Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért jön mindig mindenki az...

Miért jön mindig mindenki az iphoneokkal?

Figyelt kérdés

Sokan jönnek azzal hogy túlárazott szar, fos a kamerája, meg a célozgatások hogy ‘na iphoneos biztos’ stb. Egyrészt nem értem miért csak az iphonet kell felhozni, amikor a samsung se olcsó telefon, meg a huawei legújabbjai sem. Mindegyik túlárazott már. Komolyan nem értem, nem tudom miért kell olyan dolgot elítélni amit a kezünkbe sem fogtunk soha, csak a nevét tudjuk. Én sose néztem kinek milyen telefonja van, mindenki olyat vesz amit megengedhet magának. Akkor ezzel miért kell foglalkoznia embereknek akiknek nincs ilyenjük?:) Meg nint ha ez az egy márkájú telefon kerülne sokba egyedül..A szar a kamerája dologról meg azt mondom, hogy nekem meg személy szerint jobban tetszenek azok a képek amiket egy iphonenal készítettek, és nem samsunggal például.

Ti mit gondoltok, miért ítélik el és hozzák fel gúnyos példának valakik ennyire az iphonet?



2019. jún. 3. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Mert nincs rá pénzük! :)
2019. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Márkától pártatlan vagyok, és tudnék venni iPhone-t, de nem látom értelmét, mivel hardveresen kb. ugyanazt az erőt és gyorsaságot Androidosból harmad-negyed áron megkapom! Ok, hogy az iOS nem annyira hardverfüggő, de ugyanannyi pénzért papírforma szerint mégiscsak jobban megéri akármelyik Androidos! Tény, hogy a Huawei-k valóban drágábbak lettek, de a Samsungok meg pont hogy olcsóbbak, amin én is meglepődtem: jelenleg például a Galaxy A70 és S9+ is kb. 50 ezerrel olcsóbb a reális értéküknél! Az S9+ érthető is lenne a 10-es széria megjelenése miatt, na de az A70 csak 1 hónapja jelent meg, akkor mégis mi a helyzet?

Na de kanyarodjunk vissza az iPhone-hoz, szoftveresen se mondanám tökéletesnek: az iOS teljesen stabil és zárt, ezáltal gördülékeny és biztonságos rendszer, biztonsági rendszerét elvileg még az FBI sem tudja feltörni, az adataink maximális biztonságban vannak. Ez rendben is van, de hogy ezért még közvetlen fájlcsere se legyen lehetséges Androidoddal, az azért mégiscsak túlzás!

A családban rajtam kívül mindenkinek iPhone-ja van, így volt szerencsém kipróbálni az iOS-t, embere válogatja, de nekem például abszolút nem jött be, szerintem feleslegesen túl van bonyolítva olyan dolgokkal, amiknek semmi közük az adatbiztonsághoz! Például: míg Androidon egy kép kinagyításához elég csak simán széthúzni az ujjakat, addig iOS-on előtte kétszer koppintani is kell, vagy mi... ennek mégis mi értelme van? És a kamerafelbontás beállítását is képtelenség megtalálni, már ha egyáltalán lehet! :/

Szóval mindenki maga tudja, de szerintem az iPhone-ok tényleg nagyon túl vannak árazva, nagyon meg kell fizetni a márkát, és nekem például abszolút nem jön be szoftveresen se!

2019. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Huawei van olcsóbb de ugyan olyan jó telefonja tehát 100000 Ft alatt is van telonja ,samsungnak is van 100000ft alatt normális telefonja az almának nincsen kicsi gyenge aksija van ,kicsi képátlójú túl árazott almák
2019. jún. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudom ki jön neked ezzel, de nekem meg senki nem mondta...


Egyrészt egyetértek abban, hogy az apple termékek messze túl vannak árazva. Ez az oka annak, hogy váltani fogok, mert ha most eladom a 8plus-t, veszek egy az XS-ek szintjén lévő telefont úgy, hogy alig kell bele plusz pénzt rakni. Szerintem ez sokat elárul.


És azért mondják, mert sok apple-párti nem azért vesz iphone-t mert annyira ért hozzá vagy mert tudja hogy valamiben jobb. Azért teszi, mert marhára nem ért hozzá, fogalma sincs róla mit vásárolt meg, de ettől függetlenül úgy állítja be magát, mintha ő lenne a "mindenttudó", és aki nem ért vele egyet, hogy az iPhone a legjobb a piacon az természetesen hülye. Épp nemrég láttam egy kommentet egy olyan cikk alatt ami arról szólt, hogy melyik apple termék kapja meg az iOS 13-at... A csávó úgy állította be a 6S-t mintha jobb telefon a földön nem lenne, meg természetes oda kellett szúrni egyet az androidosoknak.. és nagyon sok iPhone-b&zi ilyen beképzelt.

