Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Apple Vision Pro - mit gondolt...

Apple Vision Pro - mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Szerintem alapjáraton egy brutálisan jó készülék lett, rengeteg lehetőséget nyithat meg előttünk.

Viszont: mi van, ha túlságosan beszippant minket?

A telefonok is eléggé hozzánk vannak nőve, már rengeteg embert beszippantott a digitális tér, és kicsit aggódom.

Ha tömegesen elterjednek ezek a termékek, mert elérhető árúak lesznek, mit fog okozni?


Személy szerint én kütyüb*zinak vallom magam, imádom az elektronikai cuccokat, telefontól elkezdve a pc-n és laptopon át mindent, de úgy érzem most új szintre léptünk ezzel 😅



#függőség #Vision pro
febr. 17. 10:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Telefon függőség után ez lesz a következő..
febr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
Akinek van egy kis esze,most se telófüggő.Lesz ilyen is-olyan is.Ésszel él az ember.Tudni kell határokat húzni...
febr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Most hogy az Apple is csinált egy ilyen eszközt, hirtelen mindenki "rájött" hogy ez milyen jó és kell neki. A valóságban viszont az a helyzet, hogy ennél sokkal elérhetőbb árú eszközök sem kellenek kis túlzással a kutyának sem.


A videók alapján ezt (sem) tartom igazából semennyire praktikusnak, inkább elképesztően macerásnak tűnik átlagos felhasználásra. Az meg minden hasonló eszköznél eszembe jut, hogy ha valaki ilyet használ napi szinten sok órán keresztül, akkor ez egy egyenes út a létező összes szemproblémához. Ember, egy szemedtől 1-2 centire lévő kijelzőre fókuszál a szemed órákig! Még a nyamvadt telefon is egy 20-30 centire van tőled.


Egyes szakmákban hasznos lehet, az tagadhatatlan, de (gondolom én?) ha valakinek ez tényleg fontos volt, akkor az elmúlt években beszerzett valamit a konkurenciától.

febr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Azt, hogy túlárazott baromság. Értem én, hogy haladni kell a technikai fejlődésnek de ez egy olyan dolog ami max a szobába való nem utcára, főleg nem autó vezetés közben. Nem mellesleg sok amcsi már vissza is küldte mert fáj tőle a szeme, a feje, és kevés tartalom van rá.
febr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem uj a technologia, csak az Apple annak akarja beallitani. A VR es az ER mar reg letezik, a hardware is bumfordi es draga.
febr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező ahogy írtad is ez egy teljesen új szint. Sztem még kell 10-15 év, h a technológia olyan szintre érjen, ami már tömegeket fog valóban érdekelni, de mindenképp ez is lehet egy lehetséges irány a jövőben. Elég sok terület van, amiben lehet majd alkalmazni egy ilyen kütyüt. Pl a logisztikában egy ilyen cucc nagyon nagy segítség lenne. Raktáros nem keresgél, csak simán végignéz a polcokon, ez meg már dobja is ki neki a kijelzőre nagy felirattal és nyilakkal, h milliméter pontosan hol van, amit keres.

Repülésirányításban is el tudom képzelni, kicsit a flight radar továbbfejlesztett verziójaként, de akár más közlekedésirányításban is.


#5 Az Apple nem abban jó, h új dolgokat talál ki, hanem abban, h a meglévő dolgokat fejleszti brutál magas szintre, lásd Face ID, amit a konkurensek évekig csak próbáltak másolni, inkább kevesebb, mint több sikerrel.

febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
15%

"#5 Az Apple nem abban jó, h új dolgokat talál ki, hanem abban, h a meglévő dolgokat fejleszti brutál magas szintre, lásd Face ID, amit a konkurensek évekig csak próbáltak másolni, inkább kevesebb, mint több sikerrel."


Pont az ellenkezőjét gondolom. Az első, mai értelemben vett és tényleg tömeggyártott okostelefont ők "találták ki". Ez az egyetlen termékük jelenleg, amire épül a cég, minden más csak sallang. Semmilyen varázslatos tökéletes továbbfejleszést nem csináltak. Ez valami mantra nagyon sok kevésbé tájékozott embernél.

Pl. a Face ID mitől lenne új? Egy szimpla 3D-s arcazonosítás, több gyártónak is volt hasonló megoldása, még írisz szkenner is volt telefonban, de az ujjlenyomat szenzor terjedt el, mert olcsóbb és sokrétűbben (és gyorsabban) használható, könnyebb a telefonba integrálni észrevétlenül.

febr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
31%

“ több gyártónak is volt hasonló megoldása”

Jaja, pl a samsungnak, ami bruttó 10 mp alatt fel is oldja a kijelzőt és egy fényképpel is működik.

Az ujjlenyomat olvasó nagyon szuper, főleg mikor az emberen kesztyű van, esetleg kicsit koszos, vagy száraz az ujjbegye, vagy épp vegyszerekkel dolgozik, amitől folyamatosan változik az ujjlenyomat képe.

febr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
17%

"Jaja, pl a samsungnak, ami bruttó 10 mp alatt fel is oldja a kijelzőt és egy fényképpel is működik."


Őőőő, nem. Nem 2D-s arcazonosításról beszéltem.


"Az ujjlenyomat olvasó nagyon szuper"


A FaceId is nagyon szuper, amikor mondjuk maszk van rajtam, vagy amikor sötétben érezhetően lassabb, vagy amikor csak random úgy dönt, hogy akkor ő most nem működik, vagy amikor túl közel tartom szerinte a telefont az arcomhoz, vagy amikor szimplán nem akaron a telefon fölé hajolni, hogy feloldjam.

Nem a technológiák előnyeit meg hátrányait akarom felsorolni, nem is tudom minek keversz ide ilyeneket.

febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%

“FaceId is nagyon szuper, amikor mondjuk maszk van rajtam, vagy amikor sötétben érezhetően lassabb, ”

Az iphone faceID-ját rohadtul nem zavarja a sötét, mivel nem a kamerával nézi az arcot, hanem külön szkennerrel. Tökmindegy, h sötétben vagy nappal szemben akarod használni, működik. Plusz a maszk, szemüveg, stb problémát is már régen megoldották, amit tudnál is, ha lenne iphoneod, vagy ha van és nem tudod, akkor nagyjából semmit nem tudsz a saját készülékedről, ezesetben nem igazán van miről beszélni.

És persze van olyan, h elsőre nem oldja fel, nálam kb 100-ból 1 fals az arány. Ugyanez az ujjlenyomatos tabletemnél 10-ből 1.

febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!