Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez vajon árt a telefonnak?

Ez vajon árt a telefonnak?

Figyelt kérdés

Egész nap használom es estére pl lemerül 38%-ra és felteszem töltőre és így hagyom egész éjszaka.

Ez árt neki?



2018. okt. 10. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha közben nem meríted vízbe, vagy forró lávába, akkor nem.
2018. okt. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még kérdezzétek meg 100-szor...
2018. okt. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
Hàt igazàbol igen àrt mivel túl forrosodik és akàr fel is tud puposodni szóval hogyha ajànlani tudom akkor inkább mindig vedd le időben !!Még hàt persze idővel ez roncsolja az aksit belül és csak annyit fogsz làtni hogy 20-30%kikapcsol magatol majd ne csodalkozz✋!!
2018. okt. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Hàt igazàbol igen àrt mivel túl forrosodik"

Ja, ha a radiátorra teszi. Amúgy mitől forrósodna?

Ez nem olyan mintha az ugrálóvárra rácsatlakoztatnád a felfújót, aztán ha elfelejtkezel róla akkor szétdurran.

A telefonban van töltésvezérlő, illetve az akkupack rendelkezik védelemmel a mélykisütés és túltöltés, valamint rövidzár vagy túlterhelés ellen.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=zavSoXgzhxg

2018. okt. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Korábbi telefonomat is mindig fent hagytam éjszaka tölteni, a mostanit is. Előző telefon 3 évesen bírt 2 napot akkuval, mostani 1 évesen bír 3 napot.
2018. okt. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:
100%
A töltőben felejtéstől megdöglés a NiCd akkuk idejében volt utoljára igaz, már a NiMH akkuknál sem. De már mindkettő történelem.
2018. okt. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az persze már más kérdés, hogy nem optimális mindig 100-ra tölteni bármekkora töltöttségi értékről is. Ha nagyon zavarna, szerezz be egy "okos" elosztót. Példának okáért: [link] - ezzel ha ébren vagy ha nem, meg tudod szabni mennyi ideig legyen töltve a telefon. Szerintem hatalmas találmány.
2018. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Totál baromság nem 100%-ra tölteni. Csak azt éred el vele, hogy bosszankodni fogsz, mikor lemerül.

Lehet, hogy nem optimális mindig 100%-ra tölteni, de sokkal hamarabb elavul a telefon, mintsem az akku tönkre menne a sok töltéstől.

2018. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

"sokkal hamarabb elavul a telefon, mintsem az akku tönkre menne a sok töltéstől."

Egyrészt, másrészt a 100%-ra töltés az élettartamot kisebb százalékban befolyásolja, mint a gyártási minőség szórása.

Mondjuk 10-15% akkuélettartam változást produkál a töltés módja, de az ideális töltéssel várható élettartam is szór simán 20%-ot.

2018. okt. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vigyázz vele

Ha több éjszakán keresztül bedugva hagyod, egy idő után depressziós lesz, egyre inkább meg akar majd felelni a felhasználói elvárásaidnak, néhány hónap múlva nagyon kifárad, legyengül és belehal.

Don't drink and drive!

2018. okt. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!