Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem 2.4A-rel tölt?

Miért nem 2.4A-rel tölt?

Figyelt kérdés

[link]


Van egy ilyen töltőm. Azt írja a 3 USB aljzatból 1-2-es 2.4 A-rel a 3. USB 1A


A telefonom amit töltenék az 2.4A a töltése, gyorstöltést támogatja, 3 éves telefon, akku cseréje volt.


Több konnektorban is próbáltam és max. 1.1A-ig de inkább 0.5 - 0.8A-t mutat a kijelző, 5.2V


A gyári 1m-es usb kábelt is használtam meg egy 2m-est is próbának.


Mi lehet a baj? Ez normális dolog, vagy nem tudja a 2.4A-es gyorstöltést?



pont ezért vettem, nyitnék disputot, de nem értek hozzá és nem akarok igazságtalanul dispute-ot nyitni.


Hogyan tudom megnézni valami mással, hogy 2.4A-rel tölt-e?


Multiméterem van, nem igazán értek hozzá.



2018. nov. 22. 17:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, milyen gyártmányú telefont dugsz rá, az egyedi USB-azonosítás miatt.


A csatlakozók eleve párhuzamosak, valójában bármelyikről levehetnél 3,4 A áramot (önmagában), műterheléssel. Már ha feltételezzük, hogy teljesíti a specifikációt.


De a telefon azonosítja az USB-csatlakozó bekötését, ezért az 1 A jelzésűből csak 1 A áramot vesz fel, az azzal kompatibilis típus.


Másik csatlakozón másképp vannak bekötve az adatvonalak, amit a telefon érzékel és engedélyezi magának a 2,4 A áramfelvételt, ha minden jól áll össze.


Ha a telefon nem kompatibilis, nem fog ráterhelni annyival.

2018. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Hat ha alirol rendeled akk ne csodalkozz hogy nem jo :D

Amugy ha tudod a kapacitasat az aksidnak pl 2.5 amper akkor kicsivel tobb mint 1 ora alatt fel kell hogy tolson 100% ra kikapcsolt allapotban toltsd hogy kevesebb legyen az aram veszteseg

2018. nov. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

Az amit az elso ir kb 10000000 esetbol 1x fordul elo

Sokkal valoszinubb hogy atvertek az alis rendelessel... nem szabad ilyen no name toltoket venni amugy is hajlamosak kigyulladasra en ink kiadok 5x annyit toltore de az biztos h jo es nem eg le tole a hazam

2018. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A kikapcsolt dolog alatt készenléti képernyőt, vagy teljesen kikapcsolt telefont értsek?


Teljesen kikapcsolt kijelző mellett, (teló ment) és videó lejátszásos terhelés mellett is teszteltem, 0,1-0,2A-rel több ha megy a fényképezőgép vagy a videó stream.


#1 Köszi, ezt mind nem tudtam, hogy ennyire készülékspecifikusan van megoldva.


Mit tud felismerni az USB?


#2 Attól, hogy aliexpress, még nem a legesleggagyibb, baseus talán nem a legalja és picit remélhetőleg értelmesebben terveznek, nem fog leégni, kigyulladni.

2018. nov. 22. 18:23
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Aliexpressről azért jó vásárolni, mert aki ésszel él, a kommentekből sok mindent levonhat.


Magától értetődő, hogy az első válasz írása előtt szintén belenéztem a vásárlók visszajelzéseibe.


Magától értetődő számomra az is, hogy egyesek csak köpködnek, ész nélkül. Ez itt a hely színvonalából automatikusan következik.

2018. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Teljesen kikapcsolt telefonnal mert ugy alig van veszteseg igy pontosabb a meres

Toltobol csak eredetit hasznalj en is vettem 1x hamisitott samsungot es szet is olvadt szerencsere nem gyuladt ki

2018. nov. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Ezeket az ertekeket teljes mertekben manipulaljak geek en is meg az osszes ilyen oldalon megtalalhatoak a "nagyon jo termek gyorsan megjott minosegi anyag" tipusu hozzaszolasok es ez akkor valik gyanussa amikor egy 40 centis mupeniszhet is ugyan az az ember ugyan azt irja mint a toltohoz na igen....
2018. nov. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Egyebkent a telefonok 99% a nem kepes felismerni a toltot ezek csak az ipheonoknal volt divat hogy nem lehetett tolteni csak eredeti toltovel de mar ez is megszunt
2018. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Szirty ***** válasza:

"De a telefon azonosítja az USB-csatlakozó bekötését"


"Másik csatlakozón másképp vannak bekötve az adatvonalak"


Jujj! Ember!

2018. nov. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

"Jujj! Ember!"


Fogalmad sincs a témáról, elárultad magad. Sötétség...

2018. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!