Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van itt olyan aki fèlmillóèrt...

Van itt olyan aki fèlmillóèrt vesz telefont? Most komolyan kèrdezem hogy egyes emberek tènyleg fizetnek èrete ennyit?

Figyelt kérdés
2019. jan. 23. 19:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
11%
Azt értem, hogy ti még kisgyerekek vagytok, és a szüleitek vesznek nektek mindent, kaját, ruhát, ötvenezres telefont, stb. De értsétek meg, vannak olyan emberek, akik jól keresnek. Mert amikor kellett, akkor nem ökörködtek, hanem iskolába jártak, szereztek piacképes végzettséget, ezáltal van menedzserszintű állásuk és fizetésük. Rosszindulat nélkül írom ezt. Én négyszázezret keresek havonta, 150-nél többet nem költök, tehát negyedmilliót félre tudok rakni egy hónapban. Akkor három évente egyszer miért ne vegyek meg magamnak egy félmilliós telefont? Csak azért, hogy ti tinédzserek ne legyetek irigyek? Vagy hogy gondoljátok ezt?
2019. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

"Most komolyan kèrdezem hogy egyes emberek tènyleg fizetnek èrete ennyit?"


Valaki meg a rózsadombon vesz villát magának.

Vagy több tizmillióért kocsit.

És valaki ennyit eliszik.


Ha ő nem sajnálja rá a pénzt, akkor te miért sajnálod tőle? Igen egyes emberek tényleg kifizetik. Az ő dolguk. Azt ki vánom nekik, hogy használják sokáig örömmel (Ezt értéktől és márkától függetlenül mindenkinek kivánom).

2019. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Szirty ***** válasza:
44%

Hát gondolhatod hogy vannak ilyenek, mert ezeket a készülékeket gyártják és nem raktárra.

De mit is szerettél volna igazából kérdezni?

2019. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%
Attól, hogy bárki megengedheti magának, ugyanúgy baromság túlárazott cuccokat venni. Ezzel nem irigykedni akarok, csak ha milliomos lennék se engedném meg magamnak, hogy túlárazott cuccokat vegyek, ezzel engedve, hogy átverjenek. És mielőtt az jönne le, hogy ezzel a "gazdagokat" lehülyézem, nem így van. Ez csak az én saját értékrendem szerint megalkotott vélemény, ezzel nem akarok sértegetni senkit sem.
2019. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
8%

"Túlárazott"


Ez a kedvenc szavatok. Az egyik együgyű kitalálta, a többi meg szajkózza, mint egy papagáj.


Nem túlárazott. A jót meg kell fizetni.

2019. jan. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

De, igenis túl vannak árazva.

Egy 400000 Ft-os telefon nem fogja tovább húzni, mint egy 40000 Ft-os, és mindkettő ugyanúgy elromolhat. A sok felesleges extrát kell megfizetni (sok megapixeles többkamerás kamerarendszer, retina szkenner, ilyenolyan

2019. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

De, igenis túl vannak árazva.


Egy 400000 Ft-os telefon nem fogja tovább húzni, mint egy 40000 Ft-os, és mindkettő ugyanúgy elromolhat. A sok felesleges extrát kell megfizetni (sok megapixeles többkamerás kamerarendszer, retina szkenner, ilyen-olyan ultranagy felbontású kijelzó, gyors- és vezetéknélküli töltés, stb.), illetve a "minőségi" anyaghasználatot, amelynek kőszönhetően 5 cm-es eséstől is ripityára törnek.

2019. jan. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
11%

"Egy 400000 Ft-os telefon nem fogja tovább húzni, mint egy 40000 Ft-os"


Ezt azok mondják, akiknek 40000 telefonjuk van. :) Ezzel próbálják megnyugtatni magukat, hogy nem is szar a telefonjuk. Elárulom: de igen, az! :)

2019. jan. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%

#5 Ha figyeltél volna a mondandómra...

Érdekes látni, hogy mennyire próbálod nem rosszindulatúnak beállítani a mondandódat, holott alapvetően rosszindulatból írsz, hisz nem tektinted a másikat egyenlő vitapartnernek, lenézed a másikat. Hogy honnan veszem ezt? Az első szemetszúró dolog ez az "Én és Ti" világkép, ugyanis a világon származástól/életmódtól/fizetéstől függetlenül ilyen nincs. "Mi" van, "Én és Ti" nincs, mivel a 168. hajléktalan az utcán sem kevesebb nálad/nálam, ahogy nem is több. Ugyanúgy vannak érzései/vágyai/álmai stb., egy szóval ugyanúgy ember, mint te vagy én. Innentől kezdve pedig nincs alapja ennek a megkülönböztetésnek, sőt, helyzettől függetlenül csakis hátráltató tényező lehet. Jelen esetben is az, mivel eleve megkülönbözteted magadat, kiemeled magadat és engem pedig lenézel, ezzel is egy stabil alapot adva a megkülönböztető gondolkodásmódon alapuló véleményednek.

Elfogadnám amúgy a véleményedet és tiszteletben tartanám azt, ha nem azon rugóznál a kezdetektől fogva, hogy ki mennyit keres és ki teheti meg/ki nem, illetve nem próbálnád meg mindenki válaszában/kérdésében az irigységre utaló jeleket keresni.

Most, hogy ezt tisztáztuk (legalábbis részemről), kiemelném mégegyszer, hogy az általam megfogalmazott vélemény, miszerint sokszor túlárazottak a cuccok, saját tapasztalataimon, saját gondolataimon alapul. Bár törekszem alapvetően logikusan és objektíven gondolkodni, ez lévén, hogy ember vagyok, nem mindig sikerül, vagy mások számára nem feltétlen tűnik úgy. EZÉRT emelem ki, hogy ez az én saját véleményem. Felőlem megvitathatjuk miért nem lehet esetleg igazam, ennek semmi akadálya, viszont amíg kicsit is különbnek tartod magadat nálam, addig semmiképp sem fogunk tudni rosszindulat nélkül beszélni. Mert tudod, ahelyett, hogy belém állsz ezekkel a "jót meg kell fizetni"/"Az egyik együgyű kitalálta, a többi meg szajkózza, mint egy papagáj." dumákkal, hozhatnál pár logikus érvet, hogy te miért gondolod így. Pl.: én azért gondolom, hogy túlárazott, mert a Xiaomi a Pocophone F1 telefonjukba bele tette a csúcs SoC-t, 6GB RAM-ot, 2248x1080 felbontású IPS kijelzőt, 4000mAh-es akksit, 64GB belső tárhelyet és egy valamire való kamerarendszert. Mindez kerül 90 000Ft-ba kb., még a 128GB-os verzió is megáll 100 000Ft körül. De nem csak a Pocophone ennyire jó ár/érték arányú, a cég flagship készülékei is, amikben viszont a kamerát igyekeznek jobban továbbfejleszteni.

2019. jan. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%
Ohh, és mégvalami. Mielőtt nemes egyszerűséggel "skip-elnéd" a fenti hosszúra sikeredett irományomat, csak fuss neki. Megéri, hidd el :)
2019. jan. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!