Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretnék venni egy jó elektro...

Streit kérdése:

Szeretnék venni egy jó elektromos gitárt lehetőleg 40-50 ezer Ft-ért. Milyen gitárt érdemes megvenni? Itt egy példa: Thomann G13 szett BK Ez jó gitár (szett), vagy milyen?

Figyelt kérdés

#gitár #elektromos gitár #Thomann G13 sett
2012. okt. 5. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy "jó", mindig attól függ, mit vársz el tőle.

Egy kezdőnek lehet, hogy jó, de nyilván nem véletlenül ilyen olcsó, valahol a kidolgozása és a felhasznált alkatrészek minősége biztos alacsonyabb színvonalú, mint egy komolyabb és drágább hangszeré.


Ha a Tesco-ban megveszel egy olcsó mountain bike-ot az nyilván nem olyan, mint egy komolyabb, versenyzésre is alkalmas bringa, de mindekettővel lehet bringázni...

2012. okt. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

csak annyit várok el tőle, hogy NORMÁLISAN lehessen rajta játszani és ne mennyen tönkre pár év alatt...

a szett jól néz ki, mert minden megvan benne

csak a gitár minősége érdekel :D (fent említett)

2012. okt. 6. 11:21
 3/11 anonim ***** válasza:

szett alapból hülyeség, illetve ennyiért újat venni megint hülyeség :D

gitarshop.hu-n nézegess

2012. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nem ért hozzá, nem tudhatja, hogy használtból mit érdemes venni, tehát hogy nézegesse a gitarshop-on?

Mi alapján tudná eldönteni, hogy egy használt jó-e vagy sem?

Használtat annak érdemes venni, aki már képes valamennyire eldönteni, mitől jó egy hangszer és mitől nem, tájékozódott a témában és ismeri a gitárokat. Vagy van ismerőse, aki segít neki ebben.


A szetteknek az a lényege, hogy olyan kezdő számára, aki alig vagy egyáltalán nem ért hozzá, egyben mindent odatesz, amivel elkezdheti. Mivel itt leginkább az ár a lényeg, a legolcsóbb és feltehetően kevésbé jó minőségű cuccok kerülnek bele.


De konkrétan anélkül, hogy kipróbálom, látatlanban nem lehet olyat mondani, hogy ez vagy az szar, legfeljebb annyit, hogy nem biztos, hogy elég jó minőségű, de még az is lehet, hogy ki tud fogni egy használhatót.


Addig, amíg nem volt a kezemben és nem játszottam rajta, legfeljebb találgathatunk a minőségét illetően.

Sajnos itt nagyon sokan minősítenek úgy gitárokat és cuccokat, hogy még sose próbálták, de eleve leszarozzák vagy azt mondják, hogy ez a gyártó vagy az a gyártó jó, a másik szar.

Ez így baromság, minden gyártónak van jó és gyengébb minőségű terméke és attól, hogy valaki egyszer egyet a kezébe fogott, még a többit nem ismeri.

Az meg pláne nem ér semmit, ha "a haverom mondta" meg "azt hallottam" alapján magabiztosan mond értékeléseket.

2012. okt. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

jól beszélsz! :D

csak nekem konkrét válasz kell, mondjuk kipróbáltad és ilyen

meg olyan a gitár (tapasztaltad)

és amúgy nem értek hozzá, de állítólag nem érdemes használtat venni

meg én is úgy vagyok vele, hogy inkább új szett és abban minden benne van

csak nem akarok csalódni, hogy x-y idő múlva kuka az egész

és 50.000 Ft-k annyi...

2012. okt. 6. 20:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem volt a kezemben. Lehet, hogy inkább a konkrét típust kéne megkérdezned egy újabb kérdésben, hogy ki használt már Harley Benton ST–20 gitárt?


Az erősítő otthoni gyakorlásra jó lehet, többre nem igazán.

2012. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

na, igazad van, magát ezt a szettet nem ismerem, de szerintem a szett azért lett kitalálva, mert a naív kezdő gitárosok azt hiszik, hogy egyrészt így olcsóbbra jön ki, pedig nem.

Ilyen gitárt pl én is használtam, és állítom, hogy boralom. csörög, zörög, nem lehet beállítani, de a legrosszabb a hangszedő. nem hallasz egy szép akkordot vele, mert máshogy veszi a húrokat, egy nagy katyvasz az egész "hangzásvilága".

Én ilyen gitárt tokkal, hevederrel, és erősítővel együtt (az erősítő is ugyanilyen volt), 18ezer forintért adtam tovább. Kábel meg pengető kb 1-2ezer ft, szóval ha úgy nézed, gitarshopon ugyanezt megkaptad volna 20ezer ft-ért . ezért javasoltam a gitarshopot.

40-50ből tudsz venni mondjuk egy ennél jobb erősítőt 12-15ezerért, illetve egy használható gitárt, mondjuk egy Squier affinityt, 30ért, a tok meg a kábel meg úgysem olyan nagy költség. és máris egy fényévekkel jobb hangszered lesz, amit nem kell szégyellned, hanem akár évek múlva is mutatkozhatsz vele.


ha pedig nem ismersz egy hangszert sem, kezdésnek nézd meg, hogy mennyi a használt ára, mennyi lenne újonnan, (persze olyat nézz, ami külsőre is tetszik), aztán pedig felteszed újabb kérdésnek, hogy arról a gitárról milyen tapasztalataink vannak. hidd el, ilyen kategóriában kb minden gitárhoz találsz megfelelő embert, aki már használt olyat.

2012. okt. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy valószínűleg gyengébb minőség.

Azonban minden gitár, még a legjobbak is rosszul szólnak, ha nicsenek rendesen beállítva és nincsenek rajta jó húrok.

Az ilyen gitárokon az első dolog a húrcsere, mert tutira valami vacak van rajta és ki tudja, mióta.

A beállítás pedig igényel némi kis hozzáértést, tudni kell a lépéseit is a megfeleő értékeket megmérni, vagy legalább hallás alapján prbálgatni. Egy kezdő gyakran több kárt csinál, ha maga próbálja, mintha hozzá se nyúlna.

Hangszerész meg persze pénzbe kerül és arra már gyakran nem futja:

A zörgő gitárokon is lehet javítani, mondjuk ha pocsék a hangszedő, azzal nem sokat lehet kezdeni.

2012. okt. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A használt hangszerek árában elég nagy a szórás, függ az állapottól, az eladó ismereteitől és attól is, mennyire sürgősen kell neki a pénz, erre még nem igazán lehet alapozni.
2012. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

csak tudod egyszerűbb lenne egyből szettet venni, mert abban minden benne van és nem kell külön-külön összeszedni mindenhonnan

de lehet jobb lenne az :S

valamikor körül fogok nézni használt gitár után

2012. okt. 7. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!