Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri bluray írót venni?

Megéri bluray írót venni?

Figyelt kérdés

Pioneer-t szeretnék, mert sima DVD íróban már nem gyártanak valódi Pioneert, ezért tervezek ilyet venni: [link]


Ugye ezzel lehet írni CD és DVD lemezeket is?


bluray film iso-kat amúgy hol találnék?, mert nCore-on úgy láttam nincsenek fent ISO formátumban bluray filmek amiket lemezre kilehetne írni.


bluray lemezeket olcsóbban egyébként honnan lehetne rendelni?


Köszi előre is!



2019. okt. 30. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Ár-érték arányban semmi nem üti a flash meghajtókat vagy külső merevlemezt, ha a hordozhatóság a szempont. Az optikai lemez már kihaló formátum, a blu-ray pedig el sem terjedt nálunk. Másrészt életedben hányszor nézel meg egy filmet, hogy arról fizikai példányt tárolj porfogónak meg helyfoglalónak? Ha egyszer, a lemez nem éri meg. Ha sokszor, még akkor sem biztos.
2019. okt. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Arra a célra, amire te szeretnéd nem éri meg. Fontos adatoknak nem módosítható kiegészítő biztonsági mentéshez tökéletes, például USB merevlemez mellé, filmeket kiírni viszont nagyon drága technológia.
2019. okt. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Én nem igazán bízom a flash meghajtókban, nálam eddig minddel lett valami hiba, vagy csak ok nélkül elveszett róla az adat, vagy fel se ismerte a gép az eszközt többé, stb. tudom, hogy az optikai lemezek már nem annyira népszerűek mint régen, de én jobban bízom valamiért bennük.:) Sok régi lemezem van amik még ma is olvashatóak, de egy filmet mondjuk valóban nem nagyon szoktam annyiszor újranézni, hogy megérné lemezen tárolni.:)
2019. okt. 30. 13:45
 4/11 A kérdező kommentje:

#2 Annyira nem drága azért. Itt nézelődtem és egész olcsón lehet már bluray lemezt venni nagyobb tételben: [link]


Az így tárolt adat valóban nem módosítható, de ennek ha úgy nézzük megvannak a maga előnyei is, pl. így sose lehet vírusos a rajta tárolt cucc.

2019. okt. 30. 13:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Két alapja van a flash meghajtók használatának: nem a legolcsóbb kínai hamisítványokat kell venni, meg hiába csak egy darab műanyagnak tűnik, a fizikai sérüléseknek (főleg kemény tárgyra magasról esés) nem túl ellenálló, és ha eltörik benne valami, akkor sérül a vezérlőelem és/vagy a rajta lévő adat, majd az egész megy a kukába.

A tapasztalataiddal ellentétben nyilván nem ilyenek lennének ezek az eszközök, ahogy most megjelennek, ha tömegesen és komolyan előfordulna velük az adatvesztés.

Nyilván egyetlen biztonsági tárolónak kevés, de sokadiknak bőven megfelel. Egy film mondjuk nem fontos és helyreállíthatatlan adat abból a szempontból, hogy bármikor újra letöltheted a netről. Ebből a szempontból én eleve nem is archiválnám őket, én amit megnézek azt egyszerűen törlöm, mert a flash meghajtóról vagy merevlemezről vagy SSD-ről megtehetem, a kiírt lemezzel nem.

2019. okt. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
DVD-nek is csak 5 évet jósolnak maximum, Blu-Ray esetén se feltétlenül jobb a helyzet, van a M-Disc, kimondták arról is, hogy végsősoron nem olyan jó, mint mondják. Egy hordozóréteg mentén van összeragasztva a lemez, mely bármikor elengedhet és akkor annyi az egésznek. M-Disc esetén nem tudom miképp van ez megoldva, az elvileg annyira nem oxidálódik, de teszt alapján kimutatták, hogy nem túl jó az sem.
2019. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#4. Oké, most megveszed 20 ezerért az írót, meg 5200 forintért 625GB egyszer írható tárhelyet.


Ezen az áron 3TB Seagate Barracuda vagy Western Digital Blue van.


De ha azt mondom, menjünk fel 4 TB-ig és csapjunk hozzá egy USB3-as külső racket, még mindig csak az író és 2,5 henger 25GB-os lemez áránál járunk. Ráadásul nem lesz elég minden filmhez a 25GB-os lemez.

2019. okt. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"DVD-nek is csak 5 évet jósolnak maximum,"


Az 5 év elég furcsa, mert nekem van jó néhány még 1998-ban íródott 21 éves CD lemezem,a mi ma is tökéletesen működik. DVD-im is vannak még a 2001-2002 környékéről amik szintén tökéletes működnek.


Az a baj, hogy ezeket a statisztikákat főleg azok írják, akik más technológiákkal akarják leváltani az optikai adathordozókat, mert éppen ebben van nekünk a pénzük.

2019. okt. 30. 15:29
 9/11 A kérdező kommentje:

Bocs, ezt elég szétszórtan írtam.. Tehát az érdekük úgy kívánja, hogy mindenki átálljon más adattárolási technológiákra, mert az optikai lemezek már nem trendik. Ez sajnos kemény üzlet, és komoly üzleti stratégia áll amögött is, hogy az optikai lemez piacot leépítsék..


Az USA-ban már kezd eltűnni a CD a boltokból és ez lesz nálunk is: [link]

2019. okt. 30. 15:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem a trendiségről van szó, én is boldog lennék, ha biztonságos adatmegőrzést ígérnének az optikai lemezek. Éppen most állítottam össze magamnak gépet és vettem bele DVD írót, meglepődtek: "én még használok ilyet?" - kérdezték. Egész egyszerűen el fog tűnni, aminek meg értelme is lenne, a nagykapacitású Blu-Ray lemezek rendkívül drága. BdXL ha jól emlékszem.

Egy idő u tán nehéz lesz olvasót szerezni, adatarchiválásra a CD mindig is jobb, megbízhatóbb volt mint a DVD, de elég sok CD kell, mivel 700 MB-s. Ez sem tökéletes. Kellett már adatot menteni az adatmentő cégnek sok CD lemezről is, mert a hordozóréteg oxidálódott...

2019. okt. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!