Akkor ki fikáz kit?


Általában aki ért hozzá, és tényleg otthon van az okostelefonok terén, az egynél többször nem vesz apple terméket. Tény, hogy totál hülyebiztos, így viszonylag kevés felhasználói tudással is évekig tökéletesen működik, bár kevés dolog működik rajta, de ami igen az legalább rendesen, meg az is tény, hogy jó kezekben egy feleannyiba kerülő androidos telefonból is többet lehet kihozni. Tehát túlárazott. És ezzel nincs is semmi baj, hiszen aki akar, az ilyet vesz, aki mást az olyat. De általában pont az iPhone tulajok szokták b@$ztatni azt aki androidot vesz, hogy így hülye, meg úgy szar, lényegében csak azért, mert az, ami nekik van, legalább 2x annyiba került..

2019. jún. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Sokan? Ne az itt olvasottakból vonj le következtetéseket, a való életben (általános -és középiskolán túli korosztályról beszélek) ez már nem igazán érdekel senkit, a legtöbben a szükségleteiknek és/vagy a pénztárcájuk vastagságának megfelelően vásárolnak efféle kisebb értékű használati tárgyakat, mint mobiltelefon, kerüljön az bármennyibe is.


Egy részét nyilván az a frusztráció adja, hogy valakinek erre nem telik, és a kezdeti vágyakozás inkább már csak az elérhetetlen valami iránti utálattá válik (az azt birtoklókkal együtt). Ez nyilván gyerekes, vagy ha már nem gyerek az illető, akkor szánalmas viselkedés, de nem vagyunk egyformák.


Egy másik részét az a csalódott réteg adhatja, akinek már ugyan volt, de nem tudott vele igazán mit kezdeni, mert vagy nem tudta, vagy soha nem is akarta használni azokat az előnyeit az iOS-nek, amit nyújtani tud. Ez esetben azok az egyébként nagyon kényelmes és jól működő fícsörök, amiket egy Apple "ökoszisztémában" (vagyis minden egyéb eszközödön is iOS, tvOS, macOS, tudomisénOS fut) természetes, számukra nem elérhető, innentől érthető, hogy kidobott pénznek érezheti, hogy ilyet vett. Persze pl. nekem, mint ezen szolgáltatások napi "hardcore" felhasználójának is adnak okot csalódásra, mivel jópár szolgáltatásuk csak a világ boldogabbik felében működik, Magyarországon sajnos nem, vagy erősen korlátozott módon. Kevés ilyen van, ami számomra hasznos, de azért pl. a News+ szolgáltatás, vagy az AppleTV-n Siri használata akár angolul is (nem, a magyar régióban ez nem használható sehogyan sem), az kicsit fáj.


Annak is teljesen haszontalan és kényelmetlen a használata, aki offline szeret élni, az Apple sem most, sem korábban nem nagyon könnyítette meg a nem felhőszolgáltatások használatával történő tartalomfogyasztást, vagy ezek ellenőrizetlen terjesztését, megosztását, és ebben nem is nagyon várható áttörés, tehát aki ilyesmire szeretné használni, nyugodtan felejtse el. Ennek is sok oka lehet, az egyik a nagyfokú bizalmatlanság a szolgáltatók felé (adtak is okot rá korábban, és némelyik nap mint nap most is). A másik az ehhez tartozó akár csk virtuális infrastruktúra költsége - ha valamit igazán kényelmesen, hatékonyan akarsz használni, az nem lesz ingyen.


Aki úgy gondolja, hogy a háttérkép megváltoztatásán kívüli "perszonalizációkkal" elcseszett időnek van bármilyen gyakorlati haszna, szintén feleslegesen vásárolná, mivel nincs sok egyéb lehetőség, még a custom csengőhang rávarázsolása sem mindenki számára egyértelmű, pár forintért meg hát már csak nem fog venni egyet, ugye, ráadásul egy bizonyos korosztály, illetve magyarországi fogyasztó nem rendelkezik online vásárlásra alkalmas bankkártyával sem (vagy ha igen, nem meri használni).


Van, akinek a személyes adatainak védelme nem éri meg azt a felárat, amit az Apple elkér azért, mert nem kereskedik az adataiddal, nem profiloz, minden hozzád közhető információt a saját eszközödön belül tart (vagy még számára is hozzáférhetetlen módon tárol). Lehet ezt nem elhinni, egyelőre ennek ellenkezőjét nem igazán sikerült tetten érni. Nyilván ez bizalmi kérdés. A "túlárazás" ennek a bevételi forrásnak a pótlására is van (ellentétben pl. az "ingyenes" Facebook, vagy Google szolgáltatáskkal).


