Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan másolhatom át maradékta...

Brummee kérdése:

Hogyan másolhatom át maradéktalanul androidos telefonomhoz a régi microSD kártya tartalmát egy új MicroSD kártyára? Egy mappa képeit a PC nem látja és így nem is másolja.

Figyelt kérdés

Régi 8gb mikro kártyámat 32gb-ra cserélném. Egyszerű és logikus módon az új kártyát kártyaolvasóba dugtam a telefonomat pedig USBvel csatakoztattam a PC-mhez, majd CRTR C/V-vel másoltam. A legtöbb kép át is jött de nem mind.

Van egy darab mappám az SD kártyán 160 képpel amelynek a mappáját átmásolta ugyan, de képek nélkül. Gondoltam megoldom manuálisan, ekkor jött a meglepetés, akárhogy próbálom a PC-n sehogysem látom a mappában lévő képeket, üresnek tűnik, pedig előttem a telefonon itt a mappa megnyitva tele képekkel.


A telefonon 'USB használati módja' átállítása Médiafájlok átviteléről Képek átvitelére sem használ. Nem értem mi lehet a gond mikor az összes képet azon kívül simán látja és kezeli, de azt az albumot nem.


1. Miért nem látja azokat a képeket és csak azokat

2. hogy tudom hiánytalanul klónozni a két kártyát hogy végre használhassam a nagyobbat??


Samsung J5 (2016) SM-J510FN

Android 6.0.1 KNOX 2.6

PC: Windows 7 Ultimate 64bites



2018. aug. 30. 16:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
My bad, félrevezettem magam, tárgytalan.
2018. aug. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

# 9/11


A kártya / mappák nem írásvédettek.

A mappából a képeket át tudnám másolni másik mappába és akkor LEHET hogy tudnám másolni őket, de ez csak egy sebtapasz megoldás a valódi kérdésemre:


2. hogy tudom hiánytalanul klónozni a két kártyát hogy végre használhassam a nagyobbat??


Mert ahogy mondtam ha egy dolog lemaradt más is lemaradhatott amit észre se vettem, nekem pedig egy biztos módszer segítene a legjobban, valami program vagy út amivel a két kártya egyformává tevése megoldható, sebtapasz megoldásokhoz csak akkor nyúlnék ha rendes megoldás nincs.


Az első kérdés magyarázatként szerepelt, csak magyarázatként írtam hogy hogyan nem sikerült nekem a kártya másolása és érdekelt volt a miért, nem pedig azért hogy arra keressek megoldást, mert nem azt az egy mappát szeretném másolgatni hanem az egész kártyát mindenestül. A tejes másolás pontosabb lenne mint a foltozgatás.

2018. aug. 30. 20:26
 13/17 anonim ***** válasza:

"sebtapasz" megoldást tudok akkor csak mondani, mivel az okáról fogalmam sincs

ha valamit nem ismer fel az vagy hiba miatt lehet vagy le van rejtve


ha úgy van akkor elkezded átnézni egyessével a dolgokat, hogy még is mi maradhatott ki

klónozni másol beilleszt módszerrel tudod, de ha a gép nem ismeri be mit tudsz kezdeni??

ha az egyik "sebtapasz" megoldás eredményes akkor azt kell csak megcsinálni a többi mappával is, ha belehúzod az egyező nevűeket nem másolod az új sd re, a különbözetet ami esetleg kimaradhatott azt igen


de sok siksert a probléma megoldáshoz

2018. aug. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én kártyaolvasóba raknám a forrás kártyát és számítógépen a TotalCommander elvileg mindent lát és másolni is képes (én ezt tapasztaltam), és felmásolnék mindent számítógépre.

Aztán a cél kártyát raknám az olvasóba és arra másolnék mindent.


Egyszer már költöztettem így adatokat microSD -ről nagyobb kapacitású microSD -re és nem maradt ki semmi.


Az viszont tény, hogy nálam mindkét kártya fat32 fájlrendszerű volt.


Más fájlrendszernél kell, hogy a számítógép ismerje/támogassa az adott fájlrendszert, illetve talán a TC -hez letölthetőek ehhez külön plugin -ok.


Vagy ha van otthon wifi -s router vagy wifi -s laptop esetleg wifi usb stick egy pc -ben, akkor telefonon létrehozott hotspot -on is át lehet küldeni fájlokat/mappákat megfelelő programokkal... Bár nem tudom, mi erre a legjobb progi. Amit én használok, az nem alkalmas ilyesmire, illetve persze megoldható, de nagyon körülményes.

2018. aug. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

# 13/14

Köszönöm azért, így lesz ha más megoldás nincs. :*


JG7RBJOUC4WF7KGD4ZIK


Köszönöm, ezt is ki fogom próbálni!!

2018. aug. 30. 21:33
 16/17 Alex Fly ***** válasza:

Ha a PC nem látja, akkor másold a telefonnal...

Egyik kártya benn a helyén, másikat bedugod egy USB kártyaolvasóba, amit bedux a mobilba (már ha ismeri az OTG-t). A többi meg már triviális...

Ha a PC-hez ragaszkodsz, akkor viszont tehetsz egy próbát az AirDroiddal. A forrás SD legyen a mobilban, a cél SD a géphez csatlakoztatva.

Vagy mindkettőt gépbe dugva valamilyen Linux alatt is meg lehet próbálni (feltételezem, hogy alapesetben Windowssal próbáltad. Ha nem, akkor próbáld azzal).

2018. aug. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Próbáld átthelyezni a mappát egy új mappába. ha a mappa neve ponttal kezdődik = rejtett mapp töröld a pontot h még érdekelne vagy vki mást :)
2018. szept. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!