Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megéri venni egy BluRay írót?

Megéri venni egy BluRay írót?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat VHS-eztem, aztán ratertem a DVD-re, van is egy merevlemezes DVD felvevőm, de most mivel Androidos smart boxom van, ami T-Home-os, így mivel azon nincsen Scart így nem tudok felvenni. Tulajdonképpen megpróbáltam összeszekötni jack-scart vezetékkel, de csak hang van és kép nincs, mivel nem tudja a Scart a nagy felbontást. Vettem egy átalakítót, de nem működött. HDMI kimenettel rendelkező DVD felvevőt kellene beszereznem, BluRay írót, vagy pedig HDMI digitalizálót?

2023. febr. 13. 12:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem veszed merevlemezre?
2023. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez már ma reggel is felmerült bennem, amikor láttam a másik kérdésed, amiben nem BD, hanem DVD író volt a főszereplő. Miért ragaszkodsz ezekhez a megoldásokhoz? A merevlemez, vagy az SSD többször újraírható, és sokkal egyszerűbben.
2023. febr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A szolgáltatói boxok agyon vannak védve, így azokat nem tudod felvenni (ezzel korlátozzák a jogaid, mert magáncélra jogod van rögzíteni az adást). Válts szolgáltatót, például a Diginél minden csatorna az HBO-n és a felnőttön kívül kódolatlan, amit egy mezei, 12.000 Ft-os DVB-C dobozzal tudsz rögzíteni külső HDD-re minőségromlás nélkül. De a Vodánál is DVB-C van, csak kódolt, de ha kibányászod a kártyát a szolgáltatói dobozból még azelőtt, hogy összepárosodnak és a saját dobozod tudja a megfelelő kódolást, akkor azzal párosodik össze és működni fog. Ha egyik se opció, akkor marad az ingyenes MinDig TV. A szabadon fogható adók kódolatlanok és bármilyen DVB-T dobozzal tudod rögzíteni külső HDD-re. A fizetős csatornákhoz már DVB-T2 HEVC képes doboz kell amik drágábbak, a kártyát a Vodánál ismertetett trükkel tudod működésre bírni, náluk nem tudom hogy párosítják-e a dobozt a kártyával, régen nem csinálták amikor még DVB-T-n ment a fizetős adás is. De ha még azelőtt átteszed hogy párosodnának akkor jó lesz.
2023. febr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azért ragaszkodnék, mert nincs külső merevlemezem, másfelől meg az okostévém csak papíron támogatja a timeshift funkciót (felvétel), a Smart Set top box meg nem támogatja a külső tárolóegységeket.
2023. febr. 13. 13:47
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A külső merevlmez olcsóbb, mint lemezes meghajtóval kínlódni.
2023. febr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Blu Ray felvevő 200 ezer körül van. Számítógépre tudsz rögzíteni USB capture card-dal. Az 5 ezer aliexpress-en.
2023. febr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Vagy inkább HDMI-USB digitalizáló OBS-el vagy más alternatív programmal, ugyan nem lehetne, mert HDCP-s, de ha az OBS felismeri, akkor nem fogja a számítógép lekorlátozni elvileg és bármilyen felbontást tud, ezt tapasztalatból tudom, mert VHS digitálizálással már rövid ideig foglalkoztam meg ugyanannyit a box Scarton keresztüli digitálizálásával.
2023. febr. 13. 14:11
 8/15 A kérdező kommentje:

Hallottam még a tunerkartyakrol, bár szerintem az nem hiszem, hogy arra való, amire nekem kell, mert én kedvenc műsoraimat szeretném rögzíteni, illetve a boxból kivarázsolni.

Még az lehetne, hogy a TV hátuljában van a CI kártya modul, oda valamelyik szolgáltató, amelyik még árul CI kártyát, az bemegy oda és így ha van HDMI kimenet a felvevőn, akkor elég csak a TV-hez csatlakoztatni, nem kell box. Csak a felbontást le kell venni 576p-re, különben csak BluRay lemezre fér rá.

2023. febr. 13. 14:18
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyébként a Telekom box felvételeket lehet nézni a telekomotvgo.hu oldalon számítógépről is.
2023. febr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szirty ***** válasza:
100%

"Azért ragaszkodnék, mert nincs külső merevlemezem"


"Megéri venni egy BluRay írót?"


Úgy látom BluRay íród sincs...

2023. febr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!