Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért lehet, hogy csak egy...

Miért lehet, hogy csak egy hangsávban tudok hangfelvételt rögzíteni?

Figyelt kérdés
Van egy Focusrite 2nd Gen Solo hangkártyám, amit a hifim keverőjével kötöttem össze Y-kábellel (master out), hogy lemezjátszóról tudjak hangfelvételt készíteni. A probléma, hogy felvételkor az egyik csatorna teljesen néma, csak a másik szól. Mi lehet a gond?

jan. 29. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Felvételen kívül monitorozva van-e jel a másik csatornán?

Ha nincs jel, akkor szakadt kábel, érintkezési hiba, vagy rossz hangkártyabeállítás. Ha amúgy van jel, csak felvételnél nincs, akkor rossz hangkártyabeállítás.

jan. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]

Izé, mit kötsz hova? Van 2db monó bemenete, az egyik mikrofonhoz illesztve, a másik hangszer és line közt átkapcsolható. Hogy jut valaki odáig, hogy ezzel megpróbál sztereó jelet rögzíteni?

jan. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajnos abszolút nem értek hozzá, nekem is úgy javasolták ezt a hangkártyát...

Szóval a hangkártyát összekötöttem usbvel a mac-emmel. Az y-kábel nagy jackje belement a hangkártya bemenetébe, a túlsó rca vége pedig a keverőm master outjába. Audacity-n készítettem a felvételt.

Akkor ez azt jelenti hogy ez a hangkártya alkalmatlan erre, mert csak egy csatornát lehet vele rögzíteni?

jan. 30. 14:50
 4/13 anonim ***** válasza:
Azok a jackek szimmetrikus monó jackek, tehát ugyanaz a jel pozitív és negatív előjellel megy be, ezzel nullázzák a kábel által esetlegesen felvett zavarokat. Hasonló hangkártyám van nekem is, csak szebb a színe és ESI U22XT néven ismeretes... Azon van két RCA hátul, ami megkerüli a mikrofon- és hangszerelőfokokat. Lehetséges egyébként, hogy a hangszeres bemeneted Line állásba kapcsolva sztereó jelet fog fogadni, el kéne olvassam a manualt, de ilyesmit csak akkor csinálok, ha itt van előttem az asztalon valami.
jan. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Amúgy ennek is van hátul rca kimenete, de én csak a bemenetbe csatlakoztattam a nagy jack-es kábelt.

Megpróbáltam egyébként line-on és inst-en is a felvételt, de valamiért csak inst álláson jön tiszta hang belőle.... Ha line-ra kapcsolom, halk, recseg és messzinek tűnik a hang.


Ezzel vajon többre mennék?

[link]

Vagy itt csak az a különbség h több a bemenet de ugyanezt produkálná?

jan. 30. 21:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Line sztereó volt, csak halk? Nem lehet, hogy erősítetlen jelet továbbít az erősítődön az a kimenet? Kísérleteznék NAGYON óvatosan fejhallgató kimenettel abba a Line inbe, egyszer-egyszer jó lehet, minél rövidebb kábellel, minden lehetséges zavarforrástól távol.
jan. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nem, line-on is ugyanaz az egy csatorna szól csak, a másik ugyanúgy néma. Inst-en pedig tisztán szól ugyanaz a csatorna.

Ha vennék egy rca-xlr kábelt is, és az rca piros oldalát bedugnám a keverőm master out-jába, az xlr-t pedig a mikrofonba? Úgy nem lehetne vajon meg a mindkét csatorna? Lehet abszolút hülyeséget kérdezek...

jan. 31. 08:13
 8/13 anonim ***** válasza:
Az a gond azzal, hogy felemás előfokok vannak a kettőn úgy. A line bemenetnek működnie kéne, másik kábellel megnézném, vagy legalább egy szerelhető nagy jack melegpontjait megérintgetném, hogy ad-e mindkettő brummot rá, és akkor már biztos, hogy a hangkártya line bemenete sztereó (az kéne legyen, nem?)
jan. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Na, csak nem bírtam ki... A manual szerint az Inst lyuk Line módban balanced, Inst módban unbalanced, mindkettő monó. Mindhárom módban teljesen eltérő erősítést mutat a manual is, amit még ha kiszintezel is, könnyen lehet, hogy az alapzaj féloldalas lesz, ami elég gáz. Kényelmesebb lenne lecserélni olyanra, amin van rendes sztereó muzsika bemenet :)
jan. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Végül szereztem egy kábelt ami kettéágazva xlr és nagy jack, a másik vége pedig rca. Így megszólalt a másik csatorna is, annyi hogy hangkártya gain potijaival szintbe kellett hoznom őket mert nem volt egyforma a két hangerő. Inkább beállítottam kicsit halkabbra mindkettőt, Audacityben pedig normalizálom -1 decibelre. Valszeg nem a legtökéletesebb megoldás, de egész elfogadható hangminőséget kaptam így.
febr. 1. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!