Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hány évig kötelesek a forgalma...

Hány évig kötelesek a forgalmazók akkumulátort biztosítani az általuk forgalmazott telefonokhoz?

Figyelt kérdés
Másfél éve vettem egy kis egyszerű okostelefont, nem márkás, csak 11ezer forint volt. Telefonálásra, sms-re és a facebook messenger használatához kell, mint a legtöbb embernek. A teló maga jól működik, de az akkumulátora felpúposodott, kinyomja a hátlapot és nem veszi a töltést, új aksira lenne szüksége. Ehhez a típushoz viszont nem kapok sehol akkumulátort, pedig az egész várost és a netet is átnéztem. Írtam a forgalmazó facebook oldalára, de még nem válaszoltak. Meddig kötelesek akkumulátort biztosítani, ha már lejárt a garancia? Előre is köszönöm!

2018. dec. 31. 01:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A típusát direkt nem írtam le, mert a kérdésnek nem az a lényege.
2018. dec. 31. 01:05
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
ha megírnád, lehet tudnánk ajánlani helyet vagy cseretípust az aksihoz.
2018. dec. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Nosco ***** válasza:
Nem bántásból de leírhattad volna nyugodtan a pontos típusát. Csak azért hátha valaki tud szerezni, vagy esetleg talál valahol akkor be tudja linkelni neked az akksit.
2018. dec. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

"A típusát direkt nem írtam le, mert a kérdésnek nem az a lényege."

A kérdésnek pont az a lényege, hogy te ugyan átnézted a várost meg a netet, de más lehet, hogy talál is. Így meg nem.

[link]

2018. dec. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


iLike X1 telóhoz kellene.

2018. dec. 31. 01:23
 6/11 Gugu Gabor ***** válasza:
2018. dec. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Te erre még komolyan költeni szeretnél? Hiába két éves, a hardver 7-8 éves technikai szinvonal, gyárudvaron összesöprögetett maradék anyagokból készült. Nem csoda, hogy nem találni akkut.

"512 MB RAM és 4 GB belső tárhely"

Feltételezem, ez is a Navonokhoz hasonlóan, egy megrendelő részére legyártott/felmatricázott pár raklap teló volt, eladták, oszt csókol anyád, ennyi votl a karácsony.

2018. dec. 31. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ebben van akku, hajrá:

[link]

Meg ebben is:

[link]

2018. dec. 31. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez annyira jellemző, valaki biztosan elkezdi fikázni a telefont (értsd: bármilyen telefont, hiszen tapasztalhatjuk ezen az oldalon), ezért sem mernek már sokan típust írni.

Szokjatok le erről, mindenkinek más igényei vannak!

Képzeld, vannak olyanok is, akik csak telefonálni akarnak egy telefonnal. Na, arra mit lépsz?

Egyébként én is így jártam 18 évvel ezelőtt: volt egy telefonom, ami simán végezte a dolgát, csak az autóban kinyíródott az akkuja, mert ahányszor felraktam a kihangosító tartójára, mindig töltést kapott a Ni-MH akku, valószínűleg ezt nem bírta.

Csupán az akku gazdaságtalan cserélhetősége miatt új telefont kellett venni, ami akkoriban a minimálbér duplájába került.

2018. dec. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kötelesek egyáltalán biztosítani pótalkatrészt semmihez sem. De az ilyen kis szériában készült telefonhoz amit lehet csak páran vennének, nincs is értelme.

Inkább itt az lenne a kérdés hogy miért nem úgy csinálják a telefonokat hogy bármelyik akku jó lenne bele.

Mint az autóknál is, egy autóba jó a Varta, Exide vagy bármilyen csak a méret a lényeg.

2018. dec. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!