Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a teendő, ha találok egy...

Mi a teendő, ha találok egy mobiltelót?

Figyelt kérdés

2018. dec. 23. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
hagyd bekapcsolva hátha a tulaja keresni fogja. vagy leadhatod a rendőrségen.
2018. dec. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Tedd töltőre, kapcsold be, hangosítsd fel. A tulajdonos hívni fog rajta.

Nyisd meg a tárcsázót, és keress benne feloldás nélkül hívható ICE (in case of emergency) kontaktot. Ha van ilyen, hívd fel, és tájékoztasd hogy megtaláltad a telefont. (Sajnos kevesen adnak meg ICE kontaktot, így ennek kicsi a valószínűsége.)

Ha nincs zár a telefonon, akkor keress benne egy közeli (apu, anyu) vagy gyakran hívott ismerőst.

Próbálkozhatsz a frissen nem fogadott hívások listájával is, valószínű a tulajdonos próbálta hívni a készülék megtalálóját.

2018. dec. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha pedig egyik sem jön be, a helyi polgármesteri hivatal jegyzőjénél kell leadni.
2018. dec. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Alapvetően törvény szabályozza a talált dolgok kezelését.

Ha nem tartod be, a végén megszívhatod. Sose lehet tudni, hogy aki elhagyta, nem jelentette-e lopottnak a rendőrségen. Engem már vittek be ilyenért. Délután találtam, letiltott simmel. Este belepróbáltam a sajáton, hajnal 4-kor a rendőrök verték az ajtóm, bevittek, nem mondtak egy szót sem. Délutánig nem engedtek ki, míg kiderült, hogy a csávó szimplán elhagyta.

2018. dec. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

8 napon belül vissza kell adnod a tulajdonosnak vagy le kell adnod a helyi jegyzőnek.

Ha ezt nem teszed meg, akkor a jogtalan elsajátítás bűncselekményét valósítod meg.

2018. dec. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nyugi, nem találtam, csak érdekel. :)

"a helyi polgármesteri hivatal jegyzőjénél kell leadni"

Melyik helyi? Ahol találtam vagy ahol én lakom? Bár gondolom, mindegy, mert lehet, hogy valahol olyan helyen találtam, ahol nem volt időm vacakolni vele.

2018. dec. 23. 13:46
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha ausztráliában találtad, akkor nem muszáj a vecsési jegyzőhöz vinned.
2018. dec. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ha én hagyom el a sajátomat, akkoés nem tudom, hogy hol lehet, akkor a rendőrségre kell menni érte vagy egyenesen a jegyzőhöz is lehet?
2018. dec. 23. 13:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Mennék a rendőrségre a koordinátáival, mert azt szeretik.
2018. dec. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!