Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért az iPhone-ok a legbizton...

Miért az iPhone-ok a legbiztonságosabb telefonok?

Figyelt kérdés
Illetve úgy összességében az Apple termékek. Mi az, amitől egy iPhone biztonságosabb, mint mondjuk egy Samsung pl.?

2019. máj. 24. 15:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Az apple Store jobban kontrollált és nincs menüpont a rendszerben ahol beallithatod hogy ismeretlen programot akarsz telepíteni. Mivel nincs jogod tönkretenni ezért nem teszed tönkre. A mosógép is biztonságos mert nem tudsz rá tenni ismeretlen szoftvert
2019. máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok, hogy a tulajdonos nem tudja tönkretenni, hanem hogy nem lehet feltörni (még az FBI sem tudja), lehallgatni, stb.
2019. máj. 24. 15:54
 3/14 A kérdező kommentje:

Gondolom nem véletlen az sem, hogy az összes komolyabb üzletember Iphone-t használ, meg Mac gépeket.

A Huawei tulajának is az van.

2019. máj. 24. 15:55
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Eleve onnan indulunk, hogy rajtuk nem a "gúgli" által kidolgozott rendszer fut, ami lehallgatja a felhasználókat, és az adatait lesi. Elvégre már ott tartunk, hogy a "jutyúb" teljesen véletlenül olyan tartalmakat ajánl fel, ami akárcsak említés szintjén (!) elhangzott egy baráti beszélgetés, vagy egy munkahelyi tárgyalás alkalmával...


Az iOS nem él vissza az adataiddal, és a magánszférádba sem hatol be. Többlépcsős titkosítás és zárt rendszer jellemzi.

2019. máj. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Azért rakeresek hogy iOS exploit azt lel párat :)
2019. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4: Igen, ilyesmire gondolok. A technikai háttere érdekel.
2019. máj. 24. 16:05
 7/14 anonim ***** válasza:

#4 vagyok


A technikai hátterét őszintén megmondom, hogy nem ismerem. Egyszerűen nincs elég rálátásom sajnos, és ezt elismerem, hülyeségeket pedig nem szeretnék mondani.


Én mindössze ilyen alapvető dolgokat szerettem volna feleleveníteni a fejekben... Én sem tudom az iOS védettségének pontos hátterét.

2019. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Komolyan a hülyeség válasznak jobban örülsz ? Miért nem lehet elfogadni hogy kevesebb szoftver pl a samsungokon asszem a knox volt valami ami feltorhetove tette.nem az Android csinálta nem a Google. A gyártók teli teszik vacakkal , a forráskód publikus ami jó de rossz is mert a hackerek hamar átlatjak a rendszert. Könnyű bármit feltenni sőt még rendszert is cserélhetsz a telefonodon és a boot menuben installalhatsz.


A szabadságnak ára van jellemzően ez.


Ha mégse akarod más hülyeséget olvasni akkor sok jó cikk van a neten angolul biztonságtechnikai cégektől

2019. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Amit a négyes ír az azért nem teljesen igaz. Alapból egyik rendszer sem követ. Más kérdés, hogy az összes Androidos gyártó telepakolja a készülékeit Google alkalmazásokkal, a Google pedig nem éppen az a cég, ami tiszteletben tartja a magánszférát. De ha felraksz egy tiszta androidot Google alkalmazások nélkül az nem fog követni, más kérdés hogy azok nélkül kb mi értelme a telefonnak?

Ettől még ne hidd azt, hogy iOS-en annyival jobb a helyzet. Az App Store-ból letöltött appok nagy részében ugyanúgy van valamilyen tracker, a Facebook is pl ugyanúgy tud rólad mindent, ha iOS-t használsz, mintha Androidot használnál.

Ha jól értem viszont téged nem ez érdekel feltétlen, hanem hogy miért nehezebb feltörni az Apple eszközöket. Nos, az Android alapvetően elég biztonságos, csak az egyes gyártók nem tiszta Androidot használnak, hanem ráhúzzák a saját felületüket általában, ami rejthet akár biztonsági hibákat is. Ráadásul kevésbé korlátozza a felhasználót, pl. telepíthetsz appokat a Google Playen kívülről is, amik így nem biztos, hogy vírusmentesek lesznek. Bekapcsolhatod hogy egy alkalmazás megjelenjen egy másik felett, ami így mondjuk rögzítheti hogy mit csinálsz. Egy hozzá nem értő személy ezeket akár véletlenül, átgondolás nélkül bekapcsolhatja, mert egy átverésre tervezett weboldal ezt mondta neki. Az iOS hülyebiztosabb, ilyeneket nem enged.

2019. máj. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#4 vagyok


Kedves #9-es! Mivel kételkedsz a válaszom hitelességében, kérlek próbáld ki te is! Telepített "gúgli" alkalmazások nélküli Samsung telefonon lettem figyelmes a lehallgatásra. De ugyanerről a problémáról számoltak már be Huawei és Asus felhasználók is. Ami feltehetőleg a többi androidos gyártó esetében is igaznak bizonyul.

2019. máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!