Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Gyorsabb és több RAM segíteni...

Gyorsabb és több RAM segíteni fog a gép teljesítményén?

Figyelt kérdés

Szóval. Vettem egy laptopot, melynek az adatai a következőek:

Videó kártya: Intel GMA 4500MHD

Processzor: Mobile DualCore InteL Core 2 Duo T6670M 2300 MHz

Van benne 2 ddr3-as 2 gigás sdram.

Aidával nézem az infókat.

Úgy írja hogy DDR3-1333(667MHz)

(szóval nem igazán értem hogy most 1333 Mhz együtt a 2, vagy mind 2 ennyi.)

Az olyan jatekokat amiket amúgy el kéne vigyen a laptop ( gépigény.hu-n nézett és összehasonlított adatok alapján) nem épp viszi el. Cpu használat maxon van. Ram használat 80%on. Ram használat anélkül is elég magas. Elég 4 tab google chrome-on hozzá.

Ha 8 gigára bővíteném a ramot, és gyorsabbat is vennék, segítene, vagy nem ezzel van a gond? Válaszokat előre is köszönöm.



2020. febr. 29. 01:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Legelőször tisztítsd ki és pasztázd újra

De ez egy nagyon régi gép...

2020. febr. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A 8gb ram drágább, mint amennyit ez az egész laptop ér. Pasziánsz eldöcög rajta, de komolyabb játékokra felejtős.
2020. febr. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hűha, ez ennél összetettebb kérdés. alapból, ez egy nagyon régi konstrukció.

A videókártya egy integrált vezérlő, ami alapból nem játékra van tervezve, alacsony teljesítményű.

Ezek az integrált vezérlők többnyire nem rendelkeznek saját memóriával, így osztoznak a gép többi részével a ramon.

A bővítés 8 gigára megoldás lehet a gördülékenyebb működésre, talán több tab futtatására, de nagy csodát nem fog tenni.

Tudni kell, hogy egy Win7 azért élből megzabál 2-3 giga memóriát. Ha ehhez hozzáveszed, hogy még a videóvezérlő is lecsíp magának egy 0,5 gigát, egy firefox/chrome szintén 0,2-0,5 gigát, akkor tulajdonképpen be is láthatod, hogy és el is fogyott a memória.


Másrészről nagyon gyorsabb memóriát nem érné meg venni, egyrészt mert sokkal több áramot fogyasztana, sokkal jobban melegedne, és jelentős javulást nem tapasztalnál az 1333/1600/1866/2133 között. Lehet, hogy a 2133 érezhető lenne, de szerintem a laptop be sem tudná röffenteni. Arról nem is beszélve, hogy nem tudnád hozzá a megfelelő időzítéseket beállítani, és a processzor órajelét sem. Aztán lehet úgy járnál mint én annó, hogy megvettem az 1866-os ramot, aztán amíg nem kezdtem el én beállítgatni, addig vihogva ment 1333-on - csak ugye nem ezért fizettem.


szumma: remélem nem adtál ezért a laposért sok pénzt, mert e-mailezgetésen és facebookozáson kívül nem sok mindenre jó. Arra is csak épp'hogy

talán egy wow elmegy rajta min grafon, de az is élvezhetetlenül.

2020. febr. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ja amúgy a pasztázás jó ötlet, csak szerintem fingja sincs, hogyan kell. most nem bántásból, de szerintem ha nekiállnál újrapasztázni az a végső döfés lenne ennek a laposnak. kérd meg egy ismerősöd, aki nem először csinál ilyet. (előző vótam)
2020. febr. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Ez 10 évvel korábbi technika. Szó szerint bontószökevény. Kb. 5-ször lassabb mint egy mai 60 ezer forintos. Csak akkor használd bármire is, ha nagyon szeretsz magaddal kiszúrni.

Ma az operációs rendszer, meg minden alkalmazás is sokkal erősebb gépet igényel ahhoz, hogy tűrhetően működjön. Pl. a benne levő RAM-ot is csak órajele felén tudja hajtani.

2020. febr. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:
0%

"Pasziánsz eldöcög rajta"


Fellengzős, lenéző tévedés!

Egy 10 éves gép ma pont ugyanúgy alkalmas arra amire 10 éve alkalmas volt!

2020. febr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy hasonló laptopom, csak abba ddr2 ram való.

A memória órajele nem számít, 4 GBra bővítheted, 8ra már nem érdemes, mert többe kerülne, mint amennyit ér és nem volna tőle gyorsabb.

Arra viszont vigyáznod kell, hogy a Core 2 processzorok memóriavezérlője nagyon válógatós, nem megy vele minden ddr3 ram.

2020. febr. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem olyan borzasztóan rossz a helyet. Mármint pld a lolt elviszi 60 fps-el sok optimálás után. viszont teamfightba lemegy 20ra is akár. A life is strange-t is elviszi, jatszhato modon. Csak néha van ott is fps drop. És nem. nem adtam érte sokat.
2020. febr. 29. 14:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Játéknál a vidkari paraméterei is számítanak. Sztem azt is lesd meg, bár ez télleg régi konfig. A ram segíthet sztem, ahogy feljebb is írták.
2020. febr. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Notebookcheck.net azt okosítja, h az intel GMA 4500MHD-nak nincs saját memóriája, hanem a rendszertől vesz el memóriát. Ebben az esetben télleg jó lesz a RAM bővítés o.o előző voltam.
2020. febr. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!