Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért kéri a mobilom váratlanu...

Miért kéri a mobilom váratlanul újra és újra a pin kódot?

Figyelt kérdés

Adott Maxcom Classic MM 128 -as mobiltelefon. Tudom ez egy régi típus, de én amire használom arra tökéletes lenne..

Egy hete vettem a boltból, teljesen új telefon! A simkártya amit betettem, a korábbi telefonomból való..

Először úgy tűnt megoldódott a probléma, mert rájöttem hogy kellett hozzá átalakító. Hogy a SIM kártya jobban beszoruljon a helyére. De ma reggel megint arra ébredtem, hogy kéri a Sim kódot…

Pedig még azt sem mondhatom, hogy ide oda mozgatom a mobilt. Szó szerint leteszem ide az asztalra, naponta alig nyúlok hozzá.

És mégis ki mozdulna a Sim?

Olyat is olvastam bár nem írták a mobil típusát, hogy talán éjszaka frissít valamit. Lefagy és emiatt kéri reggelre a pin kódot. Bár azt nem írták, hogy milyen mobilról telefonról van szó…

S persze míg be nem írom a kódot, addig bárki hív, nem ér utol. Ez így ünnepekkor különösen kínos. De egyébbként is..

Most ott tartok, hogy addig meddig kerestem, hogy megtaláltam, hogy hol lehet kikapcsolni a Sim kód kérését. Így most sem gombbal való bekapcsoláskor, sem akkumulátor kivétel után nem kér Sim kódot. Kíváncsi leszek mi lesz ezek után.

Szóval a kérdésem, hogy másnak is volt már ilyen? És ha igen, hogyan oldódott meg…



2018. dec. 30. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Selejt, vidd vissza.
2018. dec. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is azon gondolkodom, hogy vissza viszem. De így Szilveszter előtt gondolom nincs ott senki...
2018. dec. 30. 14:01
 3/8 anonim ***** válasza:

"Először úgy tűnt megoldódott a probléma, mert rájöttem hogy kellett hozzá átalakító."


Számomra az a gyanús, hogy ezzel van probléma. Sajnos ha bármihez kell átalakító, ott ezerszámra jelentkezhetnek a hibák. De miért kell az átalakító, egyáltalán milyen SIM-ed van? A net szerint a telefonba mini SIM kell.

2018. dec. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem még ájfónon is volt ilyen.

Én ragasztottam a sim kárty hátára szig-szalagot, hogy vastagabb legyen a. kártya és jobba nekinyomódjon az érintkezőknek.


Viszont még olyan probléma is lehet, hogy maga a kártya rossz.

Múltkor t-mobilos hivatalos boltban mondta a csajszi, hogy ad új kártyát (ingyen), mert a régi kártyák nem mindig működnek hibátlanul az új telefonokkal.

2018. dec. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Talán igazad van, és mégis a Simkártya mozdul ki. Átalakító alatt a kis keretet értem. Amit rákattintva a Sim kártyára nagyobb méretűvé válik a SIM kártya…

Nem tudom Így érthető -e? Őszintén szólva, már nincs sok ötletem. Most ott tartok, hogy kikapcsoltam a Simkód kérést. így nem kéri a Sim kódot bekapcsolás után sem...

Meglátjuk mi lesz…

2018. dec. 30. 19:01
 6/8 A kérdező kommentje:

Az is tény, hogy ez egy elég régi Sim kártya. Még a húgomtól kaptam a korábbi telefonnal együtt.. Szóval SIM kártya megvan vagy öt éves… vagy több..

Ő sem tudja már pontosan…

De eddig a másik telefonban tökéletesen ment.. míg a másik teló be nem adta a kulcsot…

2018. dec. 30. 19:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, értem.


Próbáltátok a SIM kártyát egy másik telefonban? Ha másik telóban jó, akkor a te telefonod foglalatával lehet gond, és akkor csere kell.

2018. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem. Az a baj, hogy látszatra itt is jó. Ráadásul itt két SIM foglalat is van, így lehet majd még próbálkoznom. Aztán nézegetem óránkét fél óránként. Amig nézem addig jó..

Aztán amikor már megnyugodnék, hogy jó lett.. (rátettük az átalakítót látni hogy mostár tényleg rendesen a helyén de) ma reggel megint kérte a SIMET.

Mintha tényleg éjszaka frissítene vagy mi…

Mindenesetre mostmár SIM kérés kilőve.. meglátom mi lesz…

ha ezek után is vacakol akkor vennem kell egy Sim kártyát is..

2018. dec. 30. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!