Elkezdtem magnó kazettát használni retrozás céljából. Nem igazán értek hozzá mai csirke vagyok. Sima vasoxidra hány dB jelet érdemes felvenni aminek a jel zaj aránya jó és nem torzít el?

Figyelt kérdés

2021. márc. 11. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem értem a kérdést, mert ezt sose lehetett szabályozni. A magnó saját maga intézi ezt. Meg van adva, hogy egy kazetta hány perces, annyit vesz fel rá real time.
2021. márc. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Decibel(dB) az nem idő mértékegység a bemenő jel mértéke ha túl alacsony sok a zaj ha magas a szalagon torzítás jelentkezik
2021. márc. 12. 01:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszerűbb magnókban a felvételi szint nem szabályozható. Ezekben automatikus a felvételi szint beállítása. Ennek viszont a hátránya a dinamikaszint beszűkülése. A hangosabb részeket lehalkítja, a halkabb részeket felerősíti az automatikus erősítésszabályzó.

A komolyabb magnókban van lehetőség a felvételi szint szabályozására, általában a két csatorna külön szabályozható. Az ilyen magnókban van kivezérlésmérő (hagyományos műszer vagy LED sor), amelyen meg van jelölve a 0 dB-es szint. Eddig kivezérelve még nem nagy a torzítás és már megfelelő a jel-zaj szint. Ez egyes magnókon kissé eltérő lehet, például az AIWA F220-as magnón valamivel alacsonyabbra vették a 0 dB-hez tartozó jelszintet, ezért a felvétel valamivel zajosabb volt, de kisebb volt a torzítása.

Úgy lehet beállítani, hogy a magnót felvétel állásba teszed, de nem indítod el (a pause gombbal lehetséges). Ekkor a kivezérlésjelző mutatja a kivezérlési szintet, de a szalag áll. Végighallgatod a felveendő műsort és közben figyeled a kivezérlési szintet, melyet úgy állítasz be, hogy a leghangosabb részeknél érje a kivezérlési szint a 0 dB-t. Persze nem kell ezt olyan szigorúan venni, ha esetenként a kivezérlés eléri az 1-3 dB-t, az még megfelelő. Felvétel közben a kivezérlési szint szabályozása nem ajánlott.

2021. márc. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Morzsi007 ***** válasza:
Emlékszem még gyerekként volt egy Akai Deck-ünk, amin volt kivezérlés jelző. A végén meg egy nagy poti, amivel felvètelnél a jel értékét lehetett állítani. A Db-re már nem emlékszem, mi volt az ideális, a lényeg, hogy ne ugorjon ki a végén lévő sűrűbb részbe, mert akkor torzított. Úgy van, ahogy a 3-as mondja.
2021. márc. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ki kell kísérletezni, ennyi a trükk.
2021. márc. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2021. márc. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez is Akai hx A3 típusú deck
2021. márc. 19. 23:11
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. márc. 19. 23:28
 9/10 Morzsi007 ***** válasza:
Nekünk Akai CS-F14 volt.
2021. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem most van egy teljesen felújított Technics BX501-es deck, ami egy gomb megnyomása után automatikusan felismeri a szalag mágnesezhetőségét és beszabályozza az optimális felvételi szintet. Vagy valami ilyesmi. Van egy sereg régi kazettánk, nem hagyom tönkremenni őket, inkább megcsináltattuk a hifi kazettalejátszóit, meg szereztem ezt a deck-et. Már csak egyes kazetták mechanikus tulajdonságait kell rendbe hozni.
2021. ápr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!