Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elkezdtem valami könyv szerűt...

Hektor007 kérdése:

Elkezdtem valami könyv szerűt írni de nem tudom hogy érdemes e folytatni. jó lesz vagy sem?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdésem az lenne a hozzá értők felé hogy az írás módom mennyire élvezhető, illetve maga a műből kiszakított részlet mennyire elvont egy 10-es skálán.(és persze a nyelvtani helytelenséget véltek felfedezni kérem jelezzétek az is)


Íme a mű egy kis részlete:


A hold fénye előtt felsorakoztak az árnyak, s ezt sort megtörni kívánta egy arra tévedt tisztátlan lélek, pont úgy mint egy ragadozó

ki prédája mit sem sejtő hátára készül rávetni magát. Megragadta pengéjét és kopogás nélkül rántotta ki otthona kényelméből, hogy aztán emberhez hasonló lényünk

szándékát tisztán tükröző, egyetlen suhintással, halálos Ítéletet hirdessen a leendő áldozatunk feje felett.

Át suhintott a köztük lévő teren majd meleg vérben fürdőző hússal találkozott melyet csak egy puha lepedő védett. Ez az egyetlen csapás túl ment minden olyan határon mely csak szükséges

hogy egy élőlény életben legyen.

Ekkor mintha vörös eső hullott volna amely csak egy röpke pillanatra volt látható. Ennek forrása egy mozogni már nem kívánó ember teste volt.

Aki láthatóan a lehető legrövidebb utat kereste a szilárd talaj felé. Amint elérte célját, mozdulatlanul pihent meg a föld hideg kényelmében.

Ez életének végét jelentette, ekkor elindul hátrahagyott porhüvelyében az örök körforgás egyik már tudaton kívüli folyamata.

Így, gyilkosunk tisztátlan ugyan de tisztán kivehető szándékai célba értek.

Ezt követően vért sírva tért nyugovóra házában a kard, s várta mikor indítják, gyilkos kezek újra útnak hogy azzal a mozdulattal mások útját kereszteze.

Hiszen ez az ő dolga. Kik teremteték, előre eltervezték sorsát. Eszköz volt csupán de mások keze által fegyveré érett.


tudom elég beteges elmére vall de ez van. yo?



2020. jún. 3. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem találom a szöveg értelmét, nem tudok rájönni, miről szól. Viszont a helyesírást nézd át, mert azzal vannak gondok.
2020. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 b1812567 ***** válasza:
84%
Két mondatnál többet képtelen voltam elolvasni ebből. Borzalmas, a helyesírása is.
2020. jún. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egyet kell értenem az előttem írókkal.

Ha élvezed, folytasd nyugodtan, de valóban nem nagyon jó.

Nem beteges, hanem egyszerűen nem jó olvasni a fogalmazás miatt. Értelmezhetetlen, mintha az író nagyon-nagyon bölcsnek és műveltnek próbálna tűnni a barokkos mondatokkal, csak éppen nem az. Az eredmény így egy katyvasz, amin csak ront, hogy szerkezetileg sincs megszerkesztve.

Ajánlom, hogy olvass sokat, főleg abban a műfajban, amiben írni kívánsz. Elsősorban klasszikusokat, mint Oscar Wilde, F. Scott Fitzgerald, Mark Twain, Robert Louis Stevenson, Sir Walter Scott.

2020. jún. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!