Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem 2.4A-rel tölt?

Miért nem 2.4A-rel tölt?

Figyelt kérdés

[link]


Van egy ilyen töltőm. Azt írja a 3 USB aljzatból 1-2-es 2.4 A-rel a 3. USB 1A


A telefonom amit töltenék az 2.4A a töltése, gyorstöltést támogatja, 3 éves telefon, akku cseréje volt.


Több konnektorban is próbáltam és max. 1.1A-ig de inkább 0.5 - 0.8A-t mutat a kijelző, 5.2V


A gyári 1m-es usb kábelt is használtam meg egy 2m-est is próbának.


Mi lehet a baj? Ez normális dolog, vagy nem tudja a 2.4A-es gyorstöltést?



pont ezért vettem, nyitnék disputot, de nem értek hozzá és nem akarok igazságtalanul dispute-ot nyitni.


Hogyan tudom megnézni valami mással, hogy 2.4A-rel tölt-e?


Multiméterem van, nem igazán értek hozzá.



2018. nov. 22. 17:36
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

A telefonod feltehetően Quick Charge rendszert használ a gyorstöltésre, azaz a töltőbe kell egy Qualcomm Controller chip. Ennek hiányában nem lesz gyorstöltésed. A linkelt Baseus nem tartalmaz ilyet, az eladó reklámja sem állítja ezt.


Ebben például van:

[link]

2018. nov. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

"Miért nem 2.4A-rel tölt?"

Mert technikailag nem alkalmas rá.

Az átlag felhasználó ezt nem tudja, megveszi és boldog.

Én is vettem, leteszteltem, levideóztam, elküldtem a videót, visszaadták a pénzt. A töltőt meg elajándékoztam.

Röviden ennyi.

2018. nov. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Értem, és hogyan tudnám letesztelni QC nélküli eszközzel, hogy 2.4A-t tud-e?


Igazából nem lenne jogos a dispute, mert QC-s a telefonom valóban, de most már akkor érdekelne, hogy tudja-e a 2.4A-t.


Mit tudnék tölteni ekkora amperrel?

2018. nov. 22. 20:54
 14/34 anonim ***** válasza:
Mar irtam hogy hogyan tudod lemerni
2018. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

"Mar irtam hogy hogyan tudod lemerni"


Erre a szakszerűtlen valamire gondolsz?


"Amugy ha tudod a kapacitasat az aksidnak pl 2.5 amper akkor kicsivel tobb mint 1 ora alatt fel kell hogy tolson 100% ra kikapcsolt allapotban toltsd hogy kevesebb legyen az aram veszteseg"


Tudom egyébként, hogy mit akartál kódolni az üzenetbe, bár Ah helyett amper, meg az "áramveszteség" kicsit fájó dolgok, szakmai szemmel nézve. Többiről nem is beszélve, meg persze a metódus pontossága is erősen vitatható.


Egyrészt szoktuk ugyebár műterheléssel tesztelni, ami nem foglalkozik az USB-adatvonalakkal, csak terhel "ész nélkül".


Másrészt Aliexpressről rendelhető QC tesztpanel, ami képes kommunikálni a táppal, az emelt feszültségű töltést is tudja aktiválni.


Ezeket írhattam persze csak az érdekesség kedvéért, ha úgysem áll rendelkezésre.

2018. nov. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Hidd el villamosmérnökként szerintem tudom hogy miről beszélek nem kell itt okoskodni.


Ugy írtam hogy a kérdező megértse egyebkent ez a meres pontosnak mondhato nem az a lenyeg neki hogy nanoamper pontossagra megkapja az eredmenyt.


Kedves szakértő úr

2018. nov. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Nem értem minek kell itt okoskodni meg műterhelést irni szerinted azt otthon tudja kivitelezni a kerdezo? Ja nem
2018. nov. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Szirty ***** válasza:

"másképp vannak bekötve az adatvonalak"


FACEPALM!

2018. nov. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

"Szirty nevű felhasználó butasága: FACEPALM!"


Ne röhögtess, ha legalább annyit tudnál, például az 1 A-os kimenetek D+/D- pontját hogyan szokták kötni, akkor nagyon elszégyellnéd magad. Vagy a másik kimenetet?

Fogalmad sincs róla, pedig szakmailag köztudottnak számít. Nagyon buta a vigyorod.

2018. nov. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

"Hidd el villamosmérnökként szerintem tudom hogy miről beszélek nem kell itt okoskodni."


Most már csak írni és olvasni kellene megtanulni! Akkor detektálhattad volna, hogy a szóban forgó eszközön van feszültség- és árammérő.

Tehát itt nem az a lényeg, hogy te mit saccolgatsz, hanem olyan eszközre lenne szükség, ami legalább az eszközön lévő kijelzőt "kiakasztja".

De ha nincs semmi, ami legalább láthatóan ráterhelne, addig miről beszélsz?

Persze, erre mondhatnánk, hogy vajon mennyire pontos a saját kijelzője, de az nagyjából jó szokott lenni, mindenesetre ez lenne az első lépés.

2018. nov. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!