Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkrement a számítógépem?

Tönkrement a számítógépem?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy új videokártyát, ami be is tettem a gépbe, bekötöttem és elkezdtem tesztelni. Kb 15 perc játék után egy brutális égett szag áradt ki a gépből. Füst nem volt. A kép elment. Átraktam alaplapi integráltba a HDMI-t, ott sem volt kép. Aztán egy idő után ott volt, de játék közben eltűnt. A videokártyát nem észlelte a számítógép, sem a driver.

Kikapcsoltam, és szétszedtem a gépet.


Na most a SATA-PCIE átalakító úgy leégett, hogy a réz csatlakozók eltűntek a műanyagban. A tápban égett szag kering, és a 2 zöld dióda felpüffedt.


Kérdésem a következő? Sanszos hogy a videokártya és az alaplap is megsült? Ha igen, akkor a processzor, ramnak lehetett bármi baja? A videokártyát ma viszem vissza letesztelni életben van e még. Ilyen szituációban még nem voltam egyik gépemmel sem. Lehet kevés volt neki a táp? Az a baj hogy a videokártyán nincsen túlfeszültség védelem.


Konfig:

Asrock Z370 Killer SLI alaplap

I7-8700 processzor

2x16 GB Hyperx Predator

600W BeQuiet Bronze táp

AMD Radeon R9-290 4GB 512bit gaming videokártya

500GB M2 Samsung 970 SSD

Jonsbo TW-240 vízhűtés



2022. márc. 6. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én tápra vagy az alaplapra gyanakodnék alapvetően de ezt így nehéz megmondani. Proci/Ram valszeg túlélte, mert az más oldalról kap áramot így van egy kis plusz védelme, a BUS ok pedig reguláltak.

Hát videokártya/alaplap/táp tuti kuka

2022. márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Milyen zöld dióda tud felpüffedni?
2022. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Na ez LOL lehetett :D
2022. márc. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#2

Bármilyen dióda fel tud püffedni. A táp kuka idáig. Az alaplap kérdéses, ki kell méretni mindent most.

2022. márc. 6. 21:15
 5/15 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
#4 Biztos diódára gondolsz? Az nem igazán tud felpüffedni. Inkább csak reped, megég esetleg olvad.
2022. márc. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#5


Igazad van, bocsánat. Kondival kevertem hirtelen a nagy idegességtől. :D

2022. márc. 7. 05:45
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a kár eddig papi?
2022. márc. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

*FRISSÍTÉS*


Teljesen ki lett vizsgálva minden, csak a táp lett kuka. Alaplap, videokártya, és minden más sérülés nélkül megúszta. Úgyhogy nagy szerencse. A videokártyára azt mondták teszt előtt, hogy szerintük biztosan halott, aztán felhívtak hogy átnézték, kipróbálták és semmi baja, sérülés sincsen rajta. Ahogy a többi alkatrészen sincs. 72.000 lesz az új táp, de mondhatni olcsón megúsztam!

2022. márc. 9. 12:00
 9/15 A kérdező kommentje:
A táp azért lesz ilyen drága, mert erősebb FSP-t veszek.
2022. márc. 9. 12:02
 10/15 A kérdező kommentje:
És a hiba egy rossz kábel miatt történt. Egy másik szervízben adtak egy PCIE átalakítót, ami nem bírta a feszültséget. Ezért a vezeték leégett, a táp meg kisült.
2022. márc. 9. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!