Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van megoldás arra, hogy a...

Van megoldás arra, hogy a frissítésektől ne legyen rosszabb a telefon?

Figyelt kérdés

Szinte a vízcsapból is az folyik, hogy a frissítések gyengítik, bizonytalanná teszik a telefonokat. Pl egy kérdés alatt ezt olvastam:

(Samsung J5 2016 típusnál)

"Egy rövid válaszom van a kérdésedre: azért, mert ez egy alsó kategóriás Samsung okostelefon. Mindegyik így végzi, mert szándékosan nem csinálják tartósra őket és a frissítésekkel csak több szoftveres problémát hoznak be."


Mivel nekem is pont ez a típus van, és tapasztalom is, hogy újkorában pengeéles volt minden és kifogástalan, aztán lett belőle egy belassult szar, hogy van-e megoldás ezek ellen?


Tényleg hozzáértők válaszát várnám!


Úgyhogy kéretik a frusztrált, kioktatásokat mellőzni. Kérdés, hogy pl ha valaki vesz egy új közép vagy alsóközépkategóriás telefont, aminek az újkori állapota kielégítő, akkor pl ha semmit nem frissítünk, az megoldja, vagy van valami olyasmi progi, mint a "defrag" a windowsban, és egyéb helyreállítók, hogy egyszerűen néha lepucolja és helyreteszi?

Mondom, nem vagyok IT szakember, ha hülyén fogalmaztam bocsi.



2018. dec. 20. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
Nem kéne minden hülyeséget elhinni.
2018. dec. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 repulo ***** válasza:
60%
Az a gond, hogy míg 2016-ban a 2GB RAM elégnek tűnhetett, addig ugye a Samsung kétszeri oprendszer frissítést szokott adni a készülékekre, és az új android mellett nem nagyon marad szabad RAM kapacitás a többi progi számára. A tabletemben 3 giga van, amiből az android stabilan egymagában 1,5 gigát elfoglal. Na ez a probléma alapja.
2018. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es nem tudom értelmezni. Magam is tapasztalom a lassulást.


2-es. Korrekt, de mi a fenét lehet tenni? Vegyek butatelefont? :D

2018. dec. 20. 09:35
 4/11 repulo ***** válasza:

Nem tudom, gyári állapot visszaállítása lehet talán megoldás, viszont az mindent legyalul és akkor lesz egy 3 éves androidod.

Én is ebben a cipőben járok ha ez vigasztal, csak J5 2015-tel, így meg csak nagyjából telefonként használható. :-(

2018. dec. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Ez a kijelentés nem állja meg a helyét: "a frissítések gyengítik, bizonytalanná teszik a telefonokat."

Sőt, a frissítések nagy része pont az ellenkezőjét teszi, biztonsági réseket foltoz be. Az más kérdés, ha pl olyan verziójú Android rendszert raksz rá, amit már nem bír el a hardver.

2018. dec. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csúcstelefonokkal is ez van, egyszerűen fejlődik a technika, a frissítések már az újabb telefonokhoz készülnek. Pontosan ezért egy idő után egyébként a régi androidokra nem is készülnek frissítések, pont ezért, mert felesleges.

Nekem galaxy s6-om van, ami a maga idejében a majdnem top volt ugye. Tavasszal szervizben volt törés miatt, ahol a javítás mellett rutinból lepucolták a régi "elavult" androidot, és felpakolták helyette az újat. Egy egyrészt tök szupi, mert legalább továbbra is kapom a biztonsági frissítéseket, ami a régin már nem nagyon történt meg, viszont mivel az új rendszer már nem erre a telefonra lett optimalizálva, ezért lassabb lett, az aksi pedig baromi hamar merül.


Amúgy a frissítések nem automatikusak, nem kell rögtön lefrissíteni, amikor az arcodba tolja. Ha vársz pár napot, találsz hozzá netem infókat, ami alapján eldöntheted, érdemes e letölteni.

2018. dec. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Frissítések azt szolgálják, hogy stabil legyen az eszköz és a program, plusz a hibákat kijavítsa.

Ergo ha lassabb a telefonod, az nem a frissítéstől van, hanem egyéb hiba miatt, vagy vírus miatt.

2018. dec. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem lassulnak a telefonjaim
2018. dec. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A Google Playen belül le kell tiltani az automatikus frissítést, az alkalmazások régebbi változatait itt találod, legális oldal, kalóz appokat ne is keress:

[link]

2018. dec. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8-as, valami közelebbi infó? Típus, évjárat, mennyi ideje használod? stb

köszi

2018. dec. 21. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!