Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha egesz napra a mobiltelefon...

Ha egesz napra a mobiltelefon toltot a konnektorba hagyom akkor az okozhat balesetet? Pl tuz

Figyelt kérdés
Mindig ki szoktam hozni, ma elfelejtettem reggel es felek lehet valami baj

2018. nov. 21. 07:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Húzd ki.
2018. nov. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Csak keso este leszek otthon
2018. nov. 21. 07:51
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

Semmi gond nem lehet belőle, mármint egy jól üzemelő eszköz esetében nincs időbeni korlátozás erre.

A telefon töltésszabályzója természetesen le fogja állítani a töltést, amikor kell.


A meghibásodás külön téma, hibaszázaléktól függően, ami már önmagában is elég alacsony. De még zárlat estén is csak kiég benne egy védőellenállás általában vagy biztosíték, vagy bármi elfüstölhet, viszont arra még kisebb az esély, hogy abból tűz is legyen.

Főleg egy márkás gyártó esetében a lángmentes anyagok használata alap dolog, sőt szabványok is előírják, hatósági teszteken megy át, mielőtt engedélyezik a forgalmazást.

Vagyis füstje lehet, akár belső izzása is, de lángra nem kaphat.

Egy lakásban gyakran több hálózati adapter is üzemel folyamatosan. Ahogy azokat sem húzzuk ki, úgy a telefon dugasztápját sem szükséges.


Tehát összefoglalva, én szakmabeliként sem aggódnék ilyen miatt, pedig régóta javítok tápokat és mindenféle elektronikákat, látom a hibákat stb.

2018. nov. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Koszonom!


Es ha csak a tolto maradt benne telefon nelkul akkor se lehet baj ugye?

2018. nov. 21. 08:25
 5/19 anonim ***** válasza:
45%

A mai kapcsolóüzemű USB-tápok áramfelvétele terhelés nélkül olyan jelentéktelen, mintha nem is lenne.

Vagyis normális esetben melegedést sem lehet érezni ilyenkor.


Máig él a régi hit, a 20 évvel ezelőtti telefonokhoz még nagy darab trafós tápot mellékeltek, ami terhelés nélkül is szépen fűtött, tehát azoknál jogos volt a környezetvédők aggodalma.


De ezt már nem lehet kiverni a zöldek fejéből sem, hogy a mostani tápok nem ilyenek.

2018. nov. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Nekem évek óta ott dekkol a töltő a konnektorban.
2018. nov. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Szirty ***** válasza:

Nyilván nagyobb a tűz kockázata annál mint ha nem hagytad volna bedugva.

Szerencsére nem gyakori amennyire tudom hogy ilyen esetben tüzet okoznának.


"De ezt már nem lehet kiverni a zöldek fejéből sem, hogy a mostani tápok nem ilyenek."


Az egy dolog hogy amíg jól működik nem melegszik.

De jöhet egy túlfesz tüske és zárlatos lesz. Vagy épp gondol egyet benn a kínai "kici óccó" puffer kondi és felpúposodik, majd kifúj.

Jobb esetben leoldja a kismegszakítót és szépen leolvad a hűtő. Rosszabb esetben...

2018. nov. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"De jöhet egy túlfesz tüske és zárlatos lesz. Vagy épp gondol egyet benn a kínai "kici óccó" puffer kondi és felpúposodik, majd kifúj."


Pár szóval milyen jól elárulod, hogy lényegi dolgokkal nem vagy tisztában. Ezt csak tapasztalt szakember látja, hogy mennyire felületes a tudásod ezzel kapcsolatban.

2018. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Szirty ***** válasza:

Köszönöm hogy kimerítő, személyeskedéstől mentes szakmailag és műszakilag jól megalapozott cáfolatot írtál.


Gratula!

Tegyél fel még két sor ekét. Ennyi nem lesz elég! :)

2018. nov. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, neked aztán van bőr a képeden!

Amikor kimerítő, alapos szakmai indoklással "untattalak", azt lepergetted magadról, fel sem fogtad. Megjegyeztem a neved, az nagyon ocsmány munka volt!

Tudod, tápegységek belső világa kicsit mélyebben, amiről lövésed sincs.

Szerintem te azt nem köszönöd meg, ha jól kiherélem a most előadott butaságaid tárházát.

2018. nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!