Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkezdtem sportolni , fitneszt...

Elkezdtem sportolni , fitnesztermekbe / órákra járni -de szeretnék mellé szedni vm gyúrós boltokban kapható cuccot, de nagy tájékozatlan vagyok hogy mit érdemes kezdőként szedni/enni/ inni -ajánljatok akár márkával is konkrét cuccokat?

Figyelt kérdés

Öszsefoglalva:

- mit vegyek amivel kiegészíthetem / támogathatom a fogyásom/sportolásom stb.



2020. jún. 27. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Szrintem semmit, többet ártanak ezek a bogyók...
2020. jún. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Semmit totál pénzkidobás, járj rendszeresen edzeni meg étkezz egészségesen
2020. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennek akkor lenne értelme, ha valamit nem tudnál bevinni az étkezéssel, amire szükséged van. Pl. túl kevés fehérjét tudsz bevinni, akkor segít a fehérjepor. Vagy nem eszel elég omega-3 zsírsavat, akkor a halolajkapszula. Nincs ilyen általános szer, hacsak nem valami illegálisra gondolsz.
2020. jún. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
De ha valami placebó kell a lelkednek, akkor szedjél C vitamint, az a pénztárcád sem karcsúsítja veszélyesen és nem lesz tőle bajod.
2020. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

természetesen semmi illegális nem érdekel. remélem aki életében a buszon kívül még nem is futott az remélem most nem válaszolt.


Tehát olyasmire gondoltam ami pl. az éhségérzetet csökkenti , esetleg hasznos a sportoláshoz stb. tehát ilyen praktikus dolgok , vágom hogy sokan idegenkednek ezektől, de jó lenne ha még olyan is hozzászólna aki járatos, használ ilyen kisegítő cuccokat.

2020. jún. 27. 19:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem nagyon vannak ilyenek. Ami van az illegális a mellékhatások miatt, és/vagy csak orvos írhatja fel súlyos esetben. Persze ha hiszel valamiben, akkor a placebó hatás jelentős lehet és tényleg segíthet.
2020. jún. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Éhségérzetet csökkenteni a legnagyobb baromságok egyike.

Ha mindenáron szedni akarsz valamit:multivitamin, multimineral, porcvédő. Ezek a leghasznosabbak, és sok esetben megtámogatják a fogyást, mert a legtöbb ember nem eszik helyesen, hiába mondja, plusz a zöldségek/gyümölcsök vitamin és ásványianyag tartalma is jelentősen csökkent az elmúlt évtizedekben sajnos. A porcvédő úgy gondolom nyilvánvaló, miért kell. Ezen felül a fehérjeporoknak van még említésre méltó értelme, de ezt abszolút be lehet vinni normál táplálkozással.

A továbbiak, amiket szedni szoktak, és egy kevés értelmük van: BCAA, kreatin (tömegeléshez, segíti a víz megkötését az izmokban, ezáltal a regenerálódásukat támogatja), L-karnitin, koffein. De igazság szerint "mezei" kis fogyózónak felesleges. Mindnek akkor van értelme, ha már a beledet is kidolgozod, és egy pici támogatás kell még, hogy leszálkásíts, vagy tömegelj. Én 5 éve edzek elég keményen, de még nekem is feleslegesek. Próbáltam őket, de jelentős változás nem volt, nem éri meg. Egy jól összeállított étrend és edzésterv sokkal jobban megéri, inkább arra költsd a pénzt, amit ezekre szánnál.

2020. jún. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!