Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 57 éves embernek az Android,...

57 éves embernek az Android, vagy az iOS rendszer a kézenfekvőbb?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak szeretnék telefont venni, 57 éves. Nem igazán ért az okostelefonokhoz, bár most is egy Windows Phone rendszerű Nokia Lumiát használ, viszont az már haldokló állapotban van.

Jelenleg két telefon között vacilálok: Samsung Galaxy A8, valamint iPhone 6S. A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata abban, hogy ebben a korosztályban melyik telefonnak van kézenfekvőbb, kezelhetőbb rendszere. Esetleg ha valaki vett a szüleinek hasonló telefont, a szülőnek milyen tapasztalata volt vele? Illetve ha a kérdés olvasója is hasonló korú, az ő véleménye is érdekelne.

Köszönöm előre is a válaszokat. :)


2018. dec. 15. 22:31
 1/9 anonim válasza:
46%
Ha a pénzt nem akadály akkor az iOS jó lesz neki, könnyen kezelhető és gyorsan tanulható.
2018. dec. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Az Android csilliádszor jobb az iOS-nél.
2018. dec. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
olcsot vettem neki mert nem raketa mernok a milliomod reszet se hasznalja ki.
2018. dec. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Hármas. Az olcsó androidos telefonokról tudni kell, hogy idővel be fognak lassulni, ezt tapasztalatból mondom. Egy 60 éves családanya, aki életében nem használt még okos eszközt, az csak fel fogja magát idegesíteni rajta, érdemes ezt is figyelembe venni. De ha már százezrekért vesz telefont, akkor az Android is teljesen jó, mert ott már azért van tartalék a hardverben, szóval inkább azt vegye ebben az árkategóriában az iOS helyett.
2018. dec. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

mert a draga begyorsul ? 3 eves kozepkategorias telefon eleg eltartani 2 gyereket autokat hazat etc. es munkaeszkoz nekem.

egy 40 ezres mai tel kenterbe veri. akkor anyukanak minek tobb ?

persze barmit vehet csak azert vagjatok hogy ez a tema tul van porogve.

tipikus konzumidiotizmus.

2018. dec. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
60 ezres telefonom van, másfél éves és az alkalmazások érezhetően szaggatnak már rajta. Ennyit ér az olcsó telefon... Bár engem nem zavar a szaggatás, de ha odaadnám a 64 éves anyám kezébe, akkor biztos, hogy felidegesítené magát, mert nem értené, hogy miért nem reagál azonnal a nyomásokra. Nem hülyeségből mondom, hogy egy 57 éves, "technikához nem értő" anyukának inkább fullos hardvert vegyen, ha Androidot vesz.
2018. dec. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Milyen alkalmazasokat hasznal az anyuka ? Enyem Viber Meg telefon Meg idokep.

Neki is régi telefon van és nem szaggat.


Nekem 4 éves kínai van meizu mx4 ismerős vette nekem pdf doksikat tervrajzokat nézek cloud etc és bírja.

Semmi baja

2018. dec. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A ára úgymond nem számít, mivel mind a két telefont elég kedvezményes, kb. harmad áron tudom elhozni. Azért szeretnék erős hardvert neki, hogy a telefon gyors legyen. Ő nem tudja, hogy erre lenne igénye, de biztos vagyok benne, hogy kellemesebb hatást kelt a telefon használata, ha gördülékenyen lehet használni. Egyébként az alkalmazások, amiket használna, az a Facebook, Messenger, Böngésző, valamint előre nem tudni, még milyen alkalmazások válnának kedveltté.

Köszönöm még egyszer a válaszokat, néhány hasznosnak bizonyult, de kevésbé lennék kíváncsi a hardveres dolgokra, inkább a rendszer használhatósága érdekelne, hogy ebben a korban melyik a felhasználóbarátabb. Nekem az iOS-szel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de nem szeretnék emiatt elfogultan dönteni az Android mellett. Ezért ha valaki volt ilyen helyzetben, hogy a szüleinek vásárolt valamelyik rendszert futtató készüléket, akkor kíváncsi lennék az alany véleményére, hogy mennyire vált kedveltté az adott készülék. :)

2018. dec. 16. 00:02
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Akkor azt vedd ami neked van. Mert ahhoz értesz. Hidd el nem fogja kihasználni. Semmire.


Ez olyan hogy volt itt egy felesleges számítógép 1 éve anyámnak átvittem. Valami I5 5. Generációs beletettem 4 giga ramot volt egy ssdm bele azt monitort leltem egy 24es Samsungot.


Átvettem, 1-2 weboldal de meglelte a legdurvább szoftvert a passzianszt.

2018. dec. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!