Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van értelme 120hz-es TV venni...

Van értelme 120hz-es TV venni a 60hz-es helyett?

Figyelt kérdés

Mivel ad többet a 120hz? Elméleti szinten utánaolvastam mi is a különbség, de pl. Netfix, vagy klasszikusan letöltött filmeknél/sorozatoknál add valami pluszt a 120hz? Vagy ehhez valami spec. képminőségű kép kell, vagy az átlagos letöltött 1080p-s filmmel is jobb lesz?

Olykor szoktam konzolon is játszani (xbox one s), egyelőre nem tervezek új generációs konzolt venni. One S-nél is adna pluszt a nagyobb képfrissítés?


Köszi előre is a normális válaszokat, TV-ben ezen a téren elég vakon vagyok. :D



2020. nov. 18. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Az újabb konzoloknál még jól jöhet a 120 hz, még akkor is, ha nem fogod most azonnal megvenni.
2020. nov. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A filmeknél, sorozatoknál a 60 Hz-et se használod ki, mivel a filmek 24 Hz-en mennek (mivel a filmszalagon 24 képkocka van másodpercenként), hagyományos tévében ez 25-re fel van gyorsítva, de akkor se 60.
2020. nov. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Lényeg hogy a tv-nézőt alfa állapotba hozzák .

Ezért is váltottak a hd felbontásra .

2020. nov. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha valaha PS5/Series konzolban gondolkodsz akkor lehet értelme, mert ott már most vannak 120Hzes játékok, hogy mennyire lesz elterjedve az még kérdés mert a legtöbb játékban kemény kompromisszumokat kell kötni érte. Értem ezalatt, hogy 1080pben fut a játék, míg 60 vagy kevesebb FPSel 4K felbontás "körül" (sajnos nem nagyon van natív 4K játék és valószínűleg nem is lesz nagyon).
2020. nov. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Xbox one s-hez teljesen felesleges venni, ugyanis a legtöbb játék még 30 fpssel is nehezen fut azon, nemhogy 60-120 xd. Elvileg az új generációs konzolok tudják a 120 fpst főleg az Xbox fronton, így max ha egyszer tervezel újat venni akkor érheti meg, de ehhez ugye 2.1es hdmi tv kell ami nem olcsó mulatság, és nem is biztos, hogy minden játék fut majd 120 frammel ja és ilyenkor a felbontás csak 1080p series s esetén pedig dinamikus 720tól a 900pig terjed és azt remelem mondanom sem kell, hogy egy 4K felbontású TV-n nem mutat valami szépen az alacsonyabb felbontás.
2020. nov. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!