Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Középiskolások! Használtok...

Középiskolások! Használtok notebookot, vagy tabletet az iskolában, tanuláshoz? Ha igen, szerintetek melyik a hasznosabb, kényelmesebb megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nyolcadikos vagyok és a szüleimtől egy elektronikai cuccot kérek ballagásomra. Vacilálunk a tablet és a notebook között. Édesapám a notebook felé hajlik, hisz az okosabb, és komolyabb. Én inkább a tablet felé hajlok, hisz kisebb és némelyik tud annyit mint egy notebook.

Szerintetek? Véleményeket kérek, nem kritikákat! Köszönöm!



2014. jan. 28. 19:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Na akkor azt gyorsan felejtsd el! Nexus 7 (2013) vagy ipad mini 2 a minimum, amit érdemes megvenni komolyabb célokra, tanulásra (inkább az ipad alkalmasabb rá). Vagy talán notebookra is csak 20 ezret szánnál? Száz ezer alatt se tabletet se notebookot nem kapsz félig normálisat se.
2014. jan. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom még csak általános iskolás, de az a tervem, hogy OTTHONRA használatos akár notebookta akár tabletre felteszem a teljes tankönyvkészletének az eletronikus változatát (ami remélhetőleg letölthető, de ha kell akkor beszkennelem), hogy a nyomtatott könyveit a suliban hagyhassa, és ne kelljen haza hurcolnia az iskolából semmit, csak azt a 2-3 füzetet amibe írásos házifeladata van, és az ellenőrzőjét.

Erre például bármelyik kiválóan alkalmas lehet.


Viszont bent az iskolában használatra egyiket sem javaslom!!!


- Egyrészt mert alkalmas az órai munka zavarására, és a tanár teljes joggal lesz érte ideges, (az okostelefonok engedély nélküli használatáról is a legkevesebb ami elmondható, hogy szemtelenség,)

- másrészt mindig egy rizikófaktor a legjobb iskolákban is, vagyis ha nem is olyanok a gyerekek, akik esetleg lopnának, de véletlenül is tönkretehetik vagy elhagyhatják, stb, az ilyen károknak meg jellemzően "nincs gazdája", utólag senki sem tehetett róla, csak az, aki ilyen cuccot hord be az iskolába. (Mondjuk úgy törik el, hogy az egyik osztálytársad kölcsönkéri csak egy pár percre, de miközben használja, egy másik véletlenül kiveri a kezéből, mert egy harmadik hátulról meglökte...) És az meg nem megoldás, hogy senkinek se adod oda kölcsönbe sem, de még megmutatni sem, és mindenki szemét beképzelt zsugorinak nézzen.

2014. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A Concorde Tab Rokee elég lenne nekem, jó teszteket olvastam róla, dicsérik. Akkor annyira csak nem lehet rossz, vagy igen?
2014. jan. 31. 17:48
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen nagyon rossz. 3 óra akkuidő, optimalizálatlan rendszer, nulla support, pedig két hét múlva szervizben kötne ki. Csak a 20 ezres árkategóriában jobb az átlagtól, attól még nagyon szar. Maradj inkább az ipad mini 2-nél.
2014. jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én egy 13-as MacBook Air-t kaptam ballagásomra. (Nem mi vagyunk a burzsuj g*cik, hanem összejött annyi zsém, hogy a ballagásból és előtte gyűjtött összegekbòl szülői támogatással kijött egy jól felszerelt MBA.)

Szóval. Nálunk lehet rengeteg órára prezentációkat készíteni, amihez az Apple Keynote-nál még nem találtak fel zseniálisabb programot. Vagy van hogy óra közben forrást kell keresni, esetleg kiguglizni valamit. Ha csak netezek wifin, meg pár egyszerű alkalmazás fut, billentyűzetvilágítás kb. fél fényerőn, akkor a 10-11 óra üzemidő simán megvan. Mondjuk suliba érthető okok miatt még nem nagyon vittem be. Amìg nem lett, én is túlárazott sz*&nak tartottam, de változott a véleménye apukámnak, nekem, mindenkinek aki kicsit is kipróbálta. A Microsoft Office-t lehúzhatod, ott van a Pages és a Numbers, ráadásul 1000x jobb és ingyenes. Amennyiben internetre csatlakozol, csak feldobod iCloudra, és onnan letöltöd iPadre, vagy iPhone-ra.

Gondolom nálatok egy ilyen árú gép nem opció, csak gondoltam leírom, hogy mekkora segítség sokszor. De az iWork programcsalád elérhető iOS-en is, már csak ezért érdemes elgondolkozni egy -esetleg használt- iPad vásárlásán.

2014. febr. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!