Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem gyártanak már gombos...

Nem gyártanak már gombos okostelefont? Lehet még egyáltalán olyan mobilt kapni amin nem a képernyőn vannak a gombok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy új telefont venni, és nekem szempont, hogy ne a képernyőn legyenek a gombok.

Volt egy Xiaomi telefonom (Note 4), még mindig megvan de eléggé romos állapotban van. Sajnos nem viseltem jól gondját. Szeretnék egy újat, de hiába kerestem csak régebbi modellek között találtam olyat amin nem a képernyőn vannak a gombok.

Nem értem miért van a telefon alján egy csík csak úgy. Simán oda férnének a gombok. Az érintő gombokkal nincsen bajom, csak szeretem ha nem a képernyőn egy sávot foglalnak el.

Ha tudtok ilyen telefont ami mondjuk 18-as, és megírnátok azt megköszönném. (Xiaomi Mi Max 2-re gondoltam pl csak az 17-es modell, de ha nincs más az lesz szerintem. Az árkategória kb annak az ára.)



2019. jan. 7. 00:19
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

"Nem gyártanak már gombos okostelefont?"

Nem használják már a google keresőt?

"Az érintő gombokkal nincsen bajom, csak szeretem ha nem a képernyőn egy sávot foglalnak el."

Nem foglal el több helyet mint a fizikai billentyűzet.

2019. jan. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Blackberry passport, melos telefonom :) kiraly kis keszulek
2019. jan. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van gesztusvezérlés is, nem feltétlenül kell a virtuális gombokat használni.

Nagy a választék, ki tudod választani a neked tetszőt, a Xiaomi Mi 8 Lite-nak pl nincs vastag alsó kerete, ez jó választás volna a Redmi Note 4 után:

[link]

2019. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Blackberry Key 2.

Kínából rendelhető pár Blackberry utánzat iylen kialakítással, de én nem ajánlanám.

Viszont láttam már pl. Samsung S9+-ra rápattintható fizikális billentyűzetet, persze pont anyit takar a kijelzőből, mint egy érintős keyboard, szóval szerintem értelmetlen, de ha valaki fizikai gomb mániás, meg lehet venni.

[link]

2019. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Lehet félreérthető volt, de arra gondoltam, hogy a home, és vissza gomb ne a képernyőn legyen. Az újaknál már a képernyőn jelenik meg egy sáv, de én szerettem, hogy külön alul vannak az érintőgombok nem a képernyőn jelenik meg majd tűnik el ha nem kell.

Köszi a kommenteket!

2019. jan. 8. 18:15
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ja hogy úgy.

Elfogynak az ilyenek, mert a trend a kávák minimalizálása, minél nagyobb előlap-felületet kitöltő képernyő és egy fizikai gombsor ebből lopja a helyet, igazi lényeges funkcionalitása meg nincs.

2019. jan. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a gombos telefon a hagyományos telefon. ha olyat szeretnél, aminek az alján vannak a vezérlőgombok, nézz körül a Nokia tavalyi kínálatában. (Nokia 5, 6, 8)
2019. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nem gyártanak már gombos okostelefont?"

A gyártónak nyűg a gomb, nem szeretik. Kaptak az alkalmon, hogy el lehessen hagyni.

Ha nincs gomb, nincs gomb meghibásodás, kevesebb az ügyfélpanasz, csökken a szervizek terhelése, kevesebb alkatrészt kell készleten tartani, kevesebb gyártási művelet, esetleg kevesebb élő erő szükséges az összeszereléshez.

2019. jan. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!