És vannak, akik az előzővel ellenkezően, pont nem teszenk a privacy-re, ellenkezőleg. Alapvetően bizalmatlanok bármilyen, számukra nem ellenőrizhető rendszer használatát illetően, legyen az a macOS, vagy a Windows, és a telefonjukon is Linux fut. Ők sem éppen az Apple célcsoportja. Szeretem a Linuxot, használom itthon is, ahhoz a rendszerhez köt a munkám is, de eszembe nem jutna desktop-on, vagy telefonon használni, biztos finnyás vagyok, de nekem nem üti meg azt az esztétikai szintet, amit már megszoktam, amióta kinyitottam az első iBook-omat, és láttam, milyen is lehet egy UNIX desktop, ha rendesen megcsinálják.


Biztosan kihagytam még egy csomó dolgot, és nyilván vitatható, amiket leírtam, ettől még ezt gondolom.

2019. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk a telefonboltokban, áruházakban bárki kipróbálhatja, ismerőstől elkérheti, nem kell megvenni ahhoz, hogy tapasztalata legyen róla.

Szerintem nagyban hozzájárul a negatív megítéléshez az iPhone-ok megjelenése körüli média hisztéria, és az is hogy minden gyerek iPhone-t akar. Kicsit lejárt lemez az iPhone, úgy tűnik már nem képes az Apple olyan szintű technológiai újdonságot hozni, mint a múltban.

Pedig maga a termék nagyon jó.

2019. jún. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%

Meg tudnám venni az IPhone ha nagyon akarnám, de nem mìvel tényleg tùlvan árazva a telefon képességeihez mérve nem ér annyit.

És egyedul a nevet meg a rendszerét fizeted meg ami nem ér 100 000 Ft többet.


Huawei p pro szériák igen drágák de sokkal többet tud mint az Iphone.

Samsung is tùlárazott..


Igazábol egyéne válogat kinek mi tetszik és mi nem. Nekem van egy véleményem az Iphonerol ennyi. De a másikat nem fogom lenézni vagy beszólni . Ő pénze és arra költi amire akarja.

2019. jún. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

én a baráti körbe senkitől se kaptam negatív kritikát

csak itt olvasok ilyet

nekem is jobban bejön a kamera mert jobbak a szinkezelések az én szememnek, többi gyártó ahogy belötte a kamerát nekem már nem természetes és irritál

én pl használtan vettem iphonet mert igyis gördülékeny a rendszer amire használom arra jó

engem ez hidegen hagy hogy ebbe az androidba 12gb ram van mert különben beszarik a teló az android miatt, mert az ios a régebbi modelleken 2 giga rammal az uj teloknak meg 4 giga elég ahogy hogy jól müködjön

ez olyan téma amit a végtelenségik lehet nyuzni és sose lesz egyetértés max pár ember között

de nyilván lesz elvakult iphone fan és ugyanilyen szüklátókürű android felhasználó mert h az ő telefonja papíron több pontot ért el ( ami a gyakorlatba megse látszik xdxdxdxdxd) meg az ővé pöppet olcsobb volt

mert ha egy androidos csúcskategória 50 ezerel olcsobb mint egy iphone akkor az már nincs túlárazva..

2019. jún. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobbak az iPhone alapbeállított színei, és videókat is jobban vesz fel, mint a legtöbb Androidos telefon.

Az iOS-re úgy általában jellemző hogy egyszerű eszközökkel kifinomult hatást kelt. Az átmenetek, az animációk lágyabbak, gördülékenyebbek. Az ikonok, emojik kidolgozottabbak. Sokan ezért is nézik le, de ugyanez miatt tisztelni is lehet az Apple-t, hogy az apróságokra is odafigyel. Az új Androidban már több az animáció, gyorsabban is reagál, de a finomságokban, amik a legtöbb ember számára a felhasználói élményt kialakítják, továbbra is elmarad az iOS-től.

2019. jún. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az átmenetek, az animációk lágyabbak, gördülékenyebbek. Az ikonok, emojik kidolgozottabbak. Sokan ezért is nézik le, de ugyanez miatt tisztelni is lehet az Apple-t, hogy az apróságokra is odafigyel. "


Szerintem onnan az "is" szót nyugodtan ki is lehet venni. Mondjuk úgy, hogy csak arra figyel oda (magyarul a parasztvakítás részre), meg persze a 300%-os profitra.

