Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Televízió vásárlást előtt...

Televízió vásárlást előtt állunk. Megnéztem a jelenlegi tv-nk adatait, és papíron azt írja, hogy 101 cm. Ezt hogy számolják, mert én lemértem szélességben es csak 90 cm?

Figyelt kérdés
Elnézést ha a kérdés bután hangzik, lehet másnak egyértelmű a válasz, de én nem értek ezekhez.
2022. dec. 8. 20:06
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Kérdező: Én lemérném a méreteket (biztos, ami tuti, mégegyszer, az sose árt), és bemennék pár áruházba (nem egybe, hogy legyen egy képem arról, hogy itt-ott-amott mi van a piacon), kivárnám a sorom, amíg van egy szabad eladó, és előadnám, hogy "Tisztelt Uram! TV-t szeretnék venni. Ezek és ezek a lehetőségeim (ekkora TV fér be max.), ennyit és ennyit tudok rászánni (anyagi keret), ezeket a funkciókat várom el (nem tudom én, Netflix, HBO Max, stb. stb.)

Ha van a három dolognak (helyszűke szabta keretek, anyagi keretek, funkciókkal kapcsolatos elvárások) metszete, metszéspontja - mivel neki az az érdeke, hogy eladja az összes terméket, ami készleten van - biztos lehetsz benne, hogy fog neked/nektek ajánlani konkrét tévéket.

2022. dec. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Jól gondold meg, ez csak HD Ready... Én megnézném azt a TCL-t is. Kínai márka, de jönnek fel. [link]
2022. dec. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem csakis azért, mert - tudtommal egyedül a HBO - x évenként kidobálja a régebbi tévéket a kínálatából, mert már nem éri meg nekik az egyes márkák régebbi televíziókészülék-modelljeire appot testreszabni - önmagában ezért - hacsak nem vagy multimilliomos, vagy nincs havi fix hétszámjegyű jövedelmed forintban (vagy magas négyszámjegyű euróban, dollárban vagy más hasonló devizában), akkor nem érdemes új tévéket venni.


Sokkal érdemesebb - amit pl. én is tettem durván 1,5 éve - venni egy normális, mai okostévét (nyilván az enyém durván másfél éves, így értve a mait, te ha most veszel, nyilván valami friss, új, max. fél éven belüli modellt vásárolj, ha áruházból, újonnan vásárolsz, és nem pl. Jófogásról, használtan), amíg mennek a funkciók rajta, addig élvezd úgy, aztán egy idő után készülj fel,kösd össze HDMI kábellel a TV-ddel, és miután a támogatása lejárt, a TV-t, csak, mint kivetítőt használva nézd.


Tegnapelőtt volt itt egy fiatal, huszonpáréves, mai modern technikát kenő-vágó, ízig-vérig mai technikus-szerelősrác,

2022. dec. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztaltam én is, főleg hölgyeknél, hogy a képernyőt szélességben vagy szélesség x magasságban határozzák meg. De férfi is előfordult néha, ügyfelek között.

#6 Nekem a "képátmérő" sem szimpatikus. Egyszerűen nincs meg az a képkocka a fejemben, az általános iskolából, amikor a tanár a téglalap átmérőjét magyarázza. A körnél rémlik átmérő. Téglalapnál _átló_ rémlik. Furcsa dolog.

23# Biztos, hogy mindenkit érdekelnek okos marhaságok egy TV-n?

2022. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
#24 Biztos hogy csakis az "okos marhaságok"-nak van értelme, mert ma már az ember, ha csak teheti, nem néz hagyományos értelemben vett "műsort", amikor egy tartalom csak az adott időben hozzáférhető. De köszönhetően az okos marhaságoknak, lehet értelmesen használni a nagyképernyős hangszórós megjelenítőt.
2022. dec. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném a #22 hozzászólásomat, mert eszembe jutott, hogy nem nagyon értesz hozzá. Ez elég kis felbontás (1366x768), főleg ekkora mérethez, elég "kockás", "pixeles" lehet a kép már pár méterről is. A többi ekkora már jobb, Full HD (1920x1080) felbontású, bár ez sem kiemelkedő, de elfogadható.
2022. dec. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
#24 #25 Ma már - a mai 60-as, 70-es, 80-as korosztály azon részét kivéve, akik nem akarnak átszokni a kötetlen képernyőnézéshez (Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Hulu,stb. streamingoldalak) az átlagemberek zöme nem szereti, ha megmondják neki,hogy na pontban 1/2 8-kor van híradó.
2022. dec. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Nézz körül Árukeresőben, ott be tudod jelölni részletesen a méreteket is: képátló cm-ben és coll-ban is, valamint szélesség, magasság, mélység!

Márkából amúgy mellékesen ha szabad ajánlani: Samsung, LG, Panasonic vagy Sony - ezek a legjobbak!

2022. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

#25 Nekem mondod, a házimoziban lineáris műsort még nem látott a nagy plazma, pedig nem mai darab. Okossága, ha van is valamennyi, soha nem használt.

Mégis mentek és mennek rajta videók, mint kijelző gyanánt.

Ne kerülgessük a forró kását, torrenten találok épp elég műsort, még azokkal is elmaradásban vagyok. Egyszerűen nem bírok annyit nézni.

2022. dec. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Köszi, kedvesek vagytok. Elvetettük már az ötletet. 🙂

Majd jövőre, addig hátha nagyobb lesz a kínálat.

2022. dec. 10. 16:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!