Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangtechnikát ajánlatná...

Milyen hangtechnikát ajánlatnátok otthoni zenehallgatásra max 50k ért?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus vagyok a témában. Eddig max headset vagy fejhallgatóról hallgattam zenét, de azt szinte 0/24-ben.


Nem is tudom mi lenne a jó, hifi, házimozi vagy valami hordozható bluetooth-os lejátszó?


Egy 4x5 m es szobában van az itthoni kis edzőtermem és főként ide szeretném elhelyezni a kütyüt.



2021. júl. 11. 14:29
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
89%

Miről szeretnéd lejátszani a hangot?


Gondolom telefonról...

Ajánlom, hogy vegyél egy erősítőt, és egy hangfalpárat. A hangfalpár ára legalább 45000 körül legyen.

Személy szerint a bluetoothos hangszórókat, party-boxokat nem ajánlom, mivel azok csak a ritmus megadására jók egy buliban nagyhangerőn.

2021. júl. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
66%

Na,az 50k ból már 45 el is ment,és még nincs erősítőd...

Szerintem ilyeneket ne kérdezz itt.

Ahány ember ,annyi elképzelés lesz,sok pénzzel...

2021. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
87%
Használt erősítőket (Sony-t, Yamaha-t) már 20-30 ezerért is kapni, mellé pedig egy 3 utas Videoton hangfalat javasolnék, mert ezek még mindig nagyon szépen szólnak. Facebook marketpacen 25 ezerért láttam ilyent.
2021. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
55%
2021. júl. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
25%

Ha veszel egy bluetooth hangszórót, azt bárhová magaddal is tudod vinni, így akár edzőteremben, akár máshol is tudod használni! Ebből 50 ezerig meg szerintem a JBL Charge 4 a legjobb, vagy még Sony SRS-XB33 vagy XB43!

Ha viszont csakis otthon akarod hallgatni, akkor komolyabb "cuccok" is vannak, például hifi, pc-hangfalak vagy aktív hangfalak, esetleg házimozi, nézz körül mindegyik kategóriában Árukeresőn! A részletgazdag hangeffektek miatt nyilván az 5.1-es a legjobb, 2.1 alá pedig már semmiképp ne menj, illetve jó ha minél szélesebb a frekvenciatartomány is, a nagyobb teljesítmény pedig közrejátszik a nagyobb hangerőben!

Márkában általánosságban a Sony és a JBL hangzása a legjobbak (Bose és Harman/Kardon iszonyú drágák), de minőségre igazából egyik ismert márkával sem tudsz nagyon mellélőni: Samsung, Panasonic, Trust, Logitech, Genius, Auna, Kenwood, Pioneer, Magnat, Edifier. Illetve Akai és Somogyi (SAL) kérdésesek.

2021. júl. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
81%

Ha 50 ezerből kellene hangcuccot választanom újban, akkor Logitech kínálatából választanék:

Z623 és a Z625 azonos, utóbbiban viszont van optikai csatlakozó, ami TV-hez jól jön, jelenleg viszont úgy felment az ára, hogy nem fér bele 50 ezerbe.


Ha használt is szóba jöhet, akkor valami régi, anno prémiumnak számító 5.1-es házimozit vennék, amibe még "volt anyag". Bár ezekben BT nincs, de többségükben optikai csatlakozó, illetve USB megtalálható. Kényelmetlen a BT hiánya, de a hangminőség kárpótol. Én többnyire a Panasonic és LG régi prémium cuccait szeretem, de biztos jó volt anno a Sony, vagy akár a Samsung is, de ezeket nem ismerem. Az LG és Pana prémium házimozik viszont jók voltak régen, olyat keress, ha ez érdekel, aminek aktív a mélynyomója, és 7-8 kg felett van legalább.

2021. júl. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
30%
Arra a célra egy partyhangfal is megfelel.
2021. júl. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
44%

TDA vagy TPA IC-s olcsó kínai erősítő bluetooth-al , táppal együtt megáll 10 körül. [link]


Ehhez veszel 20-25 ért egy épkézláb régi polchangfalpárt a vaterán használtan, és akkor 35ezernél tartassz.


De én azt mondom, ha zenét hallgatnál ennyiből, vegyél inkább egy épkézlába hangkártyát: [link]


mellé épkézláb fülest (nem, ne gamer prüntyögőket)

[link]


60ból jó rendszert ki tudsz hozni fejhallgatóval. Vagy fapadosan 10 ezerből ha guberálsz a 10ezres kínai erősítő mellé valami régi hifi hangfalpárt, néha kb "kukából" is lehet kifogni.

2021. júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
Az erősítőhöz kéne táp is.
2021. júl. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
78%
Ökölszabály, hogy az erősítő árának legalább kétszeresét költsük a hangfalakra. Akárhogy számolom, még egy mono rendszer sem jön ki ebből az árból. Ennyiért maximum egy 2.0 szettet kapsz, nem többet.
2021. júl. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!