Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mai fiatalok mekkora része...

A mai fiatalok mekkora része mobilfüggő?

Figyelt kérdés
Ez egyes rétegekre jellemző vagy általános jelenség? Esetleg csak családi vagy egyéb szociális okai vannak?

2018. nov. 22. 12:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Szerintem is így van. A gépezés, mobilnyomkodás egyfajta menekülés a való világ elől. Persze, lehet tagadni, de ez az igazság. Lelki vagy családi az ok, azt már egyéne válogatja...
2018. nov. 24. 13:05
 12/14 anonim ***** válasza:
50%

Aha persze... .

Az újság, sőt! A könyv olvasás, az nem menekülés a való világ elől? Ja hogy az régi és jó?

De utálom a sztereotíp embereket, hogy mindenre ugyanaz a válaszuk.

2018. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, azt már egy csomó pszichológiai kísérlet megerősítette, hogy az olvasás serkenti az agyműködést és növeli a kreativitást, a filmnézés pedig pont hogy megöli azt. Valamint a szociális média rendszeres használata növeli a depresszió és egyéb pszichés betegségek kockázatát. Úgyhogy ne vedd egy kalap alá a telefonfüggőséget az olvasással.
2018. nov. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

# 13: azt ugye tudod, mivel kapcsolatban írtam?

"Menekülés a való világ elől" dologra reflektáltam. Könyvolvasás pont arra való, hogy elméjüljél, a fantázia világában, vagyis az sem a valóság. Bár látom, itt tényleg félreértés van, mert

"az olvasás serkenti az agyműködést és növeli a kreativitást" ok, de csak akkor ha maga az írás is olyan. "a filmnézés pedig pont hogy megöli azt." Erről annyit, hogy vannak jó filmek, amitől pont kreatívak az emberek. Úgyhogy kíváncsi vagyok, milyen könyvekről (gondolom nem a pongyolákról) és filmekről (gondolom nem a jó alkotásokról, mély tartalmakról) van szó, mert a tartalom maga, a tartalom közlése is sokat nyom.

"Valamint a szociális média rendszeres használata növeli a depresszió és egyéb pszichés betegségek kockázatát."

Ezt én aláírom. Nem hiába kell szünetet tartani vele.

"Úgyhogy ne vedd egy kalap alá a telefonfüggőséget az olvasással."

Dehogy veszem, sőt! Az olvasás pozitív oldala, tényleg jó, ha maga a könyv is az. A telefon függőség viszont valós probléma, amit kezelni kell, de az nem időtől függ, hanem a felhasználási módtól. Egy mobilt kismillió dologra lehet használni és meglepő, de tanulásra is, munkára is. Ezek olyan tényezők, amik mellett kár elmenni, úgyhogy ne vegyük egy kalap alá, minden embert, aki a mobilját nyomkodja a buszon, mert lehet hogy a munkájára kell. Lehet hogy csak egy emberrel tartsa a kapcsolatot vele. Az üzengetésekkel elértük azt a szintet, hogy nem fontos az azonnali reakció (Messenger értesítéseim emiatt vannak kikapcsolva), hanem mint az e-mail: akkor válaszolok rá, mikor tudok. Ezt hívasnál nem tudom eljátszani, maga a díja nem kerül pluszban (benne van a net előfizetésben).

Úgyhogy még egyszer mondom: a mobil függőség tényleg gond, nem ez alól térek ki, de mindent ne vegyünk egy kalap alá, ki - miért nyomkodja buszon a mobilt.

2018. nov. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!