Nyilván aki nagy iPhone-fan az mindenki lepontozott, de pontosan ezért mondom, hogy az apple vásárlók egy nagyon nagyon jelentős része full laikus, és fingja nincs, hogy mit is vásárol meg. Az, hogy valaki azért vesz meg egy telefont mert jobbak az animációk a rendszeren belül... Nem tudok igazából semmit hozzátenni.. Ez ugyanaz, mint amikor valaki megállapítja egy autóról, hogy ez nagyon minőségi, mert éppen jól néz ki, aztán motorikusan egy kalap szar. A rendszer gördülékenysége a legkisebb mértékben sem függ az animációktól. Aki ebből érzi a nagy minőséget az nem ért hozzá és kész. Ezen nincs mit tárgyalni.


Ebben a pillanatban is iPhone-t használok (még...nagyon gyorsan ketyeg fölötte az óra). És igen, utálom, sőt, gyűlölöm az apple-t. Maga a telefon még csak nem is lenne olyan rossz. Átlag használatra tökéletes, bár ha annál többet szeretnél akkor rendesen meg van kötve a kezed (de akkor minek bele a hardver? Ja, hogy a keynote-on tudjanak a számokkal dobálózni, elnézést.. meg persze így van mire fogni az árát..), magát a telefont igazából kihasználni nem lehet. És nem az, hogy az emberek nem használják ki, hanem éppenséggel nem lehet, mert a rendszer egy végletekig lebutított valami, ami alá fölösleges ilyen bivaly hardver, hiszen semmit nem érzel belőle. Az árazás eddig sem volt kedvező, de már egyenesen félelmetes. Az XR 300 ezer, ami nevetséges ennyi pénzért, a maga IPS 720p kijelzőjével, gyenge kamerájával, az XS meg olyan áron van, hogy épeszű ember annyi pénzért üzleti laptopot vesz (és még csak nem is akármilyet).


És a kamera is rosszabb mint egy hasonló árú droidban.. önállóan (azaz külsős app nélkül) nem képes manuális módra, sem raw felvétel készítésére, automata módon pedig közel sem jönnek ki olyan szépen a színek mint mondjuk egy Samsungon. Nem beszélve arról, hogy az OIS is sokkal kevesebb mozgást tud maradéktalanul korrigálni.


És tudjátok mit utálok a legjobban? Nem azt, ahogyan árazva van. Nem is azt, hogy megveszik az emberek, hiszen mindenki úgy dönt, ahogyan az neki szimpatikus. Az idegesít,hogy a kétezres évek egyik leginnovatívabb vállalatát oda juttatták, hogy ha nem lenne körülötte a hype, Mar rég .. nagyon rég sehol sem lenne. Oda juttatták, hogy az akit 2012 előtt minden más gyártó csak másolt, 5 éve semmi innovatív dolgot nem mutatott fel. Max másolja a többit, ugyanazokat a dolgokat megcsinálja kissé más formában, és eladja mint óriási innováció. És ami zavar az iPhone-osok viselkedésében az az, hogy folyamatosan azt próbálják keresni, hogy az apple márpedig jobb mert... Valami. Talán mert szebbek az illesztések, jobbak az animációk, esetleg mert erős próbálkozás mellett is nehéz kárt tenni a rendszerben. Ezeket én mind elismerem.. de hol van az innováció? Hol van az, amit egy 200 de nagyon max 230 ezer forintos telefonnal nem tudok megcsinálni? Sehol. És ez a baj. Képtelen felmutatni valami újat, sőt továbbmegyek, nem is akar. Biztonsági játékot játszik, annyit fejleszt, amennyit nagyon muszáj, és annyit növel az áron, amennyit csak lehet.


És a legjobb, hogy valaki mindig megpróbálja elmagyarázni, hogy "Dee ne vegyél Androidot..meeeeer' ...szar!". Hogy mi? Volt, 6-7 évvel ezelőtt. Most tudásban fényévekkel jár előrébb mint az iOS. És ha ezt megmondod egy Apple tulajnak... Nos azt jellemzően személyes sértésnek veszi.


És tudod mit? Soha nem fikáztam még senki telefonját. Nem érdekel, hogy androiddal vagy épp iPhone-nal a zsebében járkál. Én a arról mondok véleményt amivel tapasztalatom van, ami jelen esetben egy i8plus. Ellenben míg androidom volt, nem egy iPhone-os embertől kaptam meg hogy mennyi pénzt adtam egy akkora fosért,és nézzem meg az övé milyen jó, pedig feleannyi volt okosba' az akkor 3 éves iPhone.. Hát .. biztos sokkal jobb volt a Facebook messengerre.. :D

2019. jún. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!