Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg a Huawei P20 Pro a...

Tényleg a Huawei P20 Pro a világ legjobb kamerás telefonja?

Figyelt kérdés
2019. jan. 13. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Eleve nincs olyan hogy legjobb hanem csak bizonyos körülmények között jó.

Éjszakai felvételekben egész jó valóban, de nappaliban meg bőven jobb nála egy Pixel 3.Arról nem is beszélve hogy a szoftvere jól túlszaturál mindent...

De átlag felhasználásra nyilván elég, akinek meg jobb kell az vegyen céleszközt.Ha meg azt nézzük Galaxy A8-nál meg Mi A2-nél jobb kamerás telefon semmi extrát nem ad ha közösségi oldalakra lősz képeket, ha meg kicsit értesz hozzá akkor meg azokból is egész sokat ki lehet hozni.

2019. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem,mert a Xiaomi új telefonjába 48 megapixel van.


[link]

2019. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A különböző kamerák és fényképezők teljesítményét elemző DxOMark szerint jelenleg igen, a P20 Pro kamerája a legjobb.

[link]


(Bár vicces érdekesség, hogy ott van a nemrég megjelent Mate 20 Pro, aminek a DxOMark eredményét nem engedte publikálni a Huawei, mi szerint annyira "durva". :D


[link] )


Viszont a második válaszoló által linkelt mobilra is érdemes figyelni vagy ott van a Honor View 20 is.

Csak ezek ugye nem tripla kamerásak.

2019. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3. válaszoló! tényleg én se látom DxOMark oldalán a Mate 20 Pro-t , lehetséges hogy jobb lenne mint a P20 Pro? Valahogy én eddig nem is figyeltem, nem is akadt meg a szemem a Mate 20 Pro-n , de hogy most utána néztem négy kamera van rajta és ivelt super amoled kijelző.
2019. jan. 13. 14:02
 5/8 anonim ***** válasza:

DxOMark nem mindig ad reális pontszámot, legalábbis nem mindig tükrözi a valós eredményeket.

Nappali felvételekben sok esetben visszalépés történt a 2015-ös csúcstelokhoz képest, a pontszám még sem ezt tükrözi.

Mert nincs jelentős különbség egy LG G4-hez, Nexus 5X-hez és egy S6-hoz képest sőt sok esetben még visszaesés is jellemző.

Éjszakai fotózásban fejlődtek kicsit többet, pontosan azért mert több szenzort használnak.Az AI-t pedig továbbra is ebben a formában parasztvakításnak tartom, ahogy a sok kamerát is normális főszenzor hiányával.

Szóval sokkal jobb ha felnézel a Mobilarena fotós topikjába és ott nagyjából azt kapod amit kell.

Ez a teszt számokkal, meg adatokkal nagyon messze van a reális eredményektől.

Mondom ezt úgy hogy volt szerencsém a 3 éves Nexus 5X-el összemérnem a mai nagy flagshipeket is, és hát nappali fotókban nem történt semmi előrelépés ilyen téren.

Mostani XZ1C-m sem éri el azt a szintet sajnos...

2019. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból szerintem jobb a Mate 20 Pro a P20 Pro-nál, hogy a 20 MP-es monokróm lencsét egy 20 MP-es nagy látószögű lencsére cserélték ki, ami nekem baromira tetszik, mert nagyon jó minőségű képeket lehet vele csinálni, 0,6x-es zoom mellett. :)

Plusz a 3x-os optikai zoom-ja is teljesen jó.

A 40 MP-es és a 8 MP-es szenzor az ugyanaz, mint a P20 Pro-nál.

Szóval ezek alapján a Mate 20 Pro szerintem még a P20 Pro-nál is jobb. :) Legalábbis ez az ultra széles látószögű lencse berakása egy remek ötlet volt. :)


De mondjuk az 5-ös válaszoló érvelésével is egyet tudok érteni, mert a Mobilarénán tényleg sok, ilyen jellegű témát tartalmazó topik van és ott sok képet meg lehet tekinteni!

2019. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha már DxOMark, akkor érdemes ezt a videót megnézni, pont mostani:

https://www.youtube.com/watch?v=hqls57qYEYI

2019. jan. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"DxOMark nem mindig ad reális pontszámot, legalábbis nem mindig tükrözi a valós eredményeket."


Naja. Annak adja a több pontot, aki többet fizet. :D

2019. jan. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!