Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Középiskolások! Használtok...

Középiskolások! Használtok notebookot, vagy tabletet az iskolában, tanuláshoz? Ha igen, szerintetek melyik a hasznosabb, kényelmesebb megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nyolcadikos vagyok és a szüleimtől egy elektronikai cuccot kérek ballagásomra. Vacilálunk a tablet és a notebook között. Édesapám a notebook felé hajlik, hisz az okosabb, és komolyabb. Én inkább a tablet felé hajlok, hisz kisebb és némelyik tud annyit mint egy notebook.

Szerintetek? Véleményeket kérek, nem kritikákat! Köszönöm!



2014. jan. 28. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Notebook
2014. jan. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha előveszed az órán a kis kütyüdet, mindegy, hogy tablet vagy notebook úgy leb.sznak, hogy leég a hajad. Még számológépet!!!! sem lehet mindig használni csak ha kifejezetten megengedi a tanár egy egy alkalommal. És az, hogy a tablet tud annyit mint egy notebook háát fuss neki még egyszer. Amúgy a notbookot választanám, de otthonra.
2014. jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Szerintem a vélemény nyilvánításnak semmi értelme érdemi kritika nélkül. Másrészt mint tizenegyedikes gimis azt mondom, hogy tök felesleges. Tanuláshoz... Jó szöveg:D A suliba bevinni öngyilkosság, előbb utóbb tuti baleset tárgya lesz. De ha be is viszed, a tankönyveid nem helyettesíti, órán nem használhatod. Az úgy kb 80e ft lehet nem? Na abból évi kb 2e ft egy könyvtárjegy. Ez fedezi minden plusz szükségleted. A maradékot tedd el nyelvvizsgákra, oszt kirándulásra, nem tudhatod, mikor jön egy nehezebb időszak.

De ha mindenképp el akarod költeni... Akkor notebook-ot. Modulárisabb a felépítése, egyszerűbb és olcsóbb javítani, univerzálisabbak a csatlakozók stb. Másrészt egy tabletnek te aligha fogod újratelepíteni az operációs rendszerét, ha épp meguntad/elavult lett az eredeti. Egy tableten nem fogod leütni a CTRL+ALT+DEL-t sem. De ahogy gondolod.

2014. jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"némelyik tud annyit mint egy notebook. "

Röviden: lószart tud annyit.

Ha mindenképpen kapsz valami, akkor természetesen laptop legyen. Viszont gimnáziumba ez teljesen felelsleges, a könyvek/munkafüzetek teljesen betöltik a szerepüket.

2014. jan. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
#3 Ez a ctrl alt delete egy akkora baromság.. Van újraindító kombináció már a 20.000-res tableteken is.. Abban igazad van hogy felesleges ha csak suliba kell, de hát na, de ez szaktól függő, nem mindegy pl építészethez logikus a notebook, de ha divattervezőnek mész lehet a tablet jobb :"D
2014. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Természetesen nem venném elő egyiket sem órán! :D
2014. jan. 28. 20:03
 7/15 anonim ***** válasza:
En hasznalok tabletet tanulashoz, nekem kifejezetten jol jon. Magyarra a konyveket tudom arrol nezni, matekra vannak eleg komoly grafikus alkalmazasok abrazolashoz. Minden tantargyhoz tudnek sorolni valamit, ha kell. Meglennek nelkule is, de ha van akkor mar hasznalom. Notebookot semmikepp nem kernek a helyedben, lehet h van ra word meg hasonlo finomsagok, de ennyi. Gyorsan merul, tablethez kepest nagy, es egy halodo termek a piacon.
2014. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

#3 vagyok

A ctrl+alt+del nem volt komoly... :D Amúgy meg nem értem miért lenne jobb egy tablet egy divattervezőnek. Mondjuk fogalmam sincs mit csinál egy divattervező:D De gondolom neki is kell grafikai munkát csinálni és a Photoshop nem túl effektív tableten...:D Kérdező, ha technikai szakra mész, ahova kell gép, akkor notebook. Ha nem, akkor vegyél 30ért egy okostelót, tegyél el pár ezret könyvtárjegyre, a maradékot idd el vagy tedd el:D

2014. jan. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én gimis vagyok, egy ipad 4-et használok. Rengeteg hasznos app van tanuláshoz és tényleg segít, én normális helyre járok, ahol lehet kiselőadást tartani tablettel órán (ennek köszönhetem hogy nem buktam meg félévkor föciből:) ) de persze csak úgy nem vehetem elő akármikor. Van itthon szgép, ha kell akkor használom de az elég ritka. Ha van otthon komolyabb gép szerintem jobban jársz tablettel. Az ipad-okat (leginkább a mini 2-t) ajánlom a hasznos szoftverek miatt, ez már kb 100e forint.
2014. jan. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én egy Concorde Tab Rokee-ot szeretnék, mi a véleményetek róla?
2014. jan. 30. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!