Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Csöves erősítőknek mi a lényege?

Csöves erősítőknek mi a lényege?

Figyelt kérdés

Fejhallgató erősítő vásárlás előtt állok, és amiket nézegettem, van ilyen sima erősítő ami csak egy doboz, és van a csöves verzió aminek kiáll a tetejéből az a cucc, ami olyan mintha izzana vagy nem tudom mit csinál.

Ennek mi a lényege? Jobb mint a sima? Megérné több pénzt gyűjteni inkább és a csövest megvenni?


2020. aug. 10. 23:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Ha extrém jó a hallásod akkor abszolúte megéri, és igen a vájtfülűek veszik ezeket, ők hallják a különbséget, valamennyit én is hallok belőle, de nekem pl nem érné meg ennyi miatt sokkal drágábbat venni!
2020. aug. 11. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
2020. aug. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
A tidal nevű parasztvakítás is digitális...
2020. aug. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
A dob nem épp a kifinomult zenei hallás ismérve. :) Bár kétségtelen, hogy archaikusabb mint akármi más. Az ősember melldöngetéssel kezdte az ipart miután megsikongatta ősembernét.
2020. aug. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Morzsi007 ***** válasza:

A Tidal Hifi előfizetésnél van csak “cd” minőség a simánál nincs.

Ha 50 000Ft-os fülesed van, akkor max dizájnra tudna többet nyújtani egy csöves erősítő. Nem minden zenéhez illik a csöves hangja, mondják a profik. Biztos, hogy máshogy szólal meg. Kérdés neked mennyire tetszik. Nem akarlak megbántani, de a kérdésedből az jött le, hogy nem vagy nagyon képbe a témában, az erősítő paramétereit is figyelembe kell venned, hogy passzol-e a fejeshez.

2020. aug. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Na igen... a "CD" minőségtől se kell elájulni. Simán tudnának sokkal jobb felbontásút elérhető áron piacra dobni, de nem akarnak. Ha jó ez is a parasztnak, illetve alaposan meg lehet kopasztani a normálisabb SACD-vel amit (és itt van a lényeg) még koppintani se tud, akkor minek? A bakelitlemezek is azért "jobbak" mert nem lehet homemade módon koppincsolni, továbbá önpusztítóak. Átverés itt kérem minden.
2020. aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
2020. aug. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"A cső csere az otthon is elvégezhető, vagy valami komolyabb tudást igényel?"


A csőcsere otthon is elvégezhető, természetesen kikapcsolt állapotban. A régit egyszerűen, de óvatosan kihúzod a foglalatból, majd beteszed helyére az újat. Nem lehet eltéveszteni, nézd meg a képen a nyomtatott áramköri lapra szerelt csőfoglalatot. Ez egy novál csőfoglalat, melynek 9 érintkezője van, látszik rajta egy "kihagyás", így nem lehet rossz helyzetben behelyezni a csövet. Óvatosan a csőfoglalatra merőlegesen kell behelyezni. Nem szabad feszegetni, ferdén behelyezni, mert a csőlábaknál az üveg könnyen megrepedhet.

2020. aug. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A lényeg hogy alapzaj, "sistergés" gyakorlatilag nulla és kitekert hangerőn is megtartja a hang hitelességét.

Én gitárerősítőként használom és építek is ilyeneket fullosban.

2020. okt. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az elektroncsöveknek is van zaja, én „csőpárti” vagyok, de el kell ismerni, hogy félvezetőkkel, különösen JFET-ekkel érhető el a legkisebb zaj.

Egy elektroncső jelleggörbéje lineárisabb, mint a tranzisztor jelleggörbéje, ezért torzítása önmagában kisebb, mint a tranzisztor torzítása. A tranzisztorok sok páratlan felharmonikust termelnek, az elektroncsövek, különösen a triódák lényegesen kevesebbet, ezért hangjuk kellemesebb. A félvezetős erősítők általában nagymértékű negatív visszacsatolással működnek. Ezzel a torzításuk erőteljesen leszorítható, de ettől még nem biztos, hogy jobban szólnak, mint az elektroncsövek. A félvezetős erősítő kivezérlését növelve a torzítás lassan nő, majd a maximális kivezérlést elérve bekövetkezik egy töréspont, a torzítás hirtelen megnő, ami kellemetlen hangzást produkál. Az elektroncsöves erősítőnél a kivezérlés növelésével szintén folyamatosan nő a torzítás, a maximális kivezérlést elérve viszont töréspont nélkül növekszik tovább, ez a fül számára kellemesebb. Még számtalan indok hozható fel az elektroncsövek mellett. Ellene a nagyobb fogyasztás, rosszabb hatásfok, a kimenőtranszformátor bonyolultsága, de ez nem döntő szempont egy jó minőségű (természetesen elektroncsöves) hangerősítő esetén.

Egyébként pedig már számtalan meghallgatási teszt bizonyította az elektroncsöves erősítők fölényét.

2020. okt. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!