Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Érdemes lenne új tv-t venni...

Érdemes lenne új tv-t venni egy Xbox miatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok,Xbox Series x használom lassan 3 hónapja és a tv-m egy Toshiba márkájú okos tv. 4 éves biztos van már. Így magába tv-zésel nincsen gond,filmet/youtube nézni,arra a célra ez csodás. De Xboxot be kapcsolom akkor nem hozza azt az élményt a tv amit az Xbox igazán nyújtani tudna. Kipróbáltam mamámnál ő neki új Samsung tv van és ott a játék élmény egész más. Ott már meg mutatkozik hogy miért ennyi az ára a konzolnak. De itt nem Toshiba-n. Vásároljak olyan tv-t szerintetek ami meg adja azt a játék élményt hogy ott maradjak a tv előtt? Ha meg kérdeznétek mennyire fontos neked a játszás,fontos is meg nem is,nem tudom. Szívesen játszanak úgy hogy közbe élvezem is.

febr. 4. 08:29
A kérdező szavazást indított:
Új tv-t vegyél
Ne vásárolj
3 szavazat
 1/3 anonim válasza:
Szia! Monitor nem opció? Én 27" monitorral használom és nekem jobban tetszik mintha tv-n lenne.
febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, csak a márka más, vagy a felbontás is?

Samsung és LG - mindkét márkában ugyanolyan panel van, és árnyalatában ezek képei a legszebbek.

Na de felbontástól is függ a dolog: a Series X már bőven támogatja a 4K-felbontást, és ha esetleg a Samsung 4K, a Toshiba viszont csak FHD, akkor bizony abban jelentősebben meglátszik a különbség!


Ha a panel felbontása nagyobb, mint a tartalomé, akkor rosszabb a képminőség, pixelesebb vagy jobb esetben is homályosabb! De ha a tartalom felbontása vagy ugyanakkora, vagy nagyobb mint a panelé, akkor tökéletes!

A konzol a 4K-t is támogatja (2160p), tv-ben viszont még a HD-csatornák is “csak” max. FHD-ban jönnek (1080p), és YouTube-on is ritkább az ennél nagyobb felbontású tartalom!

Mekkora a két tv felbontása? Milyen gyakran nézel tv-t, filmet? Mérlegeld az opciókat!

febr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2: Monitor/TV egészen más. Én két helyen használom, TV-n jobban átjön a kanapé-gaming, a monitor elé oda kell ülni (nem beszélve arról, hogy a "legalja" TV is 30+ inch.. A monitorom viszont tud HDR-t, ami sokat dob az élményen, lehet, hogy itt is ez a funkció hiányzik, nem is a 4k. Ráadásul sok monitoron nincs semmilyen hangkimenet, így ha nem a kontrollerbe dugott fülessel akarod hallani a hangját, akkor kell varázsolni, mert még a One-on volt optikai kimenet az újakon nincs semmi.


Én vennék a konzolnak megfelelő TV-t, csak egyelőre sajnálok rá költeni :-)

febr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!