Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Voltak (vannak) High-End/Audio...

Voltak (vannak) High-End/Audiophle kazettás deck-ek?

Figyelt kérdés

2019. okt. 29. 15:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az analóg igazi hangját a csöves végfok kissé sterilizálja szerintem, de ízlések és pofonok. Hallottam már digitális műsort is gyönyörűen szólni és analógot is pocsékul. Engem a tű pattogása pl kifejezetten idegesít, hiába a hatalmas tér és részletgazdag hang. A kazetta alapzajával hasonlóan vagyok, egyszerűen zavar, pedig a hangja jobb.
2019. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha érdekel a véleményem, hosszabb távon akarsz jobb minőseget, és van pénzed rá, akkor vinylezel kazetta helyett.

A kazetta hangja hamar sz*r lesz, nem szamít, hogy vigyázol rá, a lejátszással jár / addig a lemeznél, ha jó a rendszered, a tűd a lejatszód, satöbbi, és ezt mind karbantartod, a lemez nem fog hamar elhasználódni.

2019. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

*vinylezz

bocs, elírtam, úgy kicsit furán hangzik...:'D

2019. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Lemezjátszóm már van, de mindenképpen össze szeretnék rakni egy kazettás hangrendszert.
2019. nov. 2. 21:45
 15/16 anonim ***** válasza:
33%

A kazettás magnók megjelenésekor bizonyos paramétereket lejjebb kellett venni a HFI szabványokban, hogy egyáltalán abba beleférhessen. A szalag fizikai méretei, sebessége kizárják, hogy a High-End kategóriában megemlíthető legyen bármilyen készülék is.

Természetesen az élvezeti értékéből ez nem von le, vannak ennek a terméknek is csúcskészülékei, amik kihozták belőle, amit ki lehetett.

2019. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Ha mondjuk forrásanyagként FLAC-ről vagy bakelitlemezről másolnék (metal)kazettára egy überkirály kazettás deck-el, akkor az jobb minőségű lesz, mint egy audio CD?"


Ez nem ilyen egyszerű. A kazetta színezi a hangot, míg a CD nem. Nem lesz jobb minőségű, sőt, technikailag romlani fog, viszont a "romlás" ebben az esetben kellemesebb hangzást jelenthet, mivel ez a romlás harmonikus torzítást jelent. Másik példa erre, a csöves erősítők, azok is torzítják a hangot, de olyan kellemes irányba, hogy egyszerűen jó hallgatni. Ezért vált mára bevett szokássá a digitális formában történő keverések/masterelések során, hogy a kész anyagot átküldik egy csöves erősítő/bakelit lemez/szalag emuláción, vagy akár fel is veszik szalagra, majd azt vissza rögzítik digitálisra. Emiatt én azt mondom, hogy mai világban már csak a hangulat miatt érdemes bakelittel és szalagokkal vergődni, egyébként egy jó DAC + egy jól összeválogatott erősítő+hangfal+kábelszett minden audiophile célt kiszolgál, arról nem beszélve, hogy kényelmes és a forrás se használódik úgy, mint például kazettánál, vagy bakelitnél, egyébként is, már elmúlt az az időszak, hogy az analóg szebben szól, mint a digitális.

2019. nov. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!