Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen E-book olvasót vegyek?

Milyen E-book olvasót vegyek?

Figyelt kérdés

Milyen szempontokat vegyek figyelembe, ha ebook readert szeretnék venni? milyen típusok vannak?

milyen paraméterek, típusok stb? köszi



2019. dec. 4. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalataim alapján a támogatott formátumokban nincs nagy különbség, az elterjedtek elég könnyen konvertálhatók egymásba.

A háttértár mérete sem annyira fontos, nekem 4 gigás van, nem bővíthető, de a rendszerrel együtt sincs félig sem. És így is annyi könyv van rajta, amit egész életemben nem tudok elolvasni.

Ami nekem nagyon hasznos, az a háttérvilágítás. Este az ágyban lámpa helyett, vagy borult időben, esetleg este a buszon nagyon jól tud jönni.

Ezen kívül pedig azt döntsd el, hogy szeretnél-e Amazonról könyvet venni. Ha igen, akkor Kindle. Ha nem, akkor is vehetsz Kindle-t, de akkor a többi gyártó is bekerül a képbe.

(Nem tudom, hogy a többi gyártónak van-e hasonló zárt ökoszisztémája, ha van, arra ugyan ez áll.)

Ami még számíthat, az a felbontás. Az enyémnek elég nagy, úgyhogy arról nincs tapasztalatom, hogy az alacsony felbontás zavaró-e.

2019. dec. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Érdemes kb 30-40 ezret minimum rászánni és friss modelt venni, nem 2014-est.(mondtam egyet)

Kindle, Pocketbook a 2 vezető márka. Alcor, kobee mögöttük kullog, de ők sem rosszak.


Szerintem a háttérvilágítás és az érintő képernyő a legfontosabb

2019. dec. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszotokat, sokat segít.

Egy amatőr jellegű kérdésem még, hogy ha nem használnám ki a readert (tegyük fel), érdemes-e egy átlagos tabletről olvasni? tulajdonképp nem ugyan az, mint a háttérvilágításos ebook reader? miben jobb az ebook reader pontosan?

2019. dec. 5. 00:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem rontja a szemed.
2019. dec. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a háttérvilágításos....?
2019. dec. 5. 12:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyik sem rontja a szemed, ha nem bámulod reggeltől estig. Régen is voltak szemüveges könyvmolyok. Tableten is kényelmesen lehet olvasni, viszont erős fényviszonyok között a tablet szinte használhatatlan, és tükröződik. Az eInk kijelző (amit csak 1 cég gyárt, az eInk, ezekből léteznek generációk) csak annyira, mint egy közepesen fényes papír, legfeljebb a napot látod bizonyos szögből tompán, egyébként tökéletesen látható, mindez megvilágítás (energiafogyasztás) nélkül. Tudni kell, hogy néhány lapozásonként inverz móddal frissíti magát, ami valakit esetleg zavar, nem szereti a mozgást, pl. weboldal-görgetést, és a hardver is elég gyenge (legalább nem fogyaszt sokat). Ha tudsz angolul, a Kindle-t javaslom, mert rengeteg jó könyv van ingyen vagy olcsón az Amazonon. Mik lehetnek szempontok: milyen a felbontása (a legrosszabb 800x600 sem vészes ha olcsó), van-e háttérvilágítás, érintőképernyős-e (ha sok gomb van akkor nem), vannak-e lapozógombok és hol, és persze maga a firmware, ezt előre nem lehet tudni, csak a Kindle-nél, az lehet kényelmetlen. Néhányon Android fut a háttérben, esetleg Google Play is van, de nem mindig reklámozzák.
2019. dec. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek. Köszi utolsó,sokat segítettél. Esetleg annyit mék, hogy milyen árkategória amit érdemes megvenni, tehát sokáig jó lehet? és pl pdf-et lehet megnyitni általában rajtuk, vagy csak epubot?
2019. dec. 20. 23:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, szívesen. Nekem csak kétféle volt eddig, az egyik Kindle, nem tudok alsó értékhatárt írni, de elvileg az olcsók is lehetnek jók, legfeljebb nincs érintő képernyő, és háttérvilágítás, fehér helyett a háttér inkább halványszürke, és a felbontás is csak 800x600, de ez már ritka. A pdf szerintem alap, még a 8 éve megjelent Kindle 4 is szépen kezelte. Persze a méret miatt fektetve volt érdemes olvasni, de még így is nehéz volt néhány dokumentumot. Nem tudom, a mostani Kindle-ök milyenek, de a 4-esemen nem volt automatikus elválasztás, ami sok máson igen, talán ez is szempont. A Kindle mellett szól még, hogy a böngészőből egy kattintással tudsz rá cikkeket küldeni offline-olvasáshoz ("Send to Kindle").
2019. dec. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!