Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Amíg töltőn van a telefonja,...

Amíg töltőn van a telefonja, nem tudom felhívni? Miért?

Figyelt kérdés

Nemrég vettük észre egy rokonom (hagyományos) mobiltelefonjánál, hogy egyszerűen nem elérhető, amikor éppen tölti. Olyan, mintha ki lenne kapcsolva, azt mondja be a hang csörgés helyett, hogy sajnos nem elérhető, blabla.

A valóságban pedig nem kapcsolja ki a készüléket töltés közben. És még csak lemeríteni sem hagyja sose annyira, hogy teljesen hulla legyen a telefon.

Nem akartam hinni a rokonnak, ezért mikor mentem hozzá, kipróbáltam, hogy lássam. És igaza volt. Amíg nem volt töltőn semmi gond. Ráraktam töltőre, be a konnektorba, és láss csodát, hívom, nem elérhető!!!

Ráadásul nem is jelenik meg utána a hívásom, hogy kerestem, semmi.

Pedig régen ha töltőn volt neki, úgy is tudtunk beszélni, továbbá ha valamiért nem volt elérhető, akkor utána látszott nála, hogy volt nemfogadottja....



MI lehet a baj???



2019. júl. 7. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Lehet, hogy gyenge a térerő az adott helyen, vagy meg kell nézni a típushoz tartozó PDF-leírást, le kell írni ide, hogy új, vagy régebben nem ilyen volt stb.
2019. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A térerő nem lehetett baj, mert ugyanazon a szent helyen lett kipróbálva töltőre téve és anélkül is...



Légyszi valaki segítsen!!!!!!!!!!!!!!

2019. júl. 7. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

De te nem akarod a segítséget, hiszen magad akarod megkeresni a PDF kezelési utasítást.

Nyilvánvalóan azért nem mondod meg a típust, nehogy más segíthessen neked.

Maximálisan egyetértek veled, én is szeretem magam intézni az ilyen dolgokat.

Átlátok rajtad, direkt nem válaszoltál a kérdésre sem, hogy új korától ilyen vagy csak később romlott el, hiszen te nem akarod más megalázó segítségét.

2019. júl. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"ugyanazon a szent helyen lett kipróbálva töltőre téve és anélkül is..."

Nem erről beszéltem, egyébként sem.

Amikor valahol gyenge a térerő, határértéken van, előfordulhat ilyen, hogy a dugasztáp csatlakoztatása, vezetéke, esetleg hálózati zavara megváltoztatja a vételi viszonyokat, akár pozitív vagy negatív irányba.

De ha épp határértéken volt, akkor megeshet, hogy pont ettől veszti el a jelet.

2019. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát azt valóban nem írtam le, hogy nem, NEM ÚJ TELEFON. Annyira evidens volt, pláne hogy leírtam, hogy hagyományos kütyü. De oké, szóval pár éve használja már a rokonom, viszont nagyon keveset. Őt is keveset hívják, ő is keveset telefonál, többségében otthon a lakásában pihen a mobil, még csak fizikai behatásnak sincs kitéve, és leejteni sem ejtette még le soha, ezt nemrég mondta, mikor én egymás után kétszer is leejtettem a sajátomat....

Szóval kímélt telefon, nincs is neki baja, sokáig is bírja még töltés nélkül is.


Samsung márka, és klasszikus nyomógombos, nem tudom melyik modell, most nem vagyok ott nála, hogy kiderítsem.


De kétlem, hogy a márkája lenne a probléma oka.


Addig évekig működött neki, úgy is beszéltünk sokszor esténként, hogy neki töltőn volt. MI változhatott, hogy már nem????


Pdf-et azt hiszem kár is lenne keresni, sokkal alapvetőbb információkat nem szoktak beleírni, nehogy ilyen problémát...

2019. júl. 15. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!