Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az okostelefon-ellenesek...

Az okostelefon-ellenesek miért utálják ezeket az eszközöket?

Figyelt kérdés
Mi a baj ezekkel? Lehet hasznosan is használni, informálódni, kapcsolatot tartani stb.. De vannak, akik ezek ellenére sem akarnak ilyent, és negatív véleményük van az okostelefonokról. Ti hogy vélekedtek?

2019. ápr. 27. 15:19
 1/7 Szirty ***** válasza:
100%

Ugyanúgy van előnye és hátránya mint minden másnak.

Az előnyök miatt lehet szeretni a hátrányok miatt meg lehet utálni.


A main stream termékeknél mint a mobil is, igen erős szerepet játszik a marketing és a divat ami sokszor elég korcs "megoldásokat" tud szülni.

2019. ápr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én például manapság már el sem tudnám képzelni butatelefonnal! Ugyebár a szoftver kezeli az autofókuszt, és a kamerájuk amúgy is nagyobb felbontású, nálam pedig a kamera fontos szempont, plusz a netezés, és a hasznos alkalmazások, én mindenképp okostelefont használok, és a családban/rokonságban is mindenki, egyetlen kivétellel:

Nagynéném nem az okos funkciókat rühelli, hanem eleve az érintőkijelzőt! Néhány éve egyik unokája odaadta neki kipróbálni a Sony Xperia L-t, elkezdett lejjebb görgetni egy oldalt, de ahogy levette róla az ujját, az oldal persze nem állt meg, hanem inkább villámgyorsan magától ment tovább lejjebb, és akkor mondta, hogy először és egyben utoljára használt ilyet, marad a nyomógombos használatánál! Azt persze tudja Ő is, hogy milyen plusz funkciói vannak, de a kezelése Neki túl gyors és "hiperaktív".

2019. ápr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sem értem, miért kell ellenezni az okostelefonokat, de az emberek egy része, mindig ilyen, mindig tart az új technológiáktól és/vagy számára nem fontos és emiatt keres kifogásokat, miért nem használja (mintha más embert érdekelné).

Ez minden új eszköznél előjön, volt egy időben, mikor a gőzmozdonyos vonatot tartották rossz eszköznek, na azóta több mint 100 év telt el.

2019. ápr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bubuka508 ***** válasza:
51%
Mert a gazdájukból (ha ugyan már rögtön eleve nem az) elébb-utóbb hülyegyerek lesz!
2019. ápr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
# 4: ahha... . Mintha az alkohol probléma nem létező jelenség. Mintha a drogprobléma nem létező jelenség. Lehet homokba dugni a fejünket, de észre kell venni, nincs új a nap alatt. Igen, a függő emberek itt is kialakulnak, az esztelen használat itt is jellemző, de nem lehet elmenni a többi probléma mellett. Az még gázab, hogy a problémát egyesek csak mondják, semmi más, értelmes alternatívát nem nagyon tudnak kínálni, helyette megy az értelmetlen fröcsögés, illetve az úgynevezett konyha-filozofikus társadalomkritika.
2019. ápr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:
23%

"Mert a gazdájukból (...) elébb-utóbb hülyegyerek lesz!"


Én egyet tudok érteni Bubuka508 hozzászólóval.

Persze nem 100%-osan következik ez be, de lássuk be: Akire mindig főznek az általában nem tanul meg főzni.


Nagyon jó az okosteló, lehet vele navigálni. Aztán a kifüggesztett vagy papír alapú térkép előtt meg csak pislognak.

Lehet fészbúkozni, messengerezni ezerrel: tollal, ceruzával írni meg már alig tud valaki...

Ez csak két kiragadott példa és nem szélsőséges esetek, hanem a tendencia erre mutat sajnos.


Ettől még lehet és kell is használni, de nem mindegy hogyan. Vigyázat, mert rohasztja az agyat!

2019. ápr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bubuka508 ***** válasza:
46%
Éppen erről beszélek, hogy nem az alapvető tudnivalók helyett, hanem azokat kiegészítve kell használni. A netet én is használom, amióta van, de írni-olvasni nem felejtettem el azért. Múltkor egy ismerősömön nem tudtam, sírjak-e vagy nevessek, csak gps-t ismer, a térképen nemhogy elmenni nem tudott, de még arra is képtelen volt rájönni, hogy milyen helyzetbe fordítva nézze? Na az ilyenek ne dumáljanak nekem, hogy az őskorban élek, mert ők már egy áramszünetkor is oda jutnak vissza, már akkor mind meg vannak halva.
2019. ápr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!