóval kinek mi!
2018. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

# 25/34


Kedves kérdező.


Ha úgy vesszük egy okostelefon akkuideje pont annyi mint egy notebooké. Asztali gép szóba sem került.

Egy okostelefon kijezőideje 5-6 óra átlagban. Ez pont annyi mint egy laptopé.

a Full HD kijeézőt nem tartom baromságnak. Nekem is Full HD-s telefonom van. ami 5.5"-on épp elég. És bir egy napot. Az egy napot természetesen úgy értem hogy reggel lehúzom töltőről. És este felrakom. Nekem ez épp elég. Mert folyamatos használat, netezés, zene FB mellett is birja nap végéig. Amig beérek dolgozni. És hazajövök onnan. nem kell töltenem.

A kamera felbontásánál megint csak ne általánositsunk. Mert eléggé tisztában vagyok azzal hogy mi számit egy kameránál, Ha fotózni szeretnénk. Tudom hogy nem a felbontás. Szóval. Én úgy vettem telefont. Hogy nem kinéztem a leg drágábbat. Hanem megnéztem azt hogy nekem mire van szügségem. Mire használom inkább. És hogy ne kelljen túl nagy kompromisszumokat kötni. De azért ne kelljen egy 20 000mAh-s Power Bankkot magammal cipelni ha elindulok itthonról.. akárhova. Szóval én sem adtam több száz ezer Ft-ot ki a telefonért. Mert nekem elég a FullHD és amire szügségem van. Kicsit mérges is vagyok amikor bemegyek egy műszaki üzletben. Mert a specifikációk, amik ki vannak irva. Kb pont az ami egy hozzá értőt nem érdekel. Viszont papiron jól mutat. Itt ugye a 8 magos processzor (Órajel sehol) ahogy a Grafikus vezérlő sem.

1000MPX-es kamera. rekeszérték, Iso érzékenység, Stabilizátor, Videofelvétel sehol... És még sorolhatnám.

Szóval ha valaki drága csúcs telefont vesz, Valószinűleg nem jár rosszul. De. Vannak olyanok is. akik inkább megnézik mire használnák. És mit tud. Én is ebbe a csoportbe tartozom. Nekem is van asztali gépem. Azon szoktam játszani. Laptopon netezek. Mert semmi kedvem a gép előtt görnyedni hogy megnézzek valamit neten. De nem hurcolászom magammal mindenhova. ha nem muszáj.

2018. ápr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha valaki világ életében olcsó használt telefonokon él, annak hiába magyarázza az ember. Na meg alapból szerintem ott kezdődik a baj, hogy idegenek kérdőre vonnak azért hogy mire költöm a pénzem.


Szerintem fillérb..szó módon sem lehet hozzáállni az élethez. El kell fogadni, hogy nem mindenkinek az olcsóság meg a tökéletes ár-érték arány számít.


Ez tipikusan a "pénztelen" ember gondolkodásmódja. Minek Thaiföldre nyaralni menni mikor víz van a Balatonban is. Minek megy ki valaki Forma 1-re, mikor a TV-ben sokkal jobban látni ingyen is. Minek vesz valaki kocsit mikor ott a tömegközlekedés is.


Kicsit olyan ez, mintha elmennék egy AMTS Tungig Showra és végig fikáznám a kiállítást, hogy milyen barmok költenek el 10 milliókat egy Golf, Trabant, Suzuki feltuningolására mikor még az utcára sem lehet kimenni vele. Bezzeg az otthoni, rohadó Lada minden kátyún átmegy és 50 ezerért van hozzá bontott motor.


Nem azért mondom, én is fogom a fejem olyan eseteknél, amikor magam mellett hallgatom a pláza cicák áradozását, hogy egyik telefon milyen csúnya másik milyen szép. Aztán meg beleteszik az első 300 forintos nyuszifüles szilikon tokba. Vagy az alapján döntenek, hogy "néz már milyen vastag a káva".


Vagy az olyan emberek mint ismerősöm. Egyik nap nekem mondja, hogy miért kínait vettem, miért nem valami Samsungot, vagy "márkásat". Aztán másnap már boldogan újságolja hogy vett egy olcsó Xiaomit és mennyire király.

2018. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

ma 13:06


Gondolom ez nem nekem szól

2018. ápr. 7. 14:11
 38/41 anonim válasza:

Sokan veszik részletre és így fel sem fogják, hogy kiadtak x 100ezer forintot egy telefonért. Aztán meg bajban van a rezsivel. :(

Az emberek egy nagy része eredendően gyenge akaraterővel rendelkezik és nem tud a pénzköltésnek, elcsábulásnak megálljt parancsolni.

Ha valaki megkeresi az árát és nem kell miatta nélkülöznie, szíve joga, hogy mennyiért vesz telefont.

2018. ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

38-as!

Nem mindegy ki hogy veszi részletre. Szolgáltatónál vagy Függetlenül 0% thm-el

Én is szoktam részletre venni műszaki cikket 10-15 hónapos futamidővel 0%thm-re!

Gond nélkül visszafizethető

2018. ápr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
Pontosan!
2018. ápr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!