Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon nélkül, ha csak...

Okostelefon nélkül, ha csak laptopom van vagy iPad-em, akkor tudok bitcoint venni automatából?

Figyelt kérdés

2018. jún. 18. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy papirfecnivel is tudsz venni, amire a számládhoz tartozó qr kódot kinyomtatod.
2018. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

engem nem a szerintem érdekel, hanem igen vasgy nem

nyomtatni biztos nem én fogok eleve, nem hiszem, hogy papírt és nyomtatót kéne magammal vigyek az automatához, ha venni akarok bitcoint

egyébként meg az nem túl biztonságos, hogy a gép nyomtasson QR-kódot, mert egy kamera a közelben ha felveszi, akkor el tudják lopni

nyilván biztonsági nyomtatással megoldható, de kétlem hogy olyan speciális nyomtató lenne egy automatában

2018. jún. 18. 22:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet félreérthetően irtam.

Az autómatának szüksége van a "fogadó számládra", amit qr kód formában olvas be. Ezt a kódot olvassa be az "okostelefonod" kijelzőjéről. A kódot bárkinek megadhatod, semmire nem megy vele. Max utalhat neked.


Erre irtam, hogy akár egy papirfecni is lehetne.


(Biztonság szempontjából arra a kódra kell vigyázni, amelyikről utalni, fizetni tudsz.)

2018. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudsz. Viszont sima butatelefon, vagy barmilyen telefon kell hogy legyen nalad mert az azonositashoz es a megerositeshez smsben kuld el egy kodot. Ipaden megnyitod a walleted, annak a public address qr kodjat beszkenneli az automata, arra fog utalni neked, te berakod a gepbe a keszpenzt. Kuld egy smst, amiben van egy kod, azt beirod a gepbe es ennyi. Kész
2018. jún. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
OK, tehát elég a nyilvános QR-kódomat magammal vinni, és tudni SMS-t fogadni. Viszont egyelőre nincsen pénztálcám, azt akkor asztali gépen vagy iPad-on érdemes? Mindegy? Hogyan tudok pénztálcát csinálni? Az is csak egy kód? Ha mondjuk a gépemet eladom, akkor hogyan tudom átmenteni?
2018. jún. 18. 22:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Fuu hat ha ennyire nem vagy meg tisztában a dologgal akkor ajanlom hogy elotte az alapjairol olvassgass meg. Youtubeon van ket csatorna: CoinPappa és Passzív Milliomos. Csomo alap infot elmond mindketto a videojaban.

Roviden annyi amugy hogy ezeknel a kriptopenzeknel ugy van hogy van egy publikus kod es egy privat kod. Kepzeld el ugy mint hogy a publikus, azaz a cim, a bankszamlaszamod. Ezt akar ki is irhatod a barhova annak birtokaban a te penzedhez hozza ferni nem tud senki, csak erre tudnak utalni. És van a privat kod vagy kulcs. Ez kvázi a jelszo. Erre nagyon kell vigyazni, ezt ne ird be sehova, csak ird ki egy papirra vagy nyomtasd ki es rejtsd el valahol hogy csak te tudd. Csinálni ugy tudsz walletet hogy pl a Jaxx nevu programot letoltod a gepedre. Ez a program general neked ilyen kodot, meg egy 12 szavas mnemonic phrase-t amivel szinten be tudsz lepni a tarcadba. En az ilyen 12 szavas phrasemet megjegyeztem es ezzel barmikor vissza tudod allitani a walletedet. A bitcoinod nem a te gepeden tarolodik, hanem a blokkláncon, a te gepeden csak a privat kulcs, amivel hozza tudsz ferni a blokklanc azon reszebe ahol a te penzed tarolodik, es igy tudod ugye elkolteni. Remelem ertheto volt.

2018. jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha nem akarod hogy bárki lássa, a seggedre tetoválod a qr kódot s az automatának megmutatod. Csak arra figyelj ne álljon senki az automata mögött, mert akkor nem csak az automata fogja látni.
2018. jún. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!