Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 5 percig mosódott a Nokia...

5 percig mosódott a Nokia XpressMusic telefonom? Tegnap 2 óra száradás után bekapcsoltam ma darabjaira szedve szárad. Van még esély hogy működik majd?

Figyelt kérdés
Nokia XpressMusic telefonomat tegnap benne felejtettem a táskámba és így ment a mosógépbe. Még csak 5 perce indult el a mosógép mikor mikor észrevettem hogy benne van a telefonom leállítottuk és kivettük a telefont. Gyorsan kivettem belőle az aksit sim és a memória kártyát. Kitettem a napra száradni 2 óra hosszáig behoztam és bekapcsoltam de még vizes volt egy kicsit. Ma alaposabban szétszedtem de már nem találtam vízet benne de azért kiraktam darabokra egy papír lapra a szobába száradni. Van esély rá hogy működni fog ha egy hét múlva megpróbálom össze rakni?
2010. júl. 5. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Én eddig 2x úsztattam meg telefont.

Egyszer régen egy régi siemens A50-est. Kb. 1,5 nap száradás után kutya baja sem volt.

Aztán a második kalandom egy már szofisztikáltabb SE K750-es volt. Na annak már kicsit több idő kellett, és ahogy emlékszem utána nem volt már 100-as.

2010. júl. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bp1985 ***** válasza:
Ilyen hamar nem szabad bekapcsolni. Ráadásul a meleg víz sokkal hamarabb tönkreteszi, mint a hideg. Egyből darabokra, min 3-4 napig hagyni, nem nyomkodni, kapcsolgatni. Apámnak a 6303-a 1,5 hétig száradt, de a telefon része meghalt így is, hiába szedtem szét azonnal darabokra.
2010. júl. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
ilyenkor szét kell szedni atomjaira. én víz mellett lakok, úsztattam már én is párszor telefont, a lényeg az hogy nem csak az akkumulátort és a kártyákat kell szétszedni, hanem addig bontani amíg tudod. kicsi csavarhúzó előnyös ilyen esetekre. ha így csinálod 99%, hogy működni fog, persze minimum 3-4 nap szárítás után. és nem szabad bekapcsolni hamar.
2010. júl. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!