Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei p20 pro vagy samsung...

Huawei p20 pro vagy samsung galaxy s9?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elsősorban az akkumulátor időtartama és a kamera minősége érdekelne sok tesztet néztem már meg, mégsem teljesen egyértelmű hogy melyiket válasszam. Az egyiknél a samsung csinál jobb képeket a másiknál meg a huawei .

Éppem ezért inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, főleg azoktól akiknek már régóta megvan valamelyik telefon.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2019. márc. 31. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Huawei p20 pro!!! Nagyon jo es nagyon megeri en nekem p20 van de nagyon elegedett vagyok a p20 pro meg jobb!!,
2019. ápr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Használod a fejed, az látszik. Jól látod, hogy egyszer ez, egyszer az csinál szép képeket, mert ez így van. Általánosságban ami igaz, hogy a P20 Pro a megjelenésekor verhetetlen volt éjszakai fotózásban, kézből apró remegésekkel is olyan éles és világos képeket lehet lőni 0 elmosódással, hogy ihaj... Csak is az utód modellek verik, tehát Mate20 Pro, P30 Pro. Nappal már más a helyzet. A Samu néha túlszínez, nem feltétlen valósághű képeket lő, illetve a dinamikatartomány nem mindig a legjobb. Az erősebb fényforrások kiéghetnek, de nem feltétlen. A P20 Pro-nál nekem az AI cseszi a szemem, de nagyon. Nagyon borzasztó színvilágú képeket tud létrehozni az S9-hez képest, illetve itt sem tökéletes a dinamikatartomány. Az Iphone-ok tetszenek ebből a szempontból, de azok olykor túlsötétítenek. Azoknak a színvilága is nagyon tetszik, talán a legrealisztikusabb. Visszatérve, közeli képekben is jobb a Huawei valamivel, de elhanyagolható. Videóban számomra eléggé egyértelmű a dolog, mivel a Huawei nem hogy a P20 Pro-val nem képes 4K60fps-re, hanem még a jelenlegi P30 Pro-val sem... Ettől eltekintve, a stabilizálás az AI-nak köszönhetően elvileg valamivel jobb a P20 Pro-nál, de csodát nem kell várni. A fantáziapiszkáló funkciók mindkettőnél ott vannak, tehát szuperlassítás, lassítás, Hauwei-nél pedig még ott a telefotó objektív adta optikai zoom, illetve a monokróm objektív adta részletesebb (de fekete-fehér) képek. Esetleg még képes lehet a telefon az objektív mixelésre, hogy színes, de monokrómmal megsegített részletességű kép is legyen, de ezt nem tudom biztosra.

Üzemidőben én az S9-emmel 6 óra 57 perc SOT-t (Screen-On Time) hoztam össze, ami 12 óra üzemdiőt jelentett egy 100%-os eresztéssel. Böngésztem, filmeztem, Youtube-oztam, zenét hallgattam csakis wifi-n (max jelerősség mellett) Bluetooth/NFC/mobilnet ki volt kapcsolva, szinkronizálás/AOD/Világító szélek/adaptív fényerő/Sötét mód be volt kapcsolva, felbontás maxra állítva. A fényerő sosem volt félnél tovább tekerve. Átlag napi 1x kell töltenem, ha nem 40% alatt nem sokkal dobom fel, hanem teszem azt 25%-tól. Bár ha jobban terhelem, és nyomatok Real Racing 3-at akkor 2x is tölthetem olykor, illetve ha nem akarok 50% körül elmenni valahova akár délután, akár estefelé, akkor szintén töltenem kell rá. Pl. melóba nem szeretek úgy sem menni, hogy 80% körül járok, de ekkor csak ritkán etetem meg. Alapból sosem viszek magammal töltőt. Általában 60% köré érve mindig feldobom, ha mennem kell valahova. Ezzel én összességében elégedett vagyok. A P20 Pro üzemidőben biztosan jobb, ezt már most leszögezném, de nekem nincs személyes tapasztalatom vele, mivel nem használtam még próbaképp tovább fél napnál. Ami viszont tény, hogy a gyorstöltés fürgébb, 30 perc alatt legalább 50% igazán szép eredmény, de tény a vezetéknélküli töltés hiánya is. A mobilarénás srácok szerint 2 nap üzemidőt össze lehet ezzel a telefonnal kaparni, így én a stabil egy napot biztosra ki merem jelenteni. Annál csak több lehet. Az S9-nél ez inkább ingatag, mint stabil egy nap.

2019. ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen-olyan okok miatt jobban tetszik amúgy az S9 a P20 Pro-nál. A kamera van olyan jó, hogy alkalmi képeket lőhessek, nem kell a sarokba mennem sírni tőle, na :D A P20 Pro kamerája nekem szerintem túlzás lenne. Az üzemidő sem zavar, én a jelenlegi (li-ion, li-pol) akkutechnológiától nem várok semmi extrát. Majd ha grafént fognak használni, akkor már lesznek ezen a téren is elvárásaim, ha pedig a kamera/akku párost figyelmen kívül hagyod, akkor máris megfordul az erőviszony. Szebb, funkcionálisabb, kényelmesebb, testre szabhatóbb felület, gyorsabb hardver, szebb kialakítás (fúj noccs), több beállítás. Engem a Samsung szerintem le is kötelezett, a jövőben is Samsung telefont fogok szerintem választani (ha addigra is ugyanez elmondható lesz).
2019. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem S9. Hasonló árban vannak. Ott a szoftver és a kinézet szerintem jobb mint a P20 Pro. Az a 40MP-es kamera biztos nem csinál csodát. Mivel a Samsungban intelligens rekeszértékváltó van, nekem nyerne az S9 kamerában. Akksiban egyértelműen a P20 Pro.

One UI szerintem letisztultabb, mint az EMUI. Samsung szervíz sokkal több helyen van, mint Huawei. Bartók Béla úton is pl. ami elég jó helyen van Budaiaknak. Feltéve ha egyáltalán Budapesti vagy. Vidéken Debrecenben és Győrben is van.

2019. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok az utolsó válaszoló szintúgy és az ismerősömnek S10+a van. Onnan mondom neked. Az is elég jó képeket lő. Nincs egyébként nagy különbség köztük
2019. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
S9+* bocs
2019. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Eddig mindig samsungok volt, ezért merült szóba az s9 viszont már nagyon régóta hallom mindenhonnan hogy a huawei mennyire szuper meg megbízható, ezért gondolkodtam el rajta, hogy lehet érdemes lenne változtatni egy kicsit.

De ezek szerint lehet maradnom kéne a rég jól bevált samsungnál.

2019. ápr. 2. 21:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Mérlegeld, hogy mennyire fontos neked az üzemidő. Ha nagyon, akkor P20 Pro, ha kompromisszumkész vagy, akkor S9. Jelentős előnye csak úgy is ebben, illetve bizonyos helyzetekben kamerában van a P20 Pro-nak. Bizonyos helyzet alatt legfőképp az éjszakai fényképezést értem, amiben ász a telefon, de minden más területen is úgy összességében vállalható. Mondjuk engem a 4K60fps hiánya lehet megcsinálna.
2019. ápr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!