Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri bluray írót/olvasót...

Megéri bluray írót/olvasót venni a gépbe?

Figyelt kérdés
A gond az, hogy nagyon drága, kb 20.000 forintnál kezdődik egy ilyen, nem beszélve arról, hogy a bluray lejátszó is kb ilyen áron van "alsóhangon". De mégiscsak ez lenne a "jövő" nem? Valamilyen optikai meghajtó jó lenne, hogy betudjam a gépben olvasni a lemezeket is, persze túlélem nélküle is, de mégiscsak jó lenne, 5.000 forintos dvd írót pedig nem igazán éri meg szerintem venni.

2015. aug. 5. 19:51
 1/7 Trevor. ***** válasza:
100%
Nem. Ahogy az optikai meghajtó, a blu-ray is halálra van ítélve. A jövő az, hogy Online nézzül a filmeket.
2015. aug. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmilyen optikai meghajtó nem éri meg a gépbe, amióta létezik pendrive és külső vinyó. Az én gépemben egyáltalán nincs semmi ilyen dolog, mert soha nem volt használva.


- Lenne kedved órákig írni egy bluray lemezt?

- Van értelme ha már 40-50 giga méretnél járnak a játékok? Ugyanott vagy vele mint a CD Rom korszakban, ugyanannyi lemez kell a játékokhoz, tehát nem fér fel majd 50 játék egy lemezre, esetleg a nagyon régiekből.

2015. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Trevor. ***** válasza:
100%
Én kihasználtam a DVD meghajtót, amikor a 7db lemezről felraktam a GTA5-t.
2015. aug. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és egy lejátszót se éri meg ezek szerint, ugye?
2015. aug. 5. 19:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Én kihasználtam a DVD meghajtót, amikor a 7db lemezről felraktam a GTA5-t."


Biztos jobb érzés volt órákig bohóckodni a lemezekkel, minthogy leszedted volna steamről. Arról nem beszélve hogy minden játék leszed vagy 20 gigányi patchet utólag. Ezzel nincs is gond, de minden újratelepítésnél ezt végigszenvedni... steamről pedig lejön kapásból patchestül mindenestül. (akkor nem éri meg a steam, ha nagyon lassú a net, viszont a patchek akkor is jönnek)

2015. aug. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vehetsz bele egy DVD írót,ha valamit véletlenül kéne írni,stb. De nem lesz rá nagyon szükséged.A laptopomban is a DVD lejátszó csak súly,vagy italtartó
2015. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor van rá szükség ha van olyan dolgod lemezen ami pótolhatatlan, amit nem találsz meg neten. De azért hogy fölöslegesen melegedjen ott a gépben, mert szökőévente egyszer használod az már nem éri meg. Lassú, kényelmetlen, halott dolog már ez, akármennyire erőltetik.
2015. aug. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!