Egy nyugdíjasnak laptopot vagy táblagépet lenne egyszerűbb használni?

Figyelt kérdés
Nagyapám vásárolt egy laptopot. Elég nehezen boldogul vele, én próbálom tanítani. Elsődlegesen video beszélgetésre szeretné használni.

2020. dec. 24. 14:31
 1/8 xKakashix ***** válasza:
100%
igazából mindkettőt el tudják nyomogni, utána úgy is az lesz, hogy majd szól, hogy ezt meg azt nem tudja és segíts, tapasztalat :D ha teljesen nulláról indul, mindegy melyiket tanítod meg neki, annyi hogy egy okés androidos tablettel olcsóbban kijössz ha még nincs megvéve
2020. dec. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tapasztalom, hogy mobiltelefonnal sokkal jobban boldogulnak, ismertem olyanokat, akik a számítógépet szinte bekapcsolni se tudták és nem akarták megtanulni, de mobiltelót simán elkezelgetik, szerintem táblagépre is hasonló lehet a jellemző. Megtanulja: mikor mit kell megérinteni, stb.

Ha pedig olyan igények merülnek fel, melyeket csak számítógéppel lehet, akkor azokat a részfolyamatokat megtanulja számítógépen remélhetőleg.

2020. dec. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az idősebbeknek biztos hogy könnyebb androidot használni mint egy windowst.
2020. dec. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is az Androidra szavazok.


Igaz, az én nagymamám nem használt Windowst, hanem egy IOS-s telefont, és egy Androidos telefont.

Az Androidot sokkal átláthatóbbnak tapasztalja, és azt választotta, és nem pedig az IPhone-t.

Így az IPhone az anyukámé lett, a Samsung pedig a nagyimé.

2020. dec. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Már megvásárolta a laptopot. Én is arra gondoltam hogy az androidot/IOS-t egyszerűbben tudná használni.
2020. dec. 24. 18:22
 6/8 anonim válasza:
android könyebb dolga lenne
2020. dec. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva van :D

Apukám (78) és Anyukám (70) is a laptopot (Windows 10) szereti jobban, mint az okostelefont (android), igazából bármit jobban szeretnek az érintő-képernyőnél :D

Mindkettő kapott már okostelefont tőlem, de a mindennapokban visszatértek a tizenéves nyomógombos Nokiához. Apukám néha előveszi az okostelefonját, de csak akkor, ha épp nincs szabad laptop / számítógép otthon. :)

2020. dec. 30. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó kettőnek is köszönöm a segítséget. Természetesen mindenkinek nyomtam egy zöld pipát (hasznos válasz).
2021. jan. 3